Notowania

msp
18.11.2008 18:21

Grad prześwietli Polskie Radio

Resort skarbu jest zaniepokojony problemami finansowymi spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo Skarbu Państwa domaga się audytu w Polskim Radiu. Na środę zwołano w tym celu Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki.

_ - Zaplanowane jest przyjęcie uchwały o przeprowadzeniu audytu w spółce _ - powiedział rzecznik resortu Maciej Wewiór.

_ - Jeśli zarząd twierdzi, że ma problemy finansowe, a to zarząd powinien dbać o to, aby takich problemów nie było, może warto bliżej przyjrzeć się finansom w Polskim Radiu i temu, co się dzieje z pieniędzmi w spółce _ - dodał rzecznik.

Przypomniał, że podobny audyt resort zlecał wcześniej w TVP.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Polacy bojkotują abonament. KRRiT: Zabraknie 175 mln zł ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;bojkotuja;abonament;krrit;zabraknie;175;mln;zl,41,0,386089.html )
* [ Abonament zniknie? Chlebowski wciąż wierzy ]( http://news.money.pl/artykul/abonament;zniknie;chlebowski;wciaz;wierzy,152,0,385688.html )

NWZA Polskiego Radia odbędzie się w środę w samo południe w siedzibie resortu. Będzie to już drugie NWZA spółki w tym tygodniu. Na poprzednim minister skarbu odmówił podpisania uchwały proponowanej przez zarząd Polskiego Radia.

Uchwała miała być wnioskiem do rządu _ o podjęcie skutecznych działań zmierzających do zagwarantowania Polskiemu Radiu SA środków na prowadzenie ustawowej działalności, w szczególności o zapewnienie ściągalności, zagwarantowanej prawem, opłaty abonamentowej _.

Zarząd PR (jeszcze przed zawieszeniem przez radę nadzorczą prezesa Krzysztofa Czabańskiego i wiceprezesa Jerzego Targalskiego) uzasadniał swój wniosek spadkiem wpływów abonamentowych, który jest według niego _ skutkiem zapowiedzi o planach likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego, ogłaszanych przez przedstawicieli rządu _.

Tagi: msp, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz