Polecą głowy ludzi Gowina? Na liście ma być 50 nazwisk
Po wyrzuceniu Jarosława Gowina z rządu i wyjściu z koalicji Porozumienia ma rozpocząć się czystka w MRPiT oraz OHP. Informację potwierdził money.pl poseł Porozumienia Michał Wypij. Według doniesień dziennikarzy powstała lista 50 osób, które mają stracić stanowiska.
Michał Wypij potwierdził money.pl, że ludzie związani z Jarosławem Gowinem, mają stracić stanowiska. - Tak, to prawda. Powiedzieli nam o tym pracownicy. Mają ciąć absolutnie wszystkich, nie patrząc na to czy to dyrektor departamentu czy szeregowy pracownik merytoryczny – powiedział poseł Porozumienia.
W Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii, według informacji Onetu, powstała lista osób do zwolnienia. Według dziennikarzy po odwołaniu Gowina z funkcji ministra i wyjściu Porozumienia, w MRPiT ma zacząć się "czystka". Osobą odpowiedzialną za zmiany w resorcie ma być dotychczasowa zastępczyni Gowina Olga Semeniuk.
Jak dowiedział się Onet, zwolnienia mają dotyczyć nie tylko resortu rozwoju, ale także Ochotniczych Hufców Pracy.
W 2020 roku OHP przypadło osobom związanym z Porozumieniem. Komendantem został wtedy Grzegorz Walter, który jest związany z ugrupowaniem Jarosława Gowina.
Drożyzna przez 500+? Ekonomista: Nie do końca. Winny jest rynek pracy
Potencjalnym zwolnieniom zaprzeczyło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii na swoich profilach w mediach społecznościowych.