Trwa ładowanie...
bEIJEKgl
Notowania
Przejdź na

Polacy nie chcą tak odkładać na emeryturę. Mało chętnych na PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe nie idą tak dobrze, jak zakładał rząd. Na razie zapisał się do tego programu co czwary pracownik. Tymczasem rząd chciał, by tylko co czwarty z niego nie korzystał. - Nie wygląda to dobrze. Pytanie, czy to jest efekt braku zaufania do systemu. Pewnie tak. Myślę, że jednoczesna likwidacja OFE jest jednym z największych powodów, przez które Polacy nie ufają PPK. A muszę powiedzieć, że jest to systemowo dobre rozwiązanie - mówił w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. Jak podkreślał, z PPK nasze pieniądze możemy wypłacić w dowolnym momencie, jednak pełnej gwarancji, że w przyszłości rząd nam ich nie zabierze, nie ma. Jeśli więc nie ufamy temu programowi, zacznijmy odkładać - zachęcał ekspert - w IKE czy IKZE. - Uczmy się tego i pokazujmy, że trzeba oszczędzać, bo w przyszłości emerytury będą niższe - podkreślał Sobolewski.

Tagi:
40 reakcji
1
0
39
Podziel się
Komentarze (39)
zobacz więcej komentarzy (39)
bEIJEKgx
KOMENTARZE
(39)
Jola
4 miesiące temu
Ja oszczędzam z ppk już ponad rok i uważam, że ci co się wypisali robią błąd. Wystarczy na spokojnie przeanalizować warunki, wyliczyć sobie, porozmawiać z tymi co zostali. Plus jest taki, że kto się wypisał może wrócić w każdym momencie.
gremlinka
4 miesiące temu
Patrząc z mojej perspektywy, to mogę się cieszyć ze zostałam, to praktycznie same plusy, odkładam niewiele a jednak przez te wszystkie lata nazbiera się dosyć sporo kasy na jesień życia. Ci którzy sie wypisali, faktycznie mają czego żałować.
Franka
4 miesiące temu
Polacy nie chcą tak odkładać bo nie wiedzą tak naprawdę na czym polega taka forma odkładania pieniędzy. Wiele osób teraz żałuje ze sie wypisało. Ja się nie wypisałam i bardzo sie cieszę bo juz na tym dużo zyskałam.
bEIJEKgP
riminia
4 miesiące temu
Mało chętnych do pozostaniu w ppk, bo większość osób zamiast zapoznać się z regulaminem, to woli powtarzać hejt. A przecież w ppk można kasę wypłacić w dowolnej chwili i mimo odliczeń, wciąż bardzo dużo się zyskuje, znacznie więcej niż trzymając kasę na lokatach
mirabelka
4 miesiące temu
To dosyć ważna sprawa aby mieś oszczędności na przyszłość. Teraz wielu emerytów ma złą sytuację finansową, więc powinna to być dla nas przestroga i powinniśmy zacząć na dodatkowa emeryturę odkładać wzorem innych krajów.A ppk jets najlepszym sposobem.
...
Następna strona