Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Polak wygrał w Eurojackpot 193 mln zł. Tym samym trafił do drugiej setki najbogatszych

116
Podziel się:

Wystarczyło skreślić 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8, by rozbić bank Eurojackpot. Do wygrania, za sprawą kumulacji, było 390 mln zł. Choć długo nikt nie trafiał, to teraz zwycięzców było dwóch. Polak wygrał 193 mln 396 tys. 500 zł.

Wysoka wygrana w Eurojackpot zapewne skłoni kolejnych chętnych do spróbowania szczęścia.  
Wysoka wygrana w Eurojackpot zapewne skłoni kolejnych chętnych do spróbowania szczęścia.   (PAP, Tytus Żmijewski)
bECsEseZ

Za sprawą tej efektownej wygranej szczęśliwiec trafił do grona rodzimych multimilionerów. Jak się jednak okazuje te blisko 200 mln zł, to zbyt mało w Polsce, w której gra się według wolnorynkowych zasad dopiero 30 lat, by trafić do setki najbogatszych.

Według zestawienia Forbesa z tego roku, przepustka do tego grona warta jest 491 mln. Taką sumę zgromadził ostatni na liście Jacek Sarnowski współtwórca Invest Komfortu, działającego od 1995 r. trójmiejskiego dewelopera. Można więc założyć, że nowy multimilioner trafi do drugiej setki.

Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

bECsEsfb

Drugi ze zwycięzców jest obywatelme Niemiec. To z nim właśnie Polak podzielił 390 mln zł.

W Polsce w tę europejską loterię można grać od jesieni 2017 r. Już w trzecim losowaniu (29.09.2017 r.) padła nagroda drugiego stopnia, która wyceniona została na ponad 2,5 mln zł.

Warto podkreślić, że grający w Polsce wygrywają w Eurojackpot znacznie więcej niż w pozostałych krajach, w których dostępna jest gra. Wynika to z faktu, że do wygranych doliczana jest nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro.

bECsEsfh

Eurojackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział 17 różnych krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECsEsfC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(116)
Brawo Polska!...
2 lata temu
Polska-Niemcy 1:1, reszta Europy -0
Matrix
2 lata temu
Pewnie rydzyk wygrał
venom
2 lata temu
Jacek Sarnowski to raczej współtwórca i były współwłaściciel sieci sklepów Komfort i właściciel KMI Porta produkującej drzwi.
bECsEsfD
Pipu
2 lata temu
Z łodzi wygrał z rodzinką
Pipu
2 lata temu
Wygrał Jan stroceń z złodziej rodzinką
...
Następna strona