Trwa ładowanie...
bDJYKFph

Notowania

Porozumienie – Wszystkie wiadomości

3
17.02.2021 15:14

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Podatek od reklam. Izba Wydawców Prasy: projekt ustawy nie powinien być uchwalony

Projekt ustawy o opłatach od reklam nie powinien być uchwalony - podkreśla w swoim komunikacie Izba Wydawców Prasy. Przedstawiciele Izby wydali go po spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

62
12.02.2021 19:33

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Podatek od reklamy. Porozumienie Jarosława Gowina nie poprze projektu w obecnym brzmieniu

Wiele wskazuje na to, że projekt ustawy wprowadzający podatek od mediów trafi do kosza. Oświadczenie zarządu Porozumienia Jarosława Gowina - koalicjanta PiS - wskazuje, że partia ta nie poprze projektu w obecnym brzmieniu. Gowin ze swoim stronnictwem kilkukrotnie sprzeciwił się PiS-owi, m.in. w kwestii limitu 30-krotności składek na ZUS.

2
12.02.2021 19:07

ZBIGNIEW GRYGLAS
 / 
Zmiany w Porozumieniu. Czterej politycy zawieszeni

W dwóch resortach rządu Mateusza Morawieckiego i w KPRM wkrótce może dojść do roszad. Prezydium zarządu Porozumienia zdecydowało o zawieszeniu Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka i Włodzimierza Tomaszewskiego - podają wspólnie PAP i RMF FM. Żalek, Gryglas i Cieślak są członkami rządu.

3
13.01.2021 16:31

MINISTERSTWO ZDROWIA
 / 
Obostrzenia co najmniej do kwietnia? Poseł Zjednoczonej Prawicy: tak się za długo nie da funkcjonować

Do kiedy potrwają obostrzenia? - Decyzja jest nie tylko zdrowotna, wiele branż cierpi w tej chwili. Decyzje polityczne powinny wynikać z uwzględnienia wszystkich uwarunkowań i zjawisk. Raz wprowadzamy obostrzenia, raz nie, ale do kiedy one mają potrwać? Jeśli końcem ma być uzyskanie zbiorowej odporności, to w takim razie kiedy to nastąpi? Szczepienie będzie trwało wiele, wiele miesięcy. A co w tym czasie z gospodarką? - pyta retorycznie w programie "Newsroom" Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ, obecnie poseł Porozumienia. - Zakażonych mamy nie kilka tysięcy, a prawdopodobnie 20-30 tysięcy dziennie. Rozumiem przedsiębiorców, bo to jest ich być albo nie być. Zachęcam Ministerstwo Zdrowia, by zmieniło swoją politykę, do buntu nie zachęcam - dodał.

68
13.01.2021 16:09

EPIDEMIA
 / 
Rządowe obostrzenia. Poseł Zjednoczonej Prawicy: zupełnie tego nie rozumiem

Aktywność na świeżym powietrzu powinna zostać przywrócona? - Zgadzam się z tym. Nasza udawana walka z covidem, mówię udawana, bo myśmy nie przygotowali właściwych narzędzi, nie wyciągamy wniosków z przypadków państw, które świetnie sobie dały radę, więc działamy dość chaotycznie. Przebywanie na wolnym powietrzu - trudno się tu zarazić, po co my to blokujemy? Główne miejsca zakażeń to pomieszczenia zamknięte. Po co my to wszystko wyczyniamy? Zupełnie tego nie rozumiem - powiedział w programie "Newsroom" Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ, obecnie poseł Porozumienia. - Nie przygotowaliśmy systemu testowania, który byłby na tyle wydolny, żebyśmy wiedzieli, co dzieje się z tą epidemią. Nie mamy żadnego rozeznania, jaki jest stan przechorowania społeczeństwa - dodał.

bDJYKFpj
63
30.12.2020 18:24

INWESTYCJE
 / 
Relacje UE z Chinami. Jest porozumienie ws. umowy inwestycyjnej

Unia Europejska i Chiny osiągnęły porozumienie ws. umowy inwestycyjnej - poinformował w środę przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Na szczegóły zawartego porozumienia czekają teraz kraje członkowskie UE, w tym Polska, która wcześniej blokowała przyspieszenie prac.

128
29.12.2020 17:25

WIELKA BRYTANIA
 / 
Brexit z umową handlową. Państwa unijne zatwierdziły traktat

Nie było głosu sprzeciwu w Brukseli wobec umowy o handlu między Wielką Brytanią a Unią Europejską - podają służby prasowe Rady Europejskiej. To oznacza, że państwa członkowskie zatwierdziły we wtorek traktat, który formalnie obowiązywać będzie od 1 stycznia 2021 roku. Obie strony podpiszą go w środę.

2
16.12.2020 10:05

ZJEDNOCZONA PