Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Niemiecki dziennik o Polsce. Polityka ma grozić gospodarce, firmy z Zachodu mogą zakręcić kurek

1104
Podziel się

Niemiecki dziennik "Handelsblatt" ocenia, że polityczny kurs obrany przez polskie władze może się negatywnie odbić na naszej gospodarce. Bo przedsiębiorcy z Niemiec i innych krajów Starej Europy nie chcą inwestować w nieprzewidywalnych, oddalających się od demokracji krajach.

Niemiecki dziennik o Polsce. Polityka ma grozić gospodarce, firmy z Zachodu mogą zakręcić kurek
Polityka Polski może negatywnie odbić się na naszej gospodarce - przestrzegają Niemcy (PAP, Paweł Supernak)
bErtGrqZ

"Handelsblatt" zauważa, że takie kraje, jak Polska i Węgry są liderami europejskiego wzrostu gospodarczego. Ale jednocześnie oddalają się od Zachodu, na razie politycznie i mentalnie.

W końcu jednak kraje UE mogą przestać chcieć robić interesy w Europie Środkowo-Wschodniej, targanej aferami, skandalami i nie szanującymi zasad wspólnoty.

Mathias Brueggmann, autor tekstu, przestrzega, że "jeśli reżimy od Warszawy po Lublanę będą nadal koncentrować się na konfrontacji z Brukselą, to gotowość do nowych funduszy strukturalnych drastycznie zmaleje".

bErtGrrb
Zobacz także: Niepokojące sygnały z rządu. Lockdown w Polsce znów realną opcją

Dodaje, że "autostrady zbudowane za pieniądze UE, czyli za pieniądze zachodnioeuropejskich podatników, nie są ulicami jednokierunkowymi".

Zauważa, że rządy "dzielących populistów i nieliberalnych demokratów" mogą wkrótce stać się przeszkodą nie tylko polityczną, ale i ekonomiczną. Przy okazji dodaje, że w naszym rejonie zaczyna już brakować wykwalifikowanej kadry roboczej, co dodatkowo wyhamowuje inwestycje.

bErtGrrh

To, czego brakuje, to "różnorodność i wiarygodność w gospodarce i polityce, które mogą przynieść trwały wzrost". Przy obecnym kursie i po intensywnym wzroście grozi okres suszy – kończy "Handelsblatt".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtGrrC
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1104)
Gość 38
2 dni temu
Znowu piszą banialuki o firmach z zachodu. Tusk czeka już na stolek. Część PiSu i Kukiza no może jeszcze paru z lewicy i psl ma ambicje. Reszta to zwykle niedojdy i sprzedawczyki. Wszystko oddadzą i obiecają byle rządzić. Zero planów, programu byle dorwać się do urzędów. Ryży to największy karierowicz Zero wiedzy ekonomicznej, najważniejsze by sobie wygodnie żyć i pokopać piłkę.
Germanizacyju...
2 tyg. temu
"W końcu jednak kraje UE mogą przestać chcieć robić interesy w Europie Środkowo-Wschodniej, targanej aferami, skandalami i nie szanującymi zasad wspólnoty" Widzę że niemieckie sfrustrowane lewactwo, nie ma pomysłu na sezon ogórkowy to wypisują paszkwile w gadzinówkach na temat szanujących się demokracji z Europy Wschodniej. Skandaliczne to jest zachowanie całej tej Euro-karykatury z Niemcami i Francją na czele, które chcą zagarnąć suwerenność niepodległych Państw!
Gość
2 tyg. temu
Zwolennicy dojnej zmiany, wyedukowani przez TVPis są dumni, bo przecież jesteśmy potęgą i Niemcy nam zazdroszczą i nie są nam do niczego potrzebne. Jak zamkną u nas swoje fabryki, to za karę nie będziemy do nich jeździć na szparagi.
bErtGrrD
politolog
3 tyg. temu
Polityka ma grozić gospodarce, firmy z Zachodu mogą zakręcić kurek. To oczywiste od dawna, nie muszę czytać Handelsblatt.
politolog
3 tyg. temu
Polityka ma grozić gospodarce, firmy z Zachodu mogą zakręcić kurek. To oczywiste już od dawna, nie muszę czytać Handelsbatt.
...
Następna strona