Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KB
|

Olga Semeniuk odchodzi z resortu rozwoju. Będzie pełnomocnikiem rządu do spraw MŚP

28
Podziel się:

Dotychczasowa wiceminister rozwoju obejmie nowoutworzone stanowisko pełnomocnika rządu do spraw MŚP przy premierze. W czwartek pojawiły się medialne doniesienia, jakoby w resorcie rozwoju były planowane masowe zwolnienia, które miała przeprowadzać właśnie Semeniuk. Ministerstwo nazwało te informacje fake newsami.

Olga Semeniuk odchodzi z resortu rozwoju. Będzie pełnomocnikiem rządu do spraw MŚP
Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, foto Łukasz Gągulski (PAP)
bEIRYcEl

Dotychczasowa podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Olga Semeniuk będzie nowym Pełnomocnikiem Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw - podał portal niezależna.pl, powołując się na własne źródła.

Na początku sierpnia rząd wydał rozporządzenie, z którego wynika, że stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw obejmuje sekretarz lub podsekretarz stanu wyznaczony przez premiera. Weszło ono w życie 9 sierpnia.

Zobacz także: Pomoc dla przedsiębiorców. Więcej pieniędzy nie będzie? Szef PFR odpowiada
bEIRYcEn

Semeniuk do resortu rozwoju przyszła w styczniu 2020 r. Od 2018 r. jest radną m.st. Warszawy i przewodniczącą Komisji Samorządowej i Integracji Europejskiej.

W latach 2014-2018 była radną Dzielnicy Wola, gdzie kierowała Komisją Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Działalności Gospodarczej. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego.

bEIRYcEt

Z ustaleń dziennikarzy wynikało, że miała być ona odpowiedzialna za planowane zwolnienia w resorcie. Tymczasem resort rozwoju twierdzi, że jest to nieprawda.

"Na TT Anny Korneckiej pojawiły się fake newsy jakoby w MRPiT zwalniani byli wszyscy ludzie - od sekretarek po wybitnych ekspertów z rynku, których zatrudniliśmy do projektów i reform" - czytamy na Twitterze resortu rozwoju. "Chcielibyśmy jednoznacznie zdementować te informacje, szkalujące nasz resort" - dodano.

W środę 4 sierpnia br. premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. "Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 mkw oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego" - poinformował wówczas rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIRYcEO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Przedsiębiorc...
2 miesiące temu
NOWY ŁAD w którym rzadzaca władza chce żeby płacić 9% składki zdrowotnej od dochodu - ABSURD czyli 28% podatku a kłamią że obniżą podatki !!!! Przedsiębiorcy pójdą z torbami Powinni zacząć protestować, wyjść na ulice !!!
Dan
2 miesiące temu
Jakie ma doświadczenie? Ile firm prowadziła w sektorze MŚP? Jakie osiągniecia? Politolog?:))))) Kabaret!!!!
Następne nowo...
2 miesiące temu
ciepłe krzesełko za moją i tu obecnych ciężko zarobioną kasę !!!! Szlag trafia....
bEIRYcEP
hana
2 miesiące temu
nie slyszalam ani o o tej pani ani otym skrocie MŚP, SLEDZE WSZYSTKO A JEDNAK SA JAKIES NIEZNANE I NIE WIADOMO PO CO OSOBY I STANOWISKA
Ha, ha, ha
2 miesiące temu
Pełnym nocnikiem chyba będzie.................
...
Następna strona