Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Szczepienia przeciw Covid-19. Pfizer zatwierdzony. Kurs akcji wystrzelił

20
Podziel się:

W poniedziałek szczepionka Pfizer-BioNTech została w pełni zatwierdzona w USA. Cena akcji producentów poszła mocno w górę. Oto ile mogą wynieść przychody ze sprzedaży preparatu.

Szczepienia przeciw Covid-19. Pfizer zatwierdzony. Kurs akcji wystrzelił
Szczepienia przeciw Covid-19. Pfizer zatwierdzony. Notowania producentów poszły mocno w górę. (Pixabay)
bEKNdjFh

W poniedziałek amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) udzieliła pełnej autoryzacji dla szczepionki Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 lat i starszych.

To pierwsza szczepionka, która otrzymała takie oznaczenie. Również w poniedziałek prezydent USA Joe Biden wezwał firmy do wprowadzenia obowiązku szczepień dla pracowników.

Akcje Pfizera zyskały 2,5 proc., a kurs BioNTechu wzrósł o 9,6 proc. Od grudnia ubiegłego roku, kiedy to szczepionka była dopuszczona warunkowo, akcje Pfizera wzrosły o około 30 proc., a akcje BioNTech wzrosły w tym samym okresie o około 207 proc. - wylicza CNN.

bEKNdjFj
Zobacz także: Minister Czarnek będzie nadzorował rozwój atomu w Polsce. Kurtyka: oczywista współpraca

Przed poniedziałkową decyzją preparat miał status "awaryjnego dopuszczenia", co oznacza, że mógł być stosowany tylko w awaryjnych sytuacjach. Teraz, gdy funkcjonuje on już jako w pełni zaakceptowany produkt farmaceutyczny, może stać się obowiązkowy.

Szczepionki zwykle nie są najbardziej opłacalnym produktem dla firm farmaceutycznych, szczególnie w porównaniu z lekami stosowanymi w leczeniu chorób przewlekłych. Jednak ze względu na skalę pandemii, szczepionki przeciw Covid-19 generują duże przychody.

bEKNdjFp

Cytowana przez CNN analityczka Morningstar, Karen Andersen prognozuje, że ​​sprzedaż szczepionek Pfizera osiągnie 35 miliardów dolarów w 2021 r. i 39 miliardów dolarów w 2022 r. W kolejnych latach prognozuje natomiast 2 miliardy rocznej sprzedaży, ponieważ najbardziej narażeni nadal będą otrzymywać zastrzyki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKNdjFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
oppo
2 miesiące temu
terror pandemistów rośnie
Peter
2 miesiące temu
Dlatego pandemia nie może się skończyć
dakot
2 miesiące temu
A ja mam tylko nadzieję, że druga Norymberga nie ominie tzw. Radę Medyczną przy Premierze i przede wszystkim ministra Niedzielskiego
bEKNdjFL
argentyna
2 miesiące temu
Wyciekły tajne umowy kilku rządów z Pfizerem. Zapisy są straszne, między innymi rząd ma spowodować powodzenie akcji szprycy nawet gdyby wynaleziono lekarstwo i to lekarstwo ma być niedopuszczone do obrotu. Pfizer motywuje to nadzwyczajnym wysiłkiem jaki włożył w skonstruowanie i dostarczenie preparatu i rządy musiały się zgodzić na monopol
obserwatorteg...
2 miesiące temu
Wszystko wskazuje na to że 4 fala dotknie tylko zaszczepionych. W Izraelu chorują głównie zaszczepieni. Będą żyć jeśli wezmą 3 dawkę i przetrwają tak do 5 fali i jeśli tą 5 falę chcą przeżyć to muszą wziąć 4 dawkę. Wszystko wskazuje, że ten preparat upośledza naturalną odporność i jak nie przyjmie się n-tej dawki to na Ziemi pozostaną tylko niezaszprycowani