Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Nie będzie kolejnego lockdownu? Wiceminister uspokaja i mówi o limitach dla zaszczepionych

525
Podziel się:

- Jesteśmy gotowi zarówno na wariant regionalizacji obostrzeń, czyli przeliczenia liczby osób chorych na liczbę mieszkańców, jak i na pełen lockdown - oznajmiła w poniedziałek wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, tego rozwiązania rząd póki co nie rozważa.

Nie będzie kolejnego lockdownu? Wiceminister uspokaja i mówi o limitach dla zaszczepionych
Kolorowe maseczki (AKPA, AKPA, AKPA)

Semeniuk zapewniła w Radiu ZET, że rząd jest jednocześnie gotowy do wprowadzenia zmniejszonych limitów metrażowych czy liczbowych w konkretnych miejscach. - Mamy gotowe protokoły sanitarne - dodała. Podkreśliła przy tym, że liczby zakażeń nie muszą jednak drastycznie wzrastać.

Według wiedzy wiceminister ewentualne obostrzenia nie różniłyby się szczególnie od tych, które towarzyszyły Polakom od blisko półtora roku. - W tym przypadku mamy też kwestię osób zaszczepionych. Jednak decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta - oznajmiła.

Jak dodała, jako przedstawiciel rządu stoi na stanowisku, że gospodarka powinna być otwarta, to na pierwszym miejscu zawsze znajdzie się dobro społeczeństwa i służb medycznych.

Zobacz także: Czwartą falę będą kształtowały trzy czynniki

- Wiele branż zgłasza postulat, aby osoby zaszczepione nie były objęte limitami. Chodzi tu o pewien pakiet preferencyjny, ale nie wiem jaką ostateczną formułę miałoby to przyjąć - podsumowała.

Czwarta fala w Polsce

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu resort zdrowia opublikował plan na czwartą falę pandemii koronawirusa. W grę wchodzą m.in. podział na strefy na poziomie powiatów, strefy wyznaczane pod względem liczby zakażeń. Brany pod uwagę będzie także poziom zaszczepienia w danym regionie.

- Przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń covidowych, kraj zostanie podzielony na strefy, na poziomie powiatów - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister przypomniał, że dotychczas podstawowym elementem definiującym strefę, była liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. - Od 6 na 10 tysięcy to była strefa żółta, a od 12 - strefa czerwona. Chcemy dokonać przeskalowania podwójnego, bo widzimy, że w tej chwili, patrząc na doświadczenia krajów Europy Zachodniej, mamy do czynienia z sytuacją, w której ta sama liczba zakażeń przekłada się mniej więcej na 40-50 proc. mniej hospitalizacji - uzasadniał Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(525)
elinium
8 miesięcy temu
Kiedy będzie w CinemaCity film ze spotkania B. Gatse'a z koleżeństwem, kiedy planowali scenariusz zdarzeń na "wypadek" kiedy Świat opanowałby "jakiś" wirus, który roznoszony jest przez nietoperze???? Może jakiś seans w kościołach ktoś by zaproponował, żeby szarą masę uświadomić co ONY z nami wszystkimi wyczyniają.
Twój ratunek
8 miesięcy temu
polecam wszystkim wspaniałe Tajemnice szcześcia po nich zycie odmienia się na lepsze ..jak sama nazwa mówi wiele, sa to specjalne modlitwy ze wspaniałymi obietnicami, każdy kto przez rok odmówiać je bedzie codziennie z wielką wiarą i pobożnością Bóg ześle cuda i wiele zwyciestw, polecam gorąco każdy nawet największy grzesznik moze je odmawiać
oppo
8 miesięcy temu
Wszystkie swoje absurdalne założenia i tak łamią jak chcą. To banda kanalii. Już te "kolorki" ile dla nich znaczą pokazali. Mordowali zamykaniem przy "zakażeniach" wyjętych z d... idiotycznymi testami, mimo że było mniej niż wcześniej przy takich samych regułach. To co "rząd" mówi nie ma najmniejszego znaczenia i logiki. I co pokazuje non stop...... Nic tak ostro nie pokazało z jakimi kanaliami mamy do czynienia w tym kraju i to na wielu poziomach z policją, urzędami i medycyną włącznie, jak obecne czasy szaleńców sanitarnych...... Są teraz miliony ludzi do wycięcia za zbrodnie.
Edward
8 miesięcy temu
od pół roku mówiłem żę nie będzie.
cóż
8 miesięcy temu
Pandemici i szczepiopaci robią wszystko aby scenariusz filmu "Songbird: Rozdzieleni" stał się rzeczywistością.
...
Następna strona