Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Polski Ład zabierze ulgi niepełnosprawnym? Ministerstwo wydało komunikat

45
Podziel się:

Polski Ład nie pogorszy sytuacji niepełnosprawnych emerytów. Zmiany podatkowe nie zakładają zniesienia ulgi rehabilitacyjnej.

Polski Ład zabierze ulgi niepełnosprawnym? Ministerstwo wydało komunikat
Polski Ład nie zakłada zniesienia ulgi rehabilitacyjnej (Adobe Stock)
bFfTCDhh

Ministerstwo Finansów poinformowało, że w ramach Polskiego Ładu nie zniknie ulga rehabilitacyjna oraz możliwość odliczania od podatku przez niepełnosprawnych emerytów wydatków na leki.

”Wydatki takie mogą bowiem odliczyć od dochodu wyłącznie osoby niepełnosprawne zaliczane do jednej z trzech grup inwalidzkich lub osoby mające na utrzymaniu osoby niepełnosprawne. Odliczeniu podlega kwota stanowiąca różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu, a kwotą 100 zł, jeśli lekarz specjalista stwierdzi, że osoba niepełnosprawna powinna stosować określone leki (stale lub czasowo)” – wyjaśnia Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Zdaniem resortu finansów propozycje zawarte w Polskim Ładzie mają być korzystne dla niepełnosprawnych emerytów.

bFfTCDhj
Zobacz także: Marzenia, edukacja dziecka czy emerytura – jak odłożyć na swój cel?

Dodatkowo lista refundowanych wydatków ma zostać powiększona m.in. o: odpłatne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne (dotychczas tylko zabiegi rehabilitacyjne), wypożyczenie (wynajęcie) sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności (np. wypożyczenie koncentratora tlenu), zakup pieluchomajtek, pieluch anatomicznych, chłonnych majtek, podkładów i wkładów anatomicznych (do wysokości nieprzekraczającej rocznie kwoty 2 280 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfTCDhK
ulga rehabilitacyjna
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(45)
Ara
3 tyg. temu
Czyli niepełnosprawnym nie będzie opłacało się pracować. Będą przechodzić na rentę.
ONzPolski
4 miesiące temu
Przez zwiększoną kwotę wolna od podatku zostanie w kieszenie więcej pięniędzy i może do niektórym zrekompensuje brak odliczeń, z których dotąd korzystali. Jest jednak jeden aspekt podniesienia kwoty wolnej od podatku, którego nic nie zrekompensuje. Osoby niepełnosprawne zbieraja 1 % podatku od ludzi i ta kwota teraz zmniejszy się cześciokrotnie !!! Ktoś kto darował nam z 1 % podatku 30 zł, po wejściu Polskiego ładu przekaże nam 5 zł !!! Tych strat nic nie zrekompesuje !!! Tak piszlam zabił darowizny z 1%, które zawsze były im nie na rękę.
Rtv
6 miesięcy temu
Skladka zdrowotna 9% to na początek. Od czegoś trzeba zacząć. W niemczech była skladka 13% a teraz jest 16,5% .Jak Tusk wygra to każdy wie jaka będzie w Polsce skladka zdrowotna .
bFfTCDhL
fgcjf
6 miesięcy temu
polski Lad najwieksze klamstwo w polsce rzadu pisowskeigo kaczora z nowogrodzkiej warszawie i jego pacholkow pisowskich , jak macierewicz , czarnek , malag , morawiecki , zobrzysci , gowin , ci wszyscy zdrajcy polsce oszukali wszystkich mlodych ludzi niepelnosprawnych ich opiekunow osob niepelnosrawnych w polsce , oni klamia prosto w oczy polakom wszystkim prosto w oczy i usta napychaja bzdury i klamstwa wrecz ostre , oni swoimi klamstwami nakarmili polakow z funadcij jntegracja i srodowiska osob niepelnosprawnych w polsce i wreczajac im Lapowy finasowe zeby oni podpisali to nielegalne porozumienie z tym kalmcamaci rzadu pisu kaczora z nowogrodzkiej warszawie specjalnie , zeby mogli dalej oklamywac mlodych ludzi niepelnosprawych ich opiekunow osob niepelnosprawnychw polsce aby im oklamac i oszukac aby im nie pomagac wogule finasowo a najleji wszystko zabrac kase i reszte wsparcja dla osob niepelnospawnych w polsce ...
ot tajemnica ...
7 miesięcy temu
Ten ład kartofla firmowany krzywoustami ojca Mateusza polega na tym jak was obywateli zrobić w ..wuja za wasze pieniądze.A przy tym nachapać się i nie ponieść za to najmniejszych konsekwencji....To jest sztuka!
...
Następna strona