Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Polski Ład. Minister finansów obiecuje: podatki będą sprawiedliwsze

27
Podziel się

Minister Tadeusz Kościński komentuje pomysły podatkowe zawarte w Polskim Ładzie. Według szefa resortu finansów, funduszy i polityki regionalnej, podatki mają być sprawiedliwsze, a w kieszeniach Polaków ma zostać więcej pieniędzy.

Polski Ład. Minister finansów obiecuje: podatki będą sprawiedliwsze
Minister Kościński Tadeusz mówi, że obrana przez rząd strategia ma na celu obniżenie kosztów pracy i zmniejszenie różnicy między jednoosobową działalnością gospodarczą i etatem. (KRPM/Fllickr, KPRM)
bEgxeMQB

Minister Tadeusz Kościński skomentował pomysł podatkowe Polskiego Ładu.- Ważne miejsce w nim zajmuje restart podatkowy. Chcemy, by w kieszeniach Polaków zostawało więcej pieniędzy. Dążymy do tego, aby system podatkowy w Polsce był bardziej sprawiedliwy – tak skomentował podatkowe propozycje Polskiego Ładu minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Według ministra Zjednoczona Prawica od samego początku dążyła do podniesienia kwoty wolnej od podatku i obniżenia kosztów samej pracy. W 2016 r. kwota wolna wzrosła z nieco ponad 3 tys. zł do 6,6 tys. zł, a w 2018 r. do 8 tys. zł. - Teraz podnosimy kwotę wolną do 30 tys. zł i podwyższamy limit dla drugiego progu podatkowego do 120 tys. zł. Na reformie zyska 18 mln Polaków – powiedział PAP minister.

bEgxeMQD

Obrana przez rząd strategia ma na celu obniżenie kosztów pracy i zmniejszenie różnicy między jednoosobową działalnością gospodarczą i etatem. Oznacza to brak PIT od emerytur oraz od płacy minimalnej, niższe opodatkowanie klasy średniej, kwotę wolną od podatku na europejskim poziomie.

Dzięki nowoczesnej polityce fiskalnej i nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych Polska ma wrócić na drogę szybkie wzrostu gospodarczego. - Aby polski przemysł i polskie firmy mogły się rozwijać i być konkurencyjne na rynku polskim i międzynarodowym, widzimy konieczność budowy systemu podatkowego, który wspiera rozwijające się firmy i inwestorów – powiedział minister.

Ale sama obniżka podatków to nie wszystko. Rząd ma zaproponować też inne rozwiązania.

Zobacz także: Opłata reprograficzna albo śmierć? Artyści na wojnie. "Napędzamy sprzedaż urządzeń"
bEgxeMQJ

Minister zauważył, że cały świat zmaga się ze skutkami pandemii. Wskazał, że zamknięte granice ograniczają dostęp do potencjalnych pracowników, zasobów służących rozwojowi produkcji i każą działać w kierunku przeciwdziałania takim ryzykom. - Dlatego w ramach pakietu restartu gospodarki proponujemy wiele rozwiązań proinwestycyjnych także w systemie podatkowym. Proponujemy przyznanie ulg dla firm, które inwestują w rozwiązania automatyczne, roboty i rozwiązania o wysokim zaawansowaniu technologicznym – zapowiedział Kościński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgxeMRe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
Ted
4 tyg. temu
Nowy Polski Ład, należy wprowadzić w rządzie. Tam , jest nieład. Nie okłamujcie Polaków, że będą mieli więcej pieniędzy w portfelach. Przy aktualnych , dużych podwyżkach cen, Polacy mają mniej w portfelach. Czy wy, nie umiecie liczyć?
Konrado 102
4 tyg. temu
Ja już nie mogę patrzeć na tych hipokrytów, co to znaczy że podatki bardziej sprawiedliwe czy jak pracuję w swojej firmie po 12 godzin dziennie i zarabiam 10000 zł to jestem dla polityków zbyt bogaty i nakładają na mnie dodatkowy podatek bo mi się chce pracować? Tu się robi jakiś koszmar. Kocham mój kraj ale czas na zmiany
mariobb
4 tyg. temu
Socjalizmu ciąg dalszy wiadomo jak się to skończyło.
bEgxeMRf
Komu komu...
4 tyg. temu
Ostatnie zdanie z artykułu. Roboty i automatyzacja. Równa się brak pracy dla ludzi.
Gienia z Kopy...
4 tyg. temu
A 20 milionów straci na tym podwójnie. Nowy ład polega na tym żeby załatać dziurę budżetowa i tylko tak się mówi ze dostaniemy więcej ale i znacznie większe będą podatki które nie wyrównają podwyżek. A GŁUPIEMU RADOŚĆ.
...
Następna strona