Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Polska misja w Afganistanie. Pochłonęła miliardy złotych

20
Podziel się:

Co najmniej 5 mld zł poszło na utrzymanie żołnierzy i sprzętu w Afganistanie. To dopiero dane częściowe. Prawdziwy koszt misji dopiero mamy poznać.

Polska misja w Afganistanie. Pochłonęła miliardy złotych
Polacy po dwóch dekadach stacjonowania w Afganistanie wrócili do domu. (Wikimedia Commons, Fot. chor. Marcin Radzięda/MON/Wikimedia)
bEEjXGcB

Polacy po dwóch dekadach stacjonowania w Afganistanie wrócili do domu. Oficjalnie misja zakończyła się 30 czerwca 2021 roku. Ile kosztowała nasza obecność w tym kraju?

Zespół prasowy Dowództwa Operacyjnego poinformował, że pełny raport finansowy z misji afgańskiej będzie dostępny najprawdopodobniej we wrześniu 2021.

Zobacz także: Afganistan na starych fotografiach
bEEjXGcD

"Rzeczpospolita" oszacowała jednak wstępne koszty. Opierając się na informacji resortu obrony, tylko do 2014 r. z budżetu państwa przekazano pięć mld zł na utrzymanie żołnierzy i sprzętu w Afganistanie.

Po 2015 roku do 31 marca 2021 roku do naszych żołnierzy w Afganistanie popłynęło kolejne 370 mln zł.

bEEjXGcJ

Jak przypomina gazeta.pl, w Afganistanie służyło w sumie 33 tys. żołnierzy i pracowników cywilnych i przetransportowano ponad 500 sztuk sprzętu. Misja kosztowała życie 43 naszych żołnierzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEjXGde
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Wielkie mi
3 miesiące temu
Cos. Tyle co przez 2 lata na tvp
Wielkie mi
3 miesiące temu
Cos. Tyle co przez 2 lata na tvp
Namorek
3 miesiące temu
Jak Rosjanie walczyli z. Talibami to byli najeżdzcami i mordercami. Amerykanie i my pełniliśmy pokojową misję. Taka narodowo patriotyczna narracja naszej władzy.
bEEjXGdf
Matt
3 miesiące temu
Przegrywy… i co Talibowie górą ?
Barabasz
3 miesiące temu
Polska to naród przegrany.