Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Od 15 grudnia duże zmiany. Rząd zamyka dyskoteki, wprowadza limity

174
Podziel się:

We wtorek o godz. 13 na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił pakiet obostrzeń związany ze świętami i mutacją Omikron. - Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia - poinformował szef resortu zdrowia. - Obniżamy do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach.

Od 15 grudnia duże zmiany. Rząd zamyka dyskoteki, wprowadza limity
Nowe obostrzenia uderzą w turystykę i gastronomię (PAP, Grzegorz Momot)

- Sytuacja epidemiczna zmusza nas do tego, abyśmy dokonali pewnych zmian jeśli chodzi o zasady epidemiczne i pewne obostrzenia, które do tej pory obowiązująoświadczył Kraska.

Nowe limity w miejscach publicznych

Wskazał, że od 15 grudnia obniżone zostają limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach.

- Zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - zaznaczył.

Zobacz także: Wariant Omikron – co o nim wiemy? Prof. Szuster-Ciesielska tłumaczy różnice

Dodał, że także od 15 grudnia zostają obniżone limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych.

- Tak samo jak poprzednio zwiększenie tego limitu może być wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - mówił.

Długa lista obostrzeń

Kraska dodał, że dodatkowo od 15 grudnia w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.

- Od 15 grudnia zamknięte są dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. W dniu 31 grudnia br. i 1 stycznia 2022 ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem oczywiście osób, które są zaszczepione. One do tego limitu nie będą włączane - poinformował Kraska.

Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Od 15 grudnia w transporcie zbiorowym obowiązywać będzie limit do 75 proc. Na tym jednak nie koniec. Od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna obejmie wszystkie szkoły podstawowe i średnie.

Rząd wprowadza obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Od 1 marca rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Spadek w czterech województwach

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej podał, że średni poziom zakażeń to obecnie to ok. 23 tys.

- Ten poziom - codziennie 23 tys. nowych zakażeń, zainfekowanych osób - utrzymuje się już od półtora tygodnia. To sytuacja bardzo niepokojąca, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach, czy dniach, są informacje o pojawieniu się nowego ryzyka w postaci mutacji omikron – zaznaczył minister.

Zwrócił uwagę, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych regionach.

- Mamy w zasadzie cztery województwa, w których spadek zakażeń jest zauważalny m.in. podlaskie i lubelskie. (…) Drugą grupą województw, które odnotowują spadek są województwa: mazowieckie i podkarpackie. (…) Mamy dwa kolejne województwa, w których mamy wyhamowanie wzrostu: łódzkie i zachodniopomorskie – podał.

W pozostałych województwach odnotowywane są – jak kontynuował – wzrosty. - Bilans jest taki, że od ponad półtora tygodnia jest stabilna sytuacja i, niestety, nie widać wyraźnych sygnałów spadku liczby zakażeń – zaznaczył.

- Scenariusz, w którym mamy do czynienia z utrzymaniem tak wysokiej liczby zakażeń, jeszcze przy dodatkowym ryzyku w postaci pojawienia się mutacji omikron (…) wymaga podjęcia stanowczych działań – podkreślił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(174)
Kuriozum
2 lata temu
Chwileczke, czwileczke- ale tenże sam Nierząd daje 20dniową PRZEPUSTKE CoVidanowi na Sylwestra i Nowy Rok! Mysle, ze wirus mocno wystraszony, he,he,he
Art
2 lata temu
Dziwne - tam gdzie najmniej zaszczepionych (woj. podlaskie i lubuskie), tam najmniejsza liczba zakażeń. Daje to do myślenia. Wniosek - rząd z nas robi idiotów a jednym ich zadaniem to jest podział polaków abyśmy się nienawidzili i sami z tej nienawiści pozabijali.
pol
2 lata temu
a kto sprawdza ;imity nikt skrocic czas pracy sklepow
Olo
2 lata temu
Jak patrzę na Portugalię i Niemcy ,którzy od kilku miesięcy mają wprowadzone te certyfikaty to zastanawiam się gdzie ich skuteczność?chyba że ktoś uważa to co teraz dzieje się w Niemczech mam na myśli sytuację epidemiologiczna,za zadowalająca albo stan wyjątkowy w Portugalii,jasno widać że nie tędy droga!!!
Prawda
2 lata temu
Skoro weryfikować ma osoba do tego nieuprawniona to co na to Rodo??to są dane wrażliwe chronione ,nie może obejść tego rozporządzenie tylko ustawa!!!a art.32 konstytucji???sprawa jest prosta jak z maseczkami do sądu i wygrana w garści
...
Następna strona