Trwa ładowanie...
bFelOSKt
Notowania
Przejdź na

Połączenie Lotosu z Orlenem. Borys: "To zasadne"

– Uważam, że połączenie Lotosu z Orlenem jest zasadne. Jest na świecie bardzo duża rewolucja energetyczna, więc Strategia budowy koncernu multienergetycznego ma sens. Orlen z Lotosem muszą się na przestrzeni najbliższych 10 lat mocno zmienić – mówił w programie "Money. To się Liczy" prezes PFR Paweł Borys. Wczoraj Orlen ujawnił, że saudyjska spółka Saudi Aramco kupi udziały w rafinerii Lotosu. Z kolei węgierski MOL nabędzie 417 stacji Lotosu, a spółka notowana na polskiej giełdzie Unimot - bazy paliw - podała Grupa Orlen. W zamian polska firma paliwowa kupi od MOL 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji. Te ruchy to warunek, jaki postawiła przed polskimi spółkami Bruksela, zgadzając się na fuzję. – Należy szukać takiego partnera, który daje najlepsze warunki. Jeżeli Orlen dzięki temu uzyska sieć stacji na innych rynkach, to brzmi to sensownie – powiedział Borys.

28 reakcji
5
8
15
Podziel się
Komentarze (15)
zobacz więcej komentarzy (15)
bFelOSKF
KOMENTARZE
(15)
jojo
2 dni temu
oddajemy ruskim część najnowszej rafinerii - i to jest w porządku ?????????????
Wał PiS
4 dni temu
Poprzednicy sprzedawali nie rentowne, źle zarządzane firmy. A to jest rozbiór i rozparcelowanie bardzo dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Taki to nowy ład - trochę cuchnący.
Artur
4 dni temu
Jakby byla mozliwosc to Obajtek nic by nie sprzedal ale, takie, warunki postawiła Unia Europejska wiec o co teraz chodzi? I tak zrobil to w najlepszy mozliwy spodob. Za, 1 razem spełnił warunki unijne i sprawił ze rosja stracila monopol na, dostarczanie ropy w Polsce. Wielki brawa. Czekamy jeszcze na ukończenie przekopu, Baltic pipe. Dziekujemy .
bFelOSKX
nick
4 dni temu
UE zakazuje odsprzedaży akcji TVN, żeby nie było ponad 50% w rękach firmy, a nakazuje odsprzedaż udziałów ORLENowi - taka "równość, wolność, demokracja"...
Pyta
4 dni temu
A sensownie brzmi sprzedawanie 30% rafinerii tylko po to, żeby druga państwowa była trochę większa? Co to za ekspert?