Trwa ładowanie...
bDJuezWZ

Notowania

Olga Semeniuk – Wszystkie wiadomości

04.03.2021 16:28

GOSPODARKA
 / 
Rok pandemii. Minister zdradza, co dalej z obostrzeniami

Mija rok epidemii koronawirusa w Polsce. Wiceminister rozwoju zdradza, co rząd planuje w dalszym etapie walki z COVID-19. - W czwartek ponad 15 tys. zakażeń, zrobiliśmy krok do tyłu, zamknęliśmy Warmię i Mazury, w innych województwach jest coraz trudniejsza sytuacja. Nie mogę przekazać pozytywnych informacji, bo one są uzależnione od codziennego bilansu zachorowań - powiedziała w "Debacie WP" Olga Semeniuk, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii. - Jestem pierwszą osobą w rządzie, która będzie chciała równolegle otworzyć wiele działów gospodarki, które są w permanentnym lockdownie. Jesteśmy gotowi z protokołami bezpieczeństwa. Końcówka marca, początek kwietnia to będzie ten przełomowy moment, kiedy będziemy wygaszać trzecią falę COVID-19. Jesteśmy gotowi, by otwierać kolejne gałęzie gospodarcze, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa - dodała.

54
01.03.2021 8:48

KORONAWIRUS
 / 
Branża weselna do odmrożenia w kwietniu lub w maju? Zależy od pogody

Kiedy młode pary będą mogły świętować wesela w gronie choćby najbliższej rodziny i przyjaciół? "Celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych przeniesiemy na otwartą przestrzeń" – powiedziała Olga Semeniuk. Trudno powiedzieć, czy to już w kwietniu, czy dopiero w połowie maja.

7
23.02.2021 11:16

KORONAWIRUS
 / 
Luzowanie restrykcji. Semeniuk nie ma dobrych wieści dla przedsiębiorców

Nie widzę możliwości, by otwierać kolejne branże - odpowiada wiceminister rozwoju Olga Semeniuk na pytanie, czy można się spodziewać dalszego luzowania restrykcji od początku marca.

9
19.02.2021 15:08

NEWSROOM
 / 
Biznes w czasie pandemii. Będzie kolejny lockdown? "Firmy są pod dobrą opieką"

- Losy polskich przedsiębiorców są pod dobrą opieką. Rozmawiamy o kondycji firm i wsparciu. Prowadzimy ocenę skuteczności tarcz finansowych i branżowych. Sam fakt, że rozmawiamy z przedsiębiorcami jest oznaką optymizmu. Nie da się wszystkiego zrobić na raz. Kolejny lockdown? Patrząc na to co się dzieje myślę, że kolejne luzowania w gospodarce nie wchodzą w grę. Obserwując sekwencję zdarzeń i widoczny wzrost zachorowań, wydaje nam się, że ten etap odpowiedzialności będzie musiał potrwać dłużej, a jednocześnie trzeba będzie przedłużać wsparcie dla gastronomii i fitness - mówiła w programie "Newsroom" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

1
18.02.2021 10:46

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
System CEIDG zniknie. Zastąpi je wspólne Konto Przedsiębiorcy na innej witrynie

Dni systemu CEIDG są policzone. Zostanie on wchłonięty przez witrynę biznes.gov.pl. Dzięki temu wszystkie urzędowe sprawy przedsiębiorcy będą załatwiać "pod jednym adresem", bez konieczności logowania się do różnych systemów.

bDJuezXb
40
11.02.2021 16:32

KORONAWIRUS
 / 
Bezrobocie w Polsce. Minister mówi o coraz lepszej sytuacji z punktu widzenia konsumentów

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg skomentowała dane o bezrobociu w Polsce. Polityk stwierdziła, że zdaniem konsumentów sytuacja Polski "jest coraz lepsza".

1
08.02.2021 13:36

KORONAWIRUS
 / 
Semeniuk o luzowaniu obostrzeń: Jest możliwy krok wstecz

Jeżeli dwa tygodnie po luzowaniu restrykcji liczba zachorowań na koronawirusa będzie większa niż 6-7 tysięcy zakażeń dziennie, to będziemy myśleć nad krokiem wstecz - oznajmiła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

31
01.02.2021 19:13

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Bunt przedsiębiorców. Rząd szacuje skalę nieposłuszeństwa

W ostatni weekend otworzyło się 50-60 lokali gastronomicznych, hotelowych i siłowni - powiedziała w poniedziałek wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk. W poniedziałek uruchomionych klubów fitness był już 1,6 tys.

