Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polityczne targi o ustawę antywiatrakową. "Solidarna Polska nie poprze liberalizacji"

- Odblokowanie ustawy antywiatrakowej jest bardzo potrzebne. Mamy duże opóźnienie w kwestii budowy farm wiatrowych. Obecnie realizowane są stare projekty, które przed 2016 r. otrzymały zgodę na realizację - powiedziała w programie „Newsroom” WP Magdalena Skłodowska z portalu wysokienapiecie.pl. - To też nie będzie tak, że zaraz po odblokowaniu ustawy wiatraki w Polsce staną i zostaną podłączone do systemu. Na to potrzeba czasu. Pytanie też, na ile faktycznie realne jest to odblokowanie. Ta ustawa oznacza, że w tej chwili na 99 proc. terytorium Polski wiatraków postawić nie można. Rząd nie znosi ograniczeń, ale chce zliberalizować restrykcyjne przepisy i umożliwić gminom stawianie farm wiatrowych. Wszystko rozdbija się o to sformułowanie: „w odległości nie mniejszej niż…”. I tu zaczynają się polityczne targi. Najpierw było to 500 m, teraz premier mówi o 600-700 metrach. W Polsce mamy bardzo rozproszoną zabudowę, mamy ciągnące się kilometrami wioski, z drugiej...
rozwiń
0
0
57
Podziel się
Komentarze (57)
zobacz więcej komentarzy (57)
KOMENTARZE
(57)
Jasne, oni
2 miesiące temu
Są już bogaci a to, że ludzie chcą się uniezależnić i jeszcze zarabiać...no na to Solidarnie nie pozwolą
Wowa
2 miesiące temu
Solidarna Polska jest organizacją przestępczą, zdelegalizować jak najszybciej i uwolnić nas od terrorystów. CHCEMY ŻYĆ I CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM, NASZE DZIECI I WNUKI TEŻ !!!!
szczerbaty ja...
2 miesiące temu
Dwa tuzy intelektu. Jeden ładniejszy od drugiego.
protestant
2 miesiące temu
kowalskim powinien zajac sie lekarz z tworek
wb.
2 miesiące temu
PiS niemal od zawiązania koalicji z Ziobrą stał się zakładnikiem jego ugrupowania, wyraźnie i na wiele sposobów szkodzącego Polsce i Polakom. Ustawa "wiatrowa" jest tylko jednym z przykładów szkód jakie to wyrządza społeczeństwu i gospodarce. Klimatycznie Polska niewiele różni się od Niemiec a tam rozsądne rozwiązania prawne pozwalają na pozyskiwanie połowy /50%/ zielonej energii z wiatraków i aż połowa energii elektrycznej w ogólnym bilansie uzyskuje się ze źródeł odnawialnych co znacząco obniża koszty i zmniejsza emisję CO2. Ziobrowyn cymbałom nie trafia to do wyobraźni.
...
Następna strona