Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Podwyżki opłat za ścieki i wodę. Prawie wszystkie miasta podniosą ceny

27
Podziel się:

90 proc. spółek miejskich złożyło wnioski o podwyżki opłat za wywóz ścieków i dostarczanie wody. Wśród nielicznych, którzy ceny obniżają, jest miasto Chełm.

Podwyżki opłat za ścieki i wodę. Prawie wszystkie miasta podniosą ceny
Wzrosną opłaty za ścieki. (Pixabay)

Jak poinformował we wtorek prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca, większość samorządów zamierza podnieść opłaty za wodę i ścieki.

- W sumie do RZGW (Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej w Polsce) wpłynęło dotychczas łącznie 1708 wniosków taryfowych, co stanowi 73 proc. wszystkich wniosków, jakie mają wpłynąć do regulatora w 2021 r. - powiedział Daca.

1602 zawiera podwyżki opłat za wodę i ścieki, co stanowi 93,7 proc. wszystkich wniosków, jakie dotychczas wpłynęły do regulatora.

Zobacz także: Ukryty podatek dla wszystkich. "Najbardziej zjadliwy"

Zaledwie 3,9 proc. wniosków zawierało utrzymanie obecnych cen. W 39 wnioskach (2,4 proc.) zaproponowano obniżenie dotychczasowych stawek. Taką obniżkę zaplanowano np. w Chełmie.

- W przypadku Chełma mamy do czynienia z bardzo pozytywnym zaangażowaniem władz miasta i prezydenta w proces ustalania taryf, co skutkuje tym, że doszło do racjonalizacji kosztów - powiedział Daca.

Jak twierdzi prezes Wód Polskich, każdy wniosek zawierający propozycję podwyżki będzie rozpatrywany indywidualnie.

- Jeśli ktoś próbuje podnieść ceny o 20, 30, 40 proc., a są tacy, co nawet i o 100 proc. w danej gminie, to wtedy jest coś na pewno nie w porządku w zarządzaniu tym przedsiębiorstwem wodno-kanalizacyjnym - powiedział Daca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Gosia
2 lata temu
Witam mieszkam w Kujawsko Pomorskim powiecie Chełmicy Cukrowni u nas płacimy masakryczne pieniądze za ścieki 5.57zł.Rachunek teraz dostałam tak za styczeń był szokujący za wodę miałam mało a za wykorzystane ścieki czyli 33*5.57 to jest naprawdę szok. Czy tak powinno być chyba nie. Za wodę płaci się u nas 2.75 a za ścieki 5.57. W Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunlnej w Fabiankach Normalnie to chyba chore ze człowiek tyle płaci..
Puszkin
3 lata temu
Prezes Wód Polskich twierdzi, że cena za wodę i ścieki 12 zł jest średnią europejską. Z tym że opłata za wodę jest tylko minimalnym procentem całości opłat. Mój przykład. Zużyłem 4 metry a rachunek 560 złotych. Czyli płacę 140 zł za metr. Czy to nadal jest cena europejska? Miasto Śrem woj. wielkopolskie.
Usatysfakcjon...
3 lata temu
Bardzo dobrze!! Podwyższajmy wszędzie tam gdzie nie można zrezygnować z zakupu towaru, a więc za wszystkie media komunalne: woda. ścieki, śmiecie oraz za energię elekryczną i cieplną. Opłaty z tego tytułu powinny stanowić 80% dochodów gospodarstw domowych. Przecież mamy coroczne, duże podwyżki płac i jeszcze wyższe rent i emerytur. A więc podwyżek za usługi komunalne i energię nie odczujemy wcale, a wręcz przeciwnie, im wyższe bedziemy ponosić opłaty tym bardziej będziemy usatysfakcjonowani. Brawo!!!!
prawdziwy pol...
3 lata temu
bardzo dobrze, za małe te podwyżki
Waldek
3 lata temu
500+ zamieniło się w 800-
...
Następna strona