Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Polski Ład. 500 plus i trzynaste emerytury zostają. Pierwsze zmiany dla seniorów zapowiedziane na 2022 rok

692
Podziel się:

Część zaprezentowanych dzisiaj pomysłów Polskiego Ładu ma wejść w życie już w 2022 roku. Marlena Maląg z PiS zapewniła też, że rząd nie ma zamiaru rezygnować z trzynastych emerytur i 500 plus.

Polski Ład. 500 plus i trzynaste emerytury zostają. Pierwsze zmiany dla seniorów zapowiedziane na 2022 rok
(KPRM)

Ministra Marlena Maląg poinformowała, że zwolnienie z podatków emerytów nie wpłynie na trzynaste emerytury. Będą one nadal wypłacane, a ulgi podatkowe to dodatkowe rozwiązanie planowane w Polskim Ładzie. Zmiany mają obowiązywać już od 2022 roku. - Polski Ład to potężna reforma społeczno-gospodarcza, w której centrum jest rodzina – powiedziała PAP szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach reformy systemu podatkowego, który zakłada nowy program Zjednoczonej Prawicy, emerytury i renty zostaną podwyższone o wysokość podatku dla świadczeń do poziomu 2500 zł.

W 2022 roku, według Maląg, ma również zostać wdrożony program zakładający pokrycie kosztów opieki nad drugim dzieckiem pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia. W czerwcu mają rozpocząć się prace nad zrównaniem świadczenia pielęgnacyjnego dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami niezależnie od momentu powstania niepełnosprawności. To rozwiązanie również miałoby obowiązywać już w przyszłym roku. Zmiany dotyczyć będą programu ”Za życiem”, który ma być pomocą dla kobiet, które w związku ze zmianami prawa aborcyjnego po wyrku Trybunału Konstytucyjnego w październiku 2020.

Zobacz także: Opłata reprograficzna albo śmierć? Artyści na wojnie. "Napędzamy sprzedaż urządzeń"

Mimo zapowiedzi nowych rozwiązań skierowanych do rodzin Marlena Maląg zapewnia, że dotychczasowe programy również będą kontynuowane. - Oczywiście utrzymujemy nasze dotychczasowe programy społeczne i ten nowy instrument finansowy będzie realizowany obok programu ”Rodzina 500 plus” – powiedziała PAP ministra.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(692)
Ale jaja
rok temu
Polski Ład Morawieckiego i PiS polega na tym z grubsza rzecz ujmując , żeby okraść z pieniędzy tych którym się jeszcze chce pracować i przedsiębiorczym a dać nierobom i nieudacznikom ,którzy w podzięce zagłosują w wyborach na PiS. Na wschód od Wisły już szaleją z radości wszystkie mrówki i nieudaczniki. Kasa za darmo wpadnie jak nic.
Marks...
rok temu
POLSKI DZIAD.. . NIE MOŻE WIĘCEJ ZAROBIĆ, NAWET NA WCZEŚNIEJSZEJ EMERYTURZE BO MU CZĘŚĆ ODBIORĄ A I 14 -stki NIE OTRZYMA ORAZ EMERYTURA BEZ PODATKU W SFERZE MITU... i trzeba było być górnikiem 25 lat pod ziemią ??? DLA PANA KACZYŃSKIEGO, MORAWIECKIEGO DUDY , POLSKI GÓRNIK TO KREZUS...za wysokie świadczenia, skoro wziął spekulacyjny kredyt CHF... tzw. frankowy to pan jaśnie A. Duda , odpisuje mi w e-mailu , że WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY... i oczywiście mam z czego spłacać kochanemu mBankowi !!! Ot sprawiedliwość po Polsku....
Marks...
rok temu
POLSKI DZIAD...NIE MOŻE WIĘCEJ ZAROBIĆ, NAWET NA WCZEŚNIEJSZEJ EMERYTURZE BO MU CZĘŚĆ ODBIORĄ A I 14 -stki NIE OTRZYMA A EMERYTURA BEZ PODATKU W SFERZE MITU... i trzeba było być górnikiem 25 lat pod ziemią ??? DLA PANA KACZYŃSKIEGO, MORAWIECKIEGO DUDY , POLSKI GÓRNIK TO KREZUS...za wysokie świadczenia i jak wziął spekulacyjny kredyt CHF... tzw. frankowy to pan jaśnie A. Duda , odpisuje mi w e-mailu , że WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY... i mam z czego spłacać kochanemu m Bankowi !!! Ot sprawiedliwość po Polsku....
Talerzyk
rok temu
Ponad 10 lat ciężkiej nauki, zero życia osobistego, politechnika, najlepszy na roku, praca od ukończenia lat 18 w zawodzie na pełen etat. Cudownie, że będę mógł wspomóc tę część dawnych "znajomych", która w znakomitej większość wyśmiewała mnie od najmłodszych lat, a teraz zazdrości. Marzyłem o tym całe życie!
Emeryt
rok temu
Nie zgadzam się na ukaranie mnie w postaci obniżenia mi emerytury tylko za to, że ciężko pracowałem i mam trochę wyższe świadczenie. A i tak jest zaniżone, bo jak zawsze przez naliczaniu emerytury zabrano mi cześć OFE, a gilotyna swoje zrobiła.
...
Następna strona