Trwa ładowanie...
bDzzZPsl

Notowania

Szczepionka – Wszystkie wiadomości

95
19.01.2021 7:10

COVID
 / 
Szczepienia pracowników firm farmaceutycznych. NFZ: to niezgodne z zasadami

Pracownicy firm farmaceutycznych szczepią się razem z lekarzami i pielęgniarkami w grupie "0", mimo że - zdaniem przedstawicieli NFZ - zasady szczepień tego nie przewidują. "Dostaliśmy nakaz" - tłumaczą pracownicy. My zaglądamy w przepisy, a te mówią co innego.

447
15.01.2021 20:22

WIADOMOŚCI
 / 
Niemcy zaczynają produkcję szczepionek Pfizer i BioNTech. Na rynek ma trafić 750 mln dawek

Pfizer poinformował w piątek o ograniczeniu dostaw szczepionek dla państw UE. Tego samego dnia Niemcy współpracujący z amerykańskim Pfizerem zapowiedzieli, że uruchomia produkcję w swoich nowych zakładach.

190
15.01.2021 11:38

GOSPODARKA
 / 
Zgłosiłem swoją chęć do szczepień przeciwko COVID-19. Ważna lekcja: nie przegapcie maila

Nie było przyjemnie, ale jestem już zapisany na przyszłe i pewnie dość odległe szczepienie dla mojej grupy wiekowej. A do tego nieco sfrustrowany i dość znacznie niewyspany. Tak właśnie skończyła się dla mnie nocna przygoda z systemem rejestracji do szczepień przeciwko COVID-19. Zaczęło się od awarii, skończyło na jednym z ważniejszych e-maili z ostatnich 9 miesięcy: "twoja chęć udziału w szczepieniu została potwierdzona".

155
14.01.2021 12:10

KORONAWIRUS
 / 
Problemy z Internetowym Kontem Pacjenta. Będzie gotowe na zapisy na szczepienia?

Portal pacjent.gov.pl uległ częściowej awarii. Funkcja Internetowego Konta Pacjenta nie dla wszystkich jest osiągalna, choć to właśnie za jej pośrednictwem mieliśmy od 15 stycznia zapisywać się na szczepienia.

52
11.01.2021 9:11

SZCZEPIONKA
 / 
Fundusz proszczepionkowy. W przypadku powikłań będą rekompensaty

Do 100 tys. złotych odszkodowania dostanie osoba, która w wyniku odczynu poszczepiennego spędzi w szpitalu przynajmniej 2 tygodnia - podaje "Dziennik gazeta Prawna".

bDzzZPsn
18
11.01.2021 8:03

MICHAŁ DWORCZYK
 / 
Dworczyk o obowiązkowych mandatach: "Zdarzyło mi się odmówić przyjęcia"

Do sejmu trafił projekt przepisów, które zakazują odmowy przyjęcia mandatu. - Projekt ma odbiurokratyzować system - powiedział na antenie TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk. Przyznał jednak, że zdarzyło mu się odmówić przyjęcia mandatu.

153
08.01.2021 13:52

SZCZEPIONKA
 / 
Polska szczepionka na COVID-19. "Skuteczność będzie znana za miesiąc-dwa"

- To nie będzie szczepionka nasza. To będzie efekt współpracy z jednym z największych graczy na rynku, któremu użyczymy naszej technologii i mocy produkcyjnych. W tym momencie mamy fabrykę, która może stworzyć szczepionkę, ponieważ nasz główny lek – CD20 – jest w fazie testów. Szczepionka, o której mówimy, to produkt, który wciąż jest badany. Zgłasza się do nas dużo firm, które są daleko posunięte w badaniach. Wszystkie te firmy produkują w technologii białkowej. Skuteczność tych leków będzie na tym samym poziomie, co szczepionek mRNA. Pewność co do tego będziemy mieli w ciągu miesiąca-dwóch – mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Pietruszkiewicz, członek rady nadzorczej Mabion.

