Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Od 15 grudnia duże zmiany. Rząd zamyka dyskoteki, wprowadza limity

174
Podziel się:

We wtorek o godz. 13 na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił pakiet obostrzeń związany ze świętami i mutacją Omikron. - Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia - poinformował szef resortu zdrowia. - Obniżamy do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach.

Od 15 grudnia duże zmiany. Rząd zamyka dyskoteki, wprowadza limity
Nowe obostrzenia uderzą w turystykę i gastronomię (PAP, Grzegorz Momot)
bFexETuJ

- Sytuacja epidemiczna zmusza nas do tego, abyśmy dokonali pewnych zmian jeśli chodzi o zasady epidemiczne i pewne obostrzenia, które do tej pory obowiązująoświadczył Kraska.

Nowe limity w miejscach publicznych

Wskazał, że od 15 grudnia obniżone zostają limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach.

- Zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - zaznaczył.

bFexETuL
Zobacz także: Wariant Omikron – co o nim wiemy? Prof. Szuster-Ciesielska tłumaczy różnice

Dodał, że także od 15 grudnia zostają obniżone limity do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych.

- Tak samo jak poprzednio zwiększenie tego limitu może być wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - mówił.

bFexETuR

Długa lista obostrzeń

Kraska dodał, że dodatkowo od 15 grudnia w kinach będzie obowiązywał zakaz konsumpcji.

- Od 15 grudnia zamknięte są dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. W dniu 31 grudnia br. i 1 stycznia 2022 ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem oczywiście osób, które są zaszczepione. One do tego limitu nie będą włączane - poinformował Kraska.

Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia. 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

bFexETuS

Od 15 grudnia w transporcie zbiorowym obowiązywać będzie limit do 75 proc. Na tym jednak nie koniec. Od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna obejmie wszystkie szkoły podstawowe i średnie.

Rząd wprowadza obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Od 1 marca rząd chce wprowadzić obowiązek szczepień dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Spadek w czterech województwach

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej podał, że średni poziom zakażeń to obecnie to ok. 23 tys.

bFexETuT

- Ten poziom - codziennie 23 tys. nowych zakażeń, zainfekowanych osób - utrzymuje się już od półtora tygodnia. To sytuacja bardzo niepokojąca, tym bardziej, że w ostatnich tygodniach, czy dniach, są informacje o pojawieniu się nowego ryzyka w postaci mutacji omikron – zaznaczył minister.

Zwrócił uwagę, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych regionach.

- Mamy w zasadzie cztery województwa, w których spadek zakażeń jest zauważalny m.in. podlaskie i lubelskie. (…) Drugą grupą województw, które odnotowują spadek są województwa: mazowieckie i podkarpackie. (…) Mamy dwa kolejne województwa, w których mamy wyhamowanie wzrostu: łódzkie i zachodniopomorskie – podał.

bFexETuU

W pozostałych województwach odnotowywane są – jak kontynuował – wzrosty. - Bilans jest taki, że od ponad półtora tygodnia jest stabilna sytuacja i, niestety, nie widać wyraźnych sygnałów spadku liczby zakażeń – zaznaczył.

- Scenariusz, w którym mamy do czynienia z utrzymaniem tak wysokiej liczby zakażeń, jeszcze przy dodatkowym ryzyku w postaci pojawienia się mutacji omikron (…) wymaga podjęcia stanowczych działań – podkreślił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFexETvm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(174)
Kuriozum
miesiąc temu
Chwileczke, czwileczke- ale tenże sam Nierząd daje 20dniową PRZEPUSTKE CoVidanowi na Sylwestra i Nowy Rok! Mysle, ze wirus mocno wystraszony, he,he,he
Art
miesiąc temu
Dziwne - tam gdzie najmniej zaszczepionych (woj. podlaskie i lubuskie), tam najmniejsza liczba zakażeń. Daje to do myślenia. Wniosek - rząd z nas robi idiotów a jednym ich zadaniem to jest podział polaków abyśmy się nienawidzili i sami z tej nienawiści pozabijali.
pol
miesiąc temu
a kto sprawdza ;imity nikt skrocic czas pracy sklepow
bFexETvn
Olo
miesiąc temu
Jak patrzę na Portugalię i Niemcy ,którzy od kilku miesięcy mają wprowadzone te certyfikaty to zastanawiam się gdzie ich skuteczność?chyba że ktoś uważa to co teraz dzieje się w Niemczech mam na myśli sytuację epidemiologiczna,za zadowalająca albo stan wyjątkowy w Portugalii,jasno widać że nie tędy droga!!!
Prawda
miesiąc temu
Skoro weryfikować ma osoba do tego nieuprawniona to co na to Rodo??to są dane wrażliwe chronione ,nie może obejść tego rozporządzenie tylko ustawa!!!a art.32 konstytucji???sprawa jest prosta jak z maseczkami do sądu i wygrana w garści
...
Następna strona