Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Ponad milion chętnych i 827 tys. zł rozdane w pierwszym losowaniu. Ruszyła loteria dla zaszczepionych

17
Podziel się:

Rozdano pierwsze nagrody w Ogólnopolskiej Loterii Narodowego Programu Szczepień. Zaszczepieni już w pierwszym losowaniu otrzymali nagrody o łącznej wartości 827 tys. zł.

Ponad milion chętnych i 827 tys. zł rozdane w pierwszym losowaniu. Ruszyła loteria dla zaszczepionych
(Materiały WP)
bEUriAmt

Tylko 1 mln 720 tys. osób zarejestrowało się jak na razie w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Polacy nie rzucili się do udziału w loterii.

W pełni zaszczepionych w tej chwili jest 13 mln Polaków. Totalizator Sportowy poinformował, że na razie w ramach loterii przyznano nagrody o łącznej wartości 827 tys. zł.

bEUriAmv

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień ma zachęcić Polaków do szczepienia się przeciwko COVID-19.

Zainteresowanie szczepionkami wciąż nie jest tak duże, żeby pozwalało ze spokojem myśleć o jesieni i potencjalnych kolejnych falach zachorowań.

Zobacz także: Nalot urzędników na miejscowości turystyczne. Sprawdzili gastronomię i stacje paliw

W loterii mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

bEUriAmB

Rejestracja ruszyła 1 lipca, a pierwsze nagrody zostały rozlosowane 6 lipca. Na razie rozlosowanych zostało 2 258 nagród wartych 200 zł każda; 751 nagród o wartości 500 zł każda zostało przypisanych do konkretnych osób.

Jak można zarejestrować się w Ogólnopolskiej Loterii Narodowego Programu Szczepień? Można to zrobić, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989, przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880 333 333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

Każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUriAmW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Robo1234
4 miesiące temu
Witam Ta loteria, to jakaś farsa. Próbowałem się zarejestrować do wzięcia udziału w loterii, miła Pani, która mnie rejestrowała powiedziała, że nie mogę wziąć udziału w loterii ponieważ nie zaszczepiłem się we wcześniej umówionym punkcie szczepień. Zaszczepiłem się w innym punkcie jakiś czas później a to dlatego, że we wcześniej umówionym terminie nie mogłem się zgłosić. Czyli jak widać, loteria nie jest dla wszystkich
Pitek
5 miesięcy temu
nie zapisałeś się do PISu to zapomnij o wygranej. Loteria jest tylko dla ciemnego ludu
Łukasz
5 miesięcy temu
Trzeba być idiotą żeby dla loteri za 200 czy 500 zł ryzykować swoim zdrowiem a nawet życiem dla eksperymentu medycznego przeprowadzanego w chwili obecnej.
bEUriAmX
Czytelnik
5 miesięcy temu
A może tak autor przeczytałby najpierw regulamin? Dotąd nie było żadnego losowania! Pierwsze planowane jest na 14.07. Dotąd przydzielono jedynie nagrody wynikające z kolejności zarejestrowania się do loterii, otrzymała je co pięćsetna i co dwutysięczna osoba.
Angelina
5 miesięcy temu
Proszę Państwa! Czytam te komentarze i ciągle to samo. Po co je piszecie? Każdy jeszcze ma prawo mieć swoje zdanie na temat podawania tych preparatów jak na razie zwanych szczepionką! Przerzucacie się stwierdzeniami typu : ja na tak, ja na nie.... Róbcie każdy swoje i po co te burze? Zamiast tracić energię na to bzdurne komentowanie, polecam spacer, pooddychanie świeżym powietrzem, przynajmniej wzmocnienie własną odporność w naturalny sposób! Miłego dnia.