6
06.01.2021 14:45

COVID
 / 
Szczepionka Moderny zaakceptowana przez Europejską Agencję Leków

EMA, czyli Europejska Agencja Leków dała zielone światło na dopuszczenie do obrotu na terenie UE szczepionki od firmy Moderna. To jednak nie koniec procedur, ostateczną decyzję musi podjąć Komisja Europejska.

113
06.01.2021 8:48

SZCZEPIENIA
 / 
Punkt szczepień w pracy? Pracodawca ma do tego prawo

Pracodawca może zorganizować punkt szczepień przeciw COVID-19 w firmie. Wprowadzony przez rząd program przewiduje taką możliwość, co więcej, może on powstać całkowicie za darmo.

bDzzZPst
20
05.01.2021 17:34

SZCZEPIONKA
 / 
Fundusz kompensacyjny. Co z osobami, które doznały szkody przed jego przyjęciem?

Poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, zapewnił w programie "Newsroom", że fundusz kompensacyjny dla osób, które doznałyby niepożądanych odczynów poszczepiennych po przyjęciu preparatu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, zostanie wkrótce przyjęty. - Póki co, jeśli chodzi o odczyny poszczepienne, w Polsce stwierdzono dwa przypadki niewielkich zmian – powiedział gość Sebastiana Ogórka. Zapewnił, że nawet jeśli do niepożądanej reakcji dojdzie przed powołaniem funduszu, to osoby, które doznały szkody, będą mogły liczyć na rekompensatę.

121
05.01.2021 10:29

SZCZEPIONKA
 / 
Afera ze szczepieniami. Na władze uczelni medycznej może spaść kara - nawet 250 tys. zł

- Mamy program szczepień, który jasno mówi, kto i kiedy może się szczepić. Powinniśmy się tego trzymać. Doniesienia medialne powodują moje wzburzenie. Jest grupa ludzi, która uważa, że sobie wszystko załatwi i funkcjonuje na innych zasadach. Dzisiaj żyjemy w czasach, w których powinniśmy stosować się do reguł. W Niemczech coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Polacy czekają, my czekamy, pierwsi są medycy, którzy walczą z koronawirusem. Świadczenia WUM są kontraktowane przez NFZ. Za łamanie umowy mogą być kary. Ta kara – 250 tys. zł – może być wyższa, jeśli potwierdzą się nieprawidłowości - mówił w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

13
04.01.2021 15:38

SZCZEPIONKA
 / 
Szczepionka od Moderny. "Nasze lodówki już gotowe"

Do szczepionki przeciwko COVID-19 od Pfizera dołącza szczepionka od Moderny. Kiedy pierwsza partia trafi do Polski? - Obecnie mamy zaanonsowane 800 tys. To liczba, która nie zbuduje nam jeszcze tej wielkości, ale wiemy, że firma Moderna produkuje szczepionkę na własną odpowiedzialność, zakładając, że zostanie ona dopuszczona przez Europejską Agencję Leków - powiedział w programie "Newsroom" Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych. - Spodziewamy się, że ostateczna liczba dostaw będzie większa. Zależy nam, żeby jak najszybciej jak najwięcej szczepionek trafiło do punktów szczepień. Kiedy trafi do Polski to pytanie do producenta, my jesteśmy gotowi, nasze lodówki oczekują z niecierpliwością - dodał.

168
30.12.2020 14:38

SZCZEPIONKA
 / 
Rząd zaangażuje sportowców do promowania szczepień. Wśród nich będzie Robert Kubica

Rząd szykuje kampanię promującą szczepienia przeciwko koronawirusowi. - Zaskoczymy kilkoma ciekawymi propozycjami - oświadczył w programie "Newsroom" minister zdrowia Andrzej Niedzielski, pytany kto ze znanych ludzi i celebrytów będzie namawiał Polaków, by zgłaszali się na szczepienia. Minister powiedział, że udział Marcina Gortata czy Igi Świątek nie jest potwierdzony, ale rząd chce pozyskać do kampanii sportowców. - Na pewno będziemy chcieli zaangażować sportowców z Orlen Teamu - mówił. Potwierdził, że chodzi m.in. o Roberta Kubicę.

bDzzZPsu
49
27.12.2020 14:56

COVID-19
 / 
Program szczepień ruszył. Premier: droga powrotu do normalności właśnie się zaczyna

Z każdym kolejnym tygodniem do Polski ma trafiać blisko 300 tys. szczepionek na COVID-19. Już w tej chwili rząd uruchamia pierwsze akcje promocyjne. "Im większy procent to będzie, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem, tym szybciej rozpoczniemy normalny wzrost gospodarczy" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

107
27.12.2020 11:44

SZCZEPIONKA
 / 
Twórcy marki dr Irena Eris o szczepionce: wybawienie, ale proces będzie trwał długo

- Szczepionka to jest nasze wybawienie. Nie wiem tylko, jak będzie wyglądał proces szczepienia. To wszystko nie jest takie proste. Myślę, że to będzie bardzo długo trwało, wcześniej możemy osiągnąć odporność stadną. To jest coś, czemu wszyscy powinni się poddać - mówiła o szczepionce przeciwko koronawirusowi w programie "Money. To się liczy" dr Irena Eris, współtwórczyni znanej marki kosmetycznej. Dodaje, że sama zaszczepi się w pierwszym możliwym terminie i będzie zachęcać do tego swoich pracowników. - Mamy centrum naukowo-badawcze, tam mamy zamrażarkę do 80 stopni, więc jesteśmy gotowi trzymać tam szczepionkę - wyjaśniał Henryk Orfinger, współtwórca Grupy dr Irena Eris. Właściciele kosmetycznego imperium, w skład którego wchodzi również sieć hoteli, odnieśli się także do sytuacji branży hotelarskiej. - Kluczowe jest wsparcie finansowe. Ja rozumiem decyzje rządu o zamykaniu pewnych obszarów naszej działalności. Jeżeli to się dzieje w sposób przyjazny, z wyprzedzeniem jesteśmy informowani, bierzemy udział w pewnych uzgodnieniach dotyczących trybu, w jakim ma się to odbywać, to jesteśmy w stanie to zrozumieć - wyjaśniał Henryk Orfinger. Przedsiębiorcy skomentowali też próby obchodzenia obostrzeń w branży hotelarskiej. - To jest walka o życie, bo firmy tracą płynność i bądą za chwilę plajtować. Będzie za późno, bo one się nie odrodzą. To nie jest jęczenie, tylko prawda - przekonywała dr Irena Eris.

453
26.12.2020 19:08

SZCZEPIENIA
 / 
Koronawirus i szczepienia w Polsce. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

W niedzielę pierwsi Polacy zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. To medycy ze szpitala MSWiA w Warszawie. Właśnie rusza jedna z najważniejszych akcji w najnowszej historii Polski. Kto następny w kolejce do szczepionki?

10
26.12.2020 12:24

EPIDEMIA
 / 
Szczepionka na covid. Dworczyk: między 8 a 12 w niedzielę trafi do szpitali

"Między godz. 8.00 a 12.00 w niedzielę 27 grudnia 10 tys. szczepionek na koronawirusa zostanie dostarczonych do 72 szpitali węzłowych, w których rozpoczną się szczepienia personelu medycznego" - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że tego dnia ruszy w mediach kampania informacyjno-frekwencyjna.

43
26.12.2020 10:15

EPIDEMIA
 / 
Szczepionka na covid. Przed szczepieniem konieczna kwalifikacja lekarska

Do szczepienia przeciw COVID-19 kwalifikować będzie lekarz na postawie badania i wywiadu z pacjentem - wystawi e-skierowanie. Szczepienia ruszą 27 grudnia, w pierwszej kolejności szczepione będą osoby z grup priorytetowych.