Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nowe obostrzenia rządu. Semeniuk: szykujemy pakiet osłonowy

22
Podziel się:

Przygotowujemy pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie - zapowiedziała w środę wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, pakiet ten może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

Nowe obostrzenia rządu. Semeniuk: szykujemy pakiet osłonowy
Rząd przygotowuje przygotowywany pakiet osłonowy dla wszystkim klubów tanecznych i dyskotek (PAP, Marcin Bielecki)
bFfhEnmd

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z Covid-19, rząd od 15 grudnia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, m.in. zmniejszone będą limity osób w transporcie, restauracjach, kinach.

Zamknięte będą też kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa (31.12-1.01).

Rząd planuje spotkanie z klubami

Semeniuk w PR24 powiedziała, że na prośbę i z polecenia szefa MRiT Piotra Nowaka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, przygotowywany jest pakiet osłonowy "dla przede wszystkim klubów tanecznych, dyskotek, wszystkich tych miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie".

bFfhEnmf

- Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym - wyjaśniła wiceminister.

Zobacz także: WP News wydanie 07.12, godzina 16:50

Przekazała, że we wtorek w toku rozmów z rożnymi przedsiębiorcami, ustalała jego szczegóły.

bFfhEnml

- W tym tygodniu chcę zaplanować takie spotkanie właśnie z klubami tanecznymi, dyskotekami, aby rozwiać różnego rodzaju wątpliwości - zapowiedziała.

Trzy kody PKD

Semeniuk wyraziła nadzieję, że obostrzenia, które są wprowadzane nie będą trwały długo.

Pytana, ile będzie kosztować przygotowywany pakiet osłonowy, wiceminister odparła:

bFfhEnmm

- Dziś mogę powiedzieć, tylko i wyłącznie o kwestii dyskotek, klubów tanecznych - to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość szacunkowa ostateczna zostanie na pewno przedłożona niebawem. Dzisiaj mówimy o kilku kodach, de facto o trzech kodach PKD, które są związane właśnie z działalnością klubów tanecznych i dyskotek - wyjaśniła Semeniuk.

Obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych. Prawo do sprawdzania testów na koronawirusa przez pracodawców. Minister zdrowia ogłosił we wtorek nowe zalecenia w walce z pandemią i zaostrzenie obostrzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfhEnmG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
MARIO
miesiąc temu
kolejna pomoc a potem za nocleg dwa razy tyle i kotlet schabowy droższy od kawioru ...
Rupert
2 miesiące temu
Normalni lekarze mówią, że w sezonie grypowym były dni, że dziennie było nawet 50 tysięcy zakażeń. I nikt nie robił z tego afery (trzeba dodać, że dziwnym trafem Covid-19 czy też SARS-CoV-2 nie jest wpisany do rejestru chorób zakaźnych, co można sobie sprawdzić na stronie gov.pl, a o dziwo grypa sezonowa jest wpisana) Lekarze leczyli mimo, że poczekalnie były pełne zasmarkanych, kaszlących i z wysokimi gorączkami ludzi. W klasach 80% stanu uczniów na zwolnieniach. A pani nauczycielka z czerwonym nosem prowadziła lekcje dla tych co jeszcze w miarę się dobrze czuli. W przedszkolach łączone grupy, bo dzieci jak na lekarstwo. A w zakładach pracy na L4 byli tylko ci co nie mogli już wstać z łóżka lub leserzy. Reszta pracowała. Gospodarka hulała i nikt nie narzekał. Szczepionki przeciw grypie brali ci co chcieli, a maski nosili tylko lekarze i to podczas operacji. A teraz to już brak słów, aby to opisać. Społeczeństwo zdurniało, chyba od nadmiaru TV i Internetu. A ci co mogą zarobić na tej wyolbrzymionej pandemii szczują nas z każdej strony, jakby im ciągle było mało. Świat stanął na głowie. Tylko ludzi szkoda, bo dają się ponieść kolejnym falom, chociaż desek surfingowych brak. Ciekawe, ilu z nich nie dopłynie do brzegu. Dlaczego pozwalacie, aby waszym życiem rządził strach. Przecież codziennie na świecie miliardy ludzi zmaga się z tysiącami chorób, a miliony z nich umiera. Czy przez to, że ludzie giną w wypadkach samochodowych wy boicie się jeździć samochodami. Czy to, że ludzie się topią wy boicie się wchodzić do wody. Rodzimy się i umieramy. Taka jest kolej rzeczy. Ale pomiędzy jednym i drugim jest jeszcze wasze życie. Tylko odwaga w waszych sercach pozwoli przeżyć wam je w pełni. Więc przestań być niewolnikiem i odważ się być człowiekiem. Pozdrawiam
rodzic
2 miesiące temu
Lekarze powinni sie zaszczepić bo dochodzi do patologii, że lekarz boi sie przebadać pacjenta jesli ten ma objawy podobne do covid-19 (!?).Pediatrzy nie chcą ogladać dziecka, które kaszle- to paranoja aby 4letnie dziecko ciagać na wymazy!Bo dopiero wtedy jak bedzie negatyw to lekarz je osłucha..Do czasu otrzymania testu negatywnego z automatu dziecko tkwi na kwarantannie.Już 2 dzieci zabieraly matki z klasy syna i musialy jezdzic na wymazy, wyniki negatywne (dziecko nastepnego dnia czuje sie swietnie i roznosi mieszkanie z nudow). Sorry, ale samo slowo lekarz oznacza że jego zadaniem ma być leczenie- sam wybral taki zawód, świadomie zdajac sobie sprawę z tego że będzie sie stykać z chorobami. Z powołania czy dla zarobków? Jest tyle zawodów gdzie można nieźle zarobić nie mając kontaktu z ludźmi i ich chorobami.
bFfhEnmH
BubleTranslat...
2 miesiące temu
"Przygotowujemy pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie" -> tłumaczenie z nowomowy: "Ukradniemy ci z portfela kolejną pulę pieniędzy na finansowanie naszych wariacji i machinacji psychopatycznych".
Policjant 👮
2 miesiące temu
W latach 1941-1944 obozowi lekarze SS: Friedrich Entress, Helmuth Vetter, Eduard Wirths, w mniejszym zakresie Fritz Klein, Werner Rhode, Hans Wilhelm König, Victor Capesius (kierownik apteki obozowej), Bruno Weber (kierownik Instytutu Higieny SS w Rajsku) wypróbowywali na więźniach KL Auschwitz tolerancję i skuteczność nowych preparatów i leków, oznaczonych m.in. kryptonimami: B-1012, B-1034, B-1036, 3582, P-111, a także rutenolu i peristonu. Działali oni na zlecenie IG Farbenindustrie, a głównie wchodzącej w skład tego koncernu firmy Bayer. Wymienione preparaty pod różnymi postaciami, i w różnych dawkach podawano więźniom cierpiącym na choroby zakaźne. U chorych, zmuszanych do ich przyjmowania, występowały zaburzenia przewodu pokarmowego przejawiające się w uporczywych krwawych wymiotach, bolesnych krwawych biegunkach ze strzępami błony śluzowej oraz zaburzenia krążenia. Niewątpliwie do eksperymentów zaliczyć należy również przeprowadzanie operacji na więźniach przez lekarzy SS (m.in. Friedricha Entressa, Fritza Kleina, Horsta Fischera, Heinza Thilo) nie mających odpowiedniego przygotowania chirurgicznego (operacji zbędnych z punktu widzenia wskazań lekarskich, a przeprowadzanych w celach samoszkoleniowych), jak też wprawianie się na więźniach chorych na gruźlicę w wykonywaniu odmy opłucnej, czy nakłuć do kanału rdzeniowego w przypadkach chorych na zapalenie opon mózgowych. Relacje i wspomnienia byłych więźniów zawierają wzmianki również o innego rodzaju eksperymentach, nie jest jednak możliwe obiektywne ustalenie ich celu. Eksperymenty przeprowadzane na więźniach, skazanych na ekstremalne pod każdym względem warunki egzystencji, dla wielu spośród nich były równoznaczne z wyrokiem śmierci. Los więźniów poddanych eksperymentom był lekarzom SS obojętny. Często dla zatarcia zbrodniczej działalności kazali zabijać swe ofiary dosercowymi zastrzykami fenolu lub w komorach gazowych.
...
Następna strona