Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Polecą głowy ludzi Gowina? Na liście ma być 50 nazwisk

48
Podziel się:

Po wyrzuceniu Jarosława Gowina z rządu i wyjściu z koalicji Porozumienia ma rozpocząć się czystka w MRPiT oraz OHP. Informację potwierdził money.pl poseł Porozumienia Michał Wypij. Według doniesień dziennikarzy powstała lista 50 osób, które mają stracić stanowiska.

Polecą głowy ludzi Gowina? Na liście ma być 50 nazwisk
Gowin stracił stanowisko w rządzie (Flickr, KPRM)
bELmezsl

Michał Wypij potwierdził money.pl, że ludzie związani z Jarosławem Gowinem, mają stracić stanowiska. - Tak, to prawda. Powiedzieli nam o tym pracownicy. Mają ciąć absolutnie wszystkich, nie patrząc na to czy to dyrektor departamentu czy szeregowy pracownik merytoryczny – powiedział poseł Porozumienia.

W Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii, według informacji Onetu, powstała lista osób do zwolnienia. Według dziennikarzy po odwołaniu Gowina z funkcji ministra i wyjściu Porozumienia, w MRPiT ma zacząć się "czystka". Osobą odpowiedzialną za zmiany w resorcie ma być dotychczasowa zastępczyni Gowina Olga Semeniuk.

Jak dowiedział się Onet, zwolnienia mają dotyczyć nie tylko resortu rozwoju, ale także Ochotniczych Hufców Pracy.

bELmezsn

W 2020 roku OHP przypadło osobom związanym z Porozumieniem. Komendantem został wtedy Grzegorz Walter, który jest związany z ugrupowaniem Jarosława Gowina.

Zobacz także: Drożyzna przez 500+? Ekonomista: Nie do końca. Winny jest rynek pracy

Potencjalnym zwolnieniom zaprzeczyło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii na swoich profilach w mediach społecznościowych.

bELmezst
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELmezsO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
realista
2 miesiące temu
Ale przecież to norma że szef zabiera swoich pracowników.Na co Gowin liczył.A może na co ludzie Gowina liczyli.Teraz niech swoim ludziom zapewni stanowiska.
Observer
3 miesiące temu
Już Mickiewicz to przewidział pisząc o niedźwiedziu w mateczniku.
Szok
3 miesiące temu
Gowin to nie był członek rządu zachłanny na max. a mimo to na 1 ministra przypadło 50 os. nepotystów. Czyli tym tropem to 430x50os = utrzymujemy 21500 os z rodzin i pociotków, a pewnie i kilka razy więcej.
bELmezsP
TAk i Nie
3 miesiące temu
Szkoda że Rząd RP z równym zapałem nie zajmuje się problematyką związana ze zmianami klimatycznymi.
Maks
3 miesiące temu
Zacząć sie powinno od Pani Semieniuk... poziom wiedzy, profesjonalizmu, poniżej krytyki. Zreszta protegowana p. Dworczyka, czego się spodziewać. Typowy przykład politycznego bierny, mierny ale wierny.
...
Następna strona