Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Polski Holdng Hotelowy przejmuje hotel Regent. Prezes mówi o "fake newsach"

8
Podziel się:

- Zakup hotelu Regent nie ma nic wspólnego z głoszonymi przez niektórych pseudoekspertów fake newsami o wykorzystywaniu pandemii do przejmowania obiektów hotelowych – zapewnia prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Polski Holdng Hotelowy przejmuje hotel Regent. Prezes mówi o "fake newsach"
Hotel regent wkrótce będzie stanowił część Polskiego Holdingu Hotelowego
bEEnddFN

Po tym, jak kilka dni temu ogłoszono, że Polski Holding Hotelowy przejmie hotel Regent w Warszawie, pojawiły się głosy, że państwowy podmiot wykorzystał trudną sytuację, w jakiej w 2020 r. znajdują się hotele, i przejął obiekt za część jego wartości.

Prezes PHH Gheorghe Marian Cristescu zaprzecza, by holding "wzbogacił się" na krzywdzie hotelu położonego przy ulicy Belwederskiej.

Prezes przypomniał, że w ubiegłym tygodniu spółka PHN PM utworzona przez Polski Holding Hotelowy (100 proc. udziałów Skarbu Państwa) oraz Polski Holding Nieruchomości (75 proc. udziałów Skarbu Państwa) wygrała licytację na przejęcie hotelu Regent Warsaw Hotel.

bEEnddFP
Zobacz także: Hotel Gołębiewski w Pobierowie opóźniony. Trzeba będzie wstrzymać budowę

- Nie mogę podać wartości transakcji, ale była ona niższa niż 145 mln zł, wyznaczone przez syndyka masy upadłościowej poprzedniego właściciela obiektu, czyli spółki Cosmar Polska – powiedział w rozmowie z PAP.

Dodał, że spółka ta ogłosiła upadłość już w 2018 roku, a decyzja o wspólnym udziale w licytacji PHH i PHN zapadła w pierwszym kwartale 2020 roku, czyli wówczas, gdy nikt jeszcze nie przewidywał, jakie będą skutki gospodarcze rozpoczynającej się pandemii COVID-19.

bEEnddFV

- Sugestie, które pojawiły się w ostatnich dniach m.in w mediach społecznościowych jakoby PHH i PHN wykorzystywały pandemię do przejęcia obiektu za bezcen, są kompletnie bezpodstawne - podkreślił Cristescu.

Dodał, że "zakup hotelu Regent nie ma nic wspólnego z głoszonymi przez niektórych pseudoekspertów fake newsami o wykorzystywaniu pandemii do przejmowania obiektów hotelowych".

28 hoteli w holdingu

bEEnddFW

Kłamstwem nazwał też informacje jakoby PHH za bezcen kupił już hotel Lech w Poznaniu oraz hotel Wieniawa we Wrocławiu. Ten ostatni zawsze należał do Skarbu Państwa i w 2019 r. został przekazany do PHH. Natomiast jeśli chodzi o hotel Lech w Poznaniu, to holding nie zna tego obiektu, nigdy nie dokonał jego przejęcia, ani nie ma też takich planów. Prezes przyznał, że owszem, w tym roku pojawiło się kilka propozycji sprzedaży obiektów hotelowych od prywatnych właścicieli, ale - jak podkreślił - PHH nie jest takimi transakcjami zainteresowany.

Cristescu powiedział, że celem Polskiego Holdingu Hotelowego jest konsolidacja i nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Obecnie do PHH należy 28 hoteli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEnddGq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Greta
6 miesięcy temu
Wraca PZPR
inspektor ry...
6 miesięcy temu
z kowidem moze i ie ,a le z 447 justa act
sofii
9 miesięcy temu
Po co w takim razie skarbowi państwa hotele ? Czy gospodarka nie powinna byc w ręku obywateli ?
bEEnddGr
piter
9 miesięcy temu
tu raczej jest coś grubszego Do obsługi 1 hotelu potrzeba wybrać firmę ( pralnia, sprzątanie, maszyny sprzątające, meble itd , ) i ( firmy zlecające bez przetargu lub będzie tak ustawiony przetarg że zawsze będzie wygrywał dany obiekt) obiekt musi być np 3 gwiazdkowy i oddalony np 300m od muzeum x i załatwione proszę zobaczyć przetargi noclegowe dla policji. dla reszty zostanie skrawek toru , nie mówiąc o kontrolach itd , jak można kontrolować dany obiekt gdzie w radzie nadzorczej jest kuzyn ministra x i zarabiający np 200000zł , Właściciele wielu firm będą mieli pracę oczywiście w byłych swoich obiektach za odpowiednią adekwatną do posłuszeństw pracę , kto jest w stanie z taka konkrecją wytrzymać ( jak będzie słabo to w Podatkach od społeczeństwa polskiego dołożymy do firmy państwowej)
elon must
9 miesięcy temu
dzisiaj to nie jest przyczyna, ale za rok czy dwa beda juz przejmowac te pocovidowe. wtedy już nikt nie będzie o tym pamiętał, bo życie wróci do normy, a oni zrobią swoje. Przy okazji jkis chinczyk czy amerykaniec albo niemiec pewnie tez swoje skubnie.