Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Loteria szczepionkowa. Liczba zgłoszeń robi wrażenie

39
Podziel się:

Wystarczyły niespełna 2 dni, by do Loterii Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się już ponad milion osób. Na zwycięzców czekają miliony, samochody i hulajnogi elektryczne.

Loteria szczepionkowa. Liczba zgłoszeń robi wrażenie
Loteria Narodowego Programu Szczepień. Gdzie można się zapisać? (Materiały WP, Adobe)

Jeśli liczba zgłoszeń ma być zapowiedzią zgłaszania się Polaków do szczepienia to loteria ma szansę spełnić zadanie. Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest bowiem jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19.

Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

"W ciągu niespełna 2 dni do Loterii Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się już ponad milion osób. Zaszczep się i wygraj swoje bezpieczeństwo" - napisał Dworczyk w piątek na Twitterze.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii muszą się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 .

Nagrodami codziennymi będą pieniądze. Co 500 osoba otrzyma 200 złotych, a 2 tys. - 500 złotych. Pula nagród wynosi 14 mln 300 tys. złotych.

Zobacz także: Nie zaszczepisz się, nie wejdziesz do pracy. Przedsiębiorcy apelują do rządu

W każdą środę natomiast będzie losowanie nagrody tygodniowej. Podczas 12 losowań będzie można zgarnąć 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

W piątek opublikowany i przekazany do uzgodnień został projekt rozporządzenia ministra finansów, zgodnie z którym nie będzie trzeba płacić podatku od nagród w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

W Polsce wykonano dotąd 29,5 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 13,5 mln osób.

Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby od 18. roku życia. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
Shizo
3 lata temu
Tylko ciemni ludzie wierzą w teorie spiskowe w śmiercionośne szczepionki i bomby na pokładzie Tupolewa. Żyjemy w XXI osiągnięcia ludzkości w medycynie jednoznacznie dowodzą skuteczności szczepionek, większość chorób zakaźnych zniknęła, a skutki uboczne nawet w postaci śmierci macie w ulotce prawie każdego leku - i co nie bierzecie środków przeciwbólowych czy antybiotyków. Grunt to zdrowy rozsądek.
Jolcia
3 lata temu
Ja szczepiłam się dobrowolnie jedynym skutkiem ubocznym jakie miałam był ból ramienia. Pomogło smarowanie żelem Calendeel oraz oszczędzanie ręki, nie dźwigałam i nie nadwyrężałam ręki,
egon
3 lata temu
W Internecie krąży rozdzierające serce zdjęcie. The zdjęcie pokazuje czterech pilotów British Airways upamiętnione w oprawionych zdjęć, które są podparte obok czterech książek z kondolencjami. Sprawdzenie faktów przeprowadzone przez Reuters właśnie potwierdziło autentyczność zdjęcia i potwierdziło, że czterej piloci British Airways Zmarli w tym samym tygodniu, zaledwie kilka dni po zrobieniu drugiego szczepienia.
Msb
3 lata temu
Maddie de Garay może ktoś by napisał o jej ciężkich powikłaniach po szczepionce zanim zaczniemy szczepić inne dzieci
Bvw
3 lata temu
Jak łatwo przekupić ludzi, ale jest dobrze jeszcze 1,5mln i mamy ponad 50% społeczeństwa wyszczepione czyli odporność zbiorową, bo uprawnionych do szczepienia jest ok 30 mln dorosłych i zdrowych ludzi a nie 38mln jak niektórzy myślą
...
Następna strona