Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Polski Ład. Domy do 70 mkw. coraz bliżej. Jest projekt ustawy

160
Podziel się:

Rząd pokazał projekt zmian w ustawie Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zmiany mają umożliwić realizację jednego ze sztandarowych projektów Polskiego Ładu – budowy domów do 70 mkw. bez zezwoleń.

Polski Ład. Domy do 70 mkw. coraz bliżej. Jest projekt ustawy
Polski Ład ma pozwolić na szybsze budowanie domów do 70 mkw. (af-mar - stock.adobe.com)
bEClDAkB

Projekt zakłada regulacje z jednej strony liberalizujące zasady, ale jednocześnie wprowadza pewne ograniczenia, które mają zapobiec anarchizacji zagospodarowania przestrzennego.

Jeden dom dwukondygnacyjny do 70 mkw. będzie mógł zostać postawiony na działce 1000 mkw. Jeżeli chcielibyśmy postawić dwa tego typu budynki, to musimy posiadać działkę wielkości co najmniej 2000 mkw.

W przypadku domów jednokondygnacyjnych będzie można postawić jeden taki budynek na 500 mkw.

bEClDAkD
Zobacz także: Dorsz z przyłowu, mimo zakazu. Ekspertka: Nie można tego jeść

Projekt nowelizacji zakłada też szereg innych ograniczeń, które mają zniechęcić do naużywania nowych regulacji.

Pomysł domów do 70 mkw. bez pozwolenia został włączony do grupy 10 projektów ustaw ogłoszonych do uchwalenia w ciągu kolejnych 100 dni, w ramach programu Polski Ład.

bEClDAkJ

Przy budowie domów do tego metrażu nie będzie trzeba powoływać kierownika budowy ani też prowadzić dziennika budowy.

Przedstawiciele branży budowalnej twierdzą, że takie regulacje już istnieją i są martwe. Prowadzenie budowy bez nadzoru będzie mieć opłakane skutki - ostrzegają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEClDAle
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(160)
wex
4 dni temu
dotychczasowe przepisy "domu na zgłoszenie" dotyczą domu rekreacyjnego a nie mieszkalnego. te nowe beda BRI czy mieszkalne bo od tego zależy wysokość podatku
zaciekawiony
1 tyg. temu
ma to sens , gdzieś na wsi nad Jeziorem powierzchnia w sam raz ale w Mieście hmm ceny działek drogie ,poza tym prywatny Janusz , na sprzedaz bedzie walił jopy na materiale więc sens jak budujesz sam i nie zaujesz materiału
w końcu
miesiąc temu
"Prowadzenie budowy bez nadzoru będzie mieć opłakane skutki - ostrzegają." bo kasy za nic nie dostanie tz. "kierownik budowy". Wiadomo że stracą ludzie którzy nic nie wnosili przy budowie domu, ani odpowiedzialności ani wkłady intelektualnego. Każdy normalny człowiek stara się zbudować dom by kolejnych kilka pokoleń mogło w nim mieszkać dlatego nikt lipy nie robi choć jakieś błędy zawsze się popełni nawet na mega budowach co najwybitniejsi inżynierowie i kierownicy mają piecze.
bEClDAlf
chcebudowac
miesiąc temu
Gdzie tu ułatwienia i uproszczenia procedur dla inwestorów, skrócenia terminów w urzędach. Bardzo dobrze, że zdymisjonowali tą panią wiceminister Kornecką. Najprostszych spraw przez kilka miesięcy nie potrafiła załatwić.
Andzej
miesiąc temu
Będzie jak z wycinkom drzew jak się zawali na głowę to zmienia ustawe
...
Następna strona