Trwa ładowanie...
bErxMiSt

Notowania

Przejdź na

Polski Holding Spożywczy ma powstać do końca roku. "Nie chcę prężyć muskułów bez uzasadnienia"

Rząd tworzy wielką państwową firmę na rynku rolniczym. Choć plany powołania Polskiego Holdingu Spożywczego były znane od dawna, teraz resort aktywów państwowych ma już kalendarz prac związanych z przejmowaniem spółek, które wejdą w skład rolniczego giganta. - W czerwcu zatwierdzimy koncepcję Polskiego Holdingu Spożywczego, druga połowa roku to czas badań i wycen, a do konsolidacji powinno dojść w końca roku – taki przedstawił w programie "Money. To się liczy" wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Na razie resort wytypował siedemnaście spółek, które będzie badał pod kątem przejęcia. Według zapowiedzi wiceministra rząd nie wyklucza przejęcia także zagranicznych firm lub odkupienia od zagranicznych właścicieli polskich marek, choć to nie jest łatwe. - Nie chcę prężyć muskułów bez uzasadnienia – mówił.

28-05-2020
0
0
181
Podziel się
Komentarze (181)
zobacz więcej komentarzy (181)
bErxMiSF
KOMENTARZE
(181)
Ja
rok temu
Wojtek Jasiński był jakimś kierownikiem w Społem w Płocku. Nada się jak ulał. Niech jeszcze centrale rybne odtworzą.
Danyś
rok temu
Robią państwowe bo za mało stołków dla swojaków jest. Potem zacznie to klękać a budżet zacznie do tego dopłacać, "bo wicie, to są miejsca pracy" . Zamiast konkurujących firm po 200-300 pracowników, będzie jedna, która za nic będzie miała innowacje i w końcu splajtuje.
miecio
rok temu
Jasne, typowe myślenie gnojków pisowskich. Duży holding, wielkie pensje prezesów zieniajacych się rotacyjnie co kilka miesięcy i ile stanowisk dla tępch pisowców ale ,,,doradców,,, z wielką kasą. A jak duży holding to w biurze kapliczka ze dwóch pedofilów w sukienkach po chociaż 12 tys miesięcznie itd itd.
bErxMiSX
mem
rok temu
HURRA znowu będą lukratywne stołeczki dla swoich, rady nadzorcze, zarządy, dyrektorzy.. Że efekt będzie jak w stadninie - kogo to obchodzi ? kasa misiu kasa. oczywiście dla swoich..
zxc
rok temu
kolejne stołki dla pisowców
...
Następna strona