192
21.01.2021 20:22

KORONAWIRUS
 / 
Branża fitness zapowiada otwarcie 1 lutego. Minister przypomina o konsekwencjach

Polska Federacja Fitness zapowiada, że 1 lutego w całej Polsce otworzą się setki obiektów sportowych. Ich właściciele nie chcą dłużej czekać na luzowanie obostrzeń. Zaczniemy działać albo upadniemy, wyjaśniają. Wiceminister grozi palcem zbuntowanym.

bDJuezXh
36
18.01.2021 12:36

FIRMA
 / 
Odszkodowania dla przedsiębiorców? Semeniuk: nie boimy się tego

Przedsiębiorcy twierdzą, że zakaz prowadzenia działalności wprowadzony przez rząd jest bezprawny. Rząd boi się odszkodowań? - Od marca, kiedy zaczęła się pandemia, nie spotkałam się w rządzie z nikim, kto obawiałby się jakiegokolwiek działania, które ma być korzystne dla Polaka, przedsiębiorcy czy społeczeństwa. To po pierwsze, po drugie - rozumiemy indywidualne sytuacje przedsiębiorców, którzy będą wnosili różnego rodzaju pozwy. Przyglądamy się temu - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii.

4
18.01.2021 12:27

GOSPODARKA
 / 
Kiedy odmrażanie gospodarki? Semeniuk: decyzja pod koniec stycznia

Kiedy rząd zacznie odmrażać gospodarkę? - Bardzo trudne pytanie. Nie podam konkretnego miesiąca, bo tego nie wiem. Ta decyzja zależy też od tego, co będzie, gdy skończą się ferie, i co się wydarzy po powrocie klas 1-3 do szkół. Jako resort jesteśmy gotowi na wdrożenie procedur bezpieczeństwa i powolne odmrażanie gospodarki. Pod koniec stycznia decyzje już powinny zapaść - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii - Na początek rekomendujemy otwarcie centrów handlowych i sprzedaży detalicznej. Równolegle pamiętamy, że transmisja koronawirusa lubi zamknięte pomieszczenia i duże skupiska ludzi. Dlatego gałęzie gospodarki, które się tym cechują, tutaj trzeba będzie jeszcze żyć w cierpliwości - dodała.

118
18.01.2021 12:23

POMOC
 / 
Pomoc dla przedsiębiorców. Nowe PKD w tarczy branżowej

Tarcza branżowa rozszerzona o nowe kody PKD. - Jeden kod, który na pewno tam się znajdzie, to kod 55.20. Postulaty ze strony branży turystycznej spływały. Ten kod jest związany z działalnością hotelarską i krótkoterminowym najmem. Jeśli chodzi o dalsze rozszerzenie, to jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii. - Pojawi się jeszcze 7 dodatkowych kodów w tarczy finansowej, brane są pod uwagę jeszcze inne kody. Mam nadzieję, że to dojdzie do skutku - dodała.

384
18.01.2021 11:46

GOSPODARKA
 / 
Dramat przedsiębiorców. Minister wskazuje winnych buntu

Przedsiębiorcy narzekają, że udzielana przez rząd pomoc jest za mała lub nie ma jej wcale. Będzie większe wsparcie? - Narzędzie zostało uruchomione, to infolinia, przez którą to my dzwonimy do przedsiębiorców. Chcą rozmawiać, niestety opozycja nakręca konflikt między rządem a przedsiębiorcami - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii. - Szukamy rozwiązań. Na podstawie analizy tego, co do nas spływa, możemy skonstruować kolejne instrumenty. Wszyscy w opozycji myśleli, że już postawiliśmy kropkę, a na radzie ministrów pojawi się rozporządzenie dotyczące dodatkowych 7 miliardów złotych, dwa miesiące przedłużenia dotacji 5 tys. zł, wsparcie dla turystyki czy ulga w podatku od nieruchomości, no i tarcza finansowa - wyliczała minister.

bDJuezXi
16
18.01.2021 11:05

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Przedsiębiorcy skarżą się na brak wsparcia, wznawiają działalność. Semeniuk odpowiada, co im grozi

Przedsiębiorcy się otwierają, co im grozi? - To ani straszenie, ani grożenie, tylko działanie w ramach odpowiedniego rozporządzenie zgodnie z prawem. Są odpowiednie podmioty, które te sytuacje będą analizowały i diagnozowały. Jest to też przedmiot dyskusji na rządowym zespole zarządzania kryzysowego - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii. - Rozumiemy poziom emocji po 10 miesiącach trwania pandemii. Wszystko wskazuje na to, że zarówno narodowy program szczepień, instrumenty wsparcia, jak i zbliżająca się wiosna pozwolą nam uwolnić gospodarkę całkowicie. Nie mówię, że jest doskonale. Staramy się z naszą pomocą dotrzeć jak najszerzej - dodała.

12
18.01.2021 10:38

POMOC
 / 
Zdesperowani przedsiębiorcy otwierają biznesy. Minister bagatelizuje

Wielu przedsiębiorców stoi na skraju bankructwa. W akcie desperacji część z nich postanowiła wznowić działalność. - Ponad 240 tys. przedsiębiorców skorzysta z tarczy branżowej. Rozumiemy skalę emocji, właśnie po to została uruchomiona infolinia. Rząd działa tak, by jak najszerzej wesprzeć przedsiębiorców. To jest po to, by ich wesprzeć, a nie straszyć - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy, technologii. - Są odpowiednie podmioty, które kontrolują i wyciągają wnioski. Ministerstwo rozwoju jest przede wszystkim adwokatem i obrońcą praw gospodarczych. Zdajemy sobie sprawę, że drugi szczep, który szaleje już po Wielkiej Brytanii, trafił najpewniej już do nas. Nie możemy doprowadzić do wzrostu zakażeń - dodała.

20
08.01.2021 12:14

GASTRONOMIA
 / 
Odmrożenie gastronomii. Minister zasugerowała datę. "W ubiegłym roku zaczęło się w maju"

- Nie potwierdzam informacji, że branża restauracyjna będzie zamknięta jeszcze przed 2-3 miesiące. Jednak w lockdownie chodzi o przerwanie rozprzestrzeniania się wirusa. Cała gastronomia to miejsca, w których spotykają się ludzie i wtedy dochodzi do rozprzestrzeniania wirusa. Przypuszczam, że tu sytuacja z otwarciem branży będzie analogiczna do tego, co działo się w ubiegłym roku. Pierwszy etap odmrożeń miał miejsce w maju i od tego czasu ludzie oraz biznes mogli normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że etap ferii i kolejne tygodnie pokażą, że Polacy jako społeczeństwo działali odpowiedzialnie – mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

66
08.01.2021 11:36

FIRMY
 / 
Czy będzie przedłużenie lockdownu? "W przyszłym tygodniu decyzja"

- Do 17 stycznia mamy rozporządzenie, które obliguje nas to tego, aby pozostawić konkretne obszary zamknięte. Wszystko wskazuje na to, że ten etap będzie wydłużany. Trudno mi powiedzieć, o ile. Mam nadzieję, że jak najkrócej. Od działań dotyczących firm ważniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Po okresie ferii – przez 10-14 dni – będzie analizowane, jak dużo osób zapadło na COVID-19 i od tego będą zależały dalsze decyzje. Dziś (piątek 8 stycznia – red.) spotyka się zespół zarzadzania kryzysowego, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu dowiemy się, czy lockdown zostanie przedłużony. Żaden moment nie jest dobry na lockdown. Wydaje mi się, że możemy się do pewnych rzeczy przygotowywać. Ciężko już dziś wysyłać informację do przedsiębiorców, aby szykowali się na najgorszy wariant – mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

385
08.01.2021 11:19

BUNT
 / 
Bunt przeciw obostrzeniom. "Tacy przedsiębiorcy nie podlegają żadnej pomocy państwa"

- Rozporządzenie prezesa Rady Ministrów jest dokumentem wiążącym. Do tego równolegle tworzona jest pomoc dla firm. Jeśli firma nie chce pomocy i chce na własną rękę się otwierać, to są odpowiednie organy, które będą to kontrolować. Tacy przedsiębiorcy nie podlegają pod żadną pomoc państwa. Im dłużej będziemy skupiać się aberracjach przedsiębiorców, tym dłużej będziemy tkwili w lockdownie. Zresztą widać, że taka tendencja dzieje się na całym świecie. Podobne ruchy są np. w Niemczech. Ale im szybciej to zrozumiemy i poddamy się obostrzeniom wydawanym przez rząd, tym szybciej będziemy mogli odmrozić gospodarkę – mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.