Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Polski Ład. Horała: 9 mln Polaków przestanie płacić PIT

56
Podziel się:

Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł sprawi, że 9 mln Polaków przestanie płacić podatek dochodowy – zapewnia wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Polski Ład. Horała: 9 mln Polaków przestanie płacić PIT
Wiceminister Marcin Horała zorganizował w poniedziałek na Pomorzu konferencję prasową na temat reformy podatkowej (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)
bETCyTlx

"Wszyscy, którzy mówią, że Polski Ład to podwyżka podatków fałszują rzeczywistość, mówią nieprawdę. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań Polskiego Ładu 18 mln Polaków zapłaci niższe podatki. Rocznie w kieszeniach podatników pozostanie 14 mld złotych więcej"- powiedział w Rumi wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Horała zorganizował w poniedziałek na Pomorzu konferencję prasową na temat reformy podatkowej, którą zakłada Polski Ład.

"To historyczna podwyżka kwoty wolnej, która spowoduje, że 9 mln Polaków przestanie płacić podatek od dochodów osobistych" - zaznaczył wiceminister.

bETCyTlz
Zobacz także: Rząd rozpada się przez Polski Ład. Szef PFR: Jestem zdziwiony

Jak dodał, na zmianach w systemie podatkowym skorzystają nie tylko osoby pracujące, ale również emeryci i renciści. "Na zwolnieniu z podatku emerytur do kwoty 2500 zł zyska 90 proc. emerytów, natomiast dwie trzecie z nich przestanie całkowicie płacić PIT" – zaznaczył Horała.

Horała przyznał, że ewentualna podwyżka dotknie nielicznych i tych, którzy nie są klasą średnią. "Osoby zarabiające na umowie o pracę 13 tys. zł stracą jedynie kilkanaście złotych miesięcznie i to w najgorszym wariancie. Jeśli jednak taka osoba ma małżonka, który zarabia 5 tys. i wspólnie z nim się rozlicza, to nadal na tych rozwiązaniach skorzysta" – podał przykład.

bETCyTlF

Na Polskim Ładzie mają skorzystać także obywatele wykonujący wolne zawody. "Obniżone zostaną stawki ryczałtu m.in. dla lekarzy, pielęgniarek, inżynierów, informatyków. Również oni będą płacić mniej podatków"- podkreślił.

Zwrócił również uwagę, że każdy przedsiębiorca ma możliwość wyboru najlepszej, najbardziej korzystnej formy opodatkowania swoich dochodów.

"Ci, którzy krytykują Polski Ład bardzo często biorą za przykład osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które rozliczają się podatkiem liniowym. Wtedy rzeczywiście może okazać się, że taka osoba będzie płaciła dużo więcej, ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby zmieniła formę opodatkowania na klasyczną, wtedy żadnej podwyżki nie odczuje" – ocenił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETCyTma
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(56)
taka prawda
2 tyg. temu
facet po prostu kłamie. Ci co nie będą płacić podatek z PITu będą i tak płacić nowy podatek nazywany kiedyś składka zdrowotną teraz to nowy podatek
ffff
4 tyg. temu
czyli mamy milionów nędzarzy !! W Europie za kwotę gwarantującą godne życie jest kwota 3700 zł na nasze !! Ceny mamy europejskie a nawet większe ) prąd, węgiel dwa razy droższe), płace afrykańskie a emerytury to już tylko zapomogi skoro dziewięć milionów osób nie dostaje 2500 zł brutto !
eed
miesiąc temu
Elektorat łapie. Brak minimalnego ekonomicznego myślenia i tak ciemny lud to kupuje. Rząd da bo rząd ma , będzie miał, tylko inną drogą trafi do twojej kieszeni. Ludzie włączcie myślenie i nie myślcie tylko o swoim czubku nosa ale spójrzcie trochę dalej , może pomyślcie o swoich dzieciach i wnukach.
bETCyTmb
Autmex
4 miesiące temu
Jak wskutek działań tego nierządu moja firma przestanie być dochodowa, to faktycznie przestanę płacić PIT:)))
Kol
4 miesiące temu
To w końcu od czego on jest ministrem .
...
Następna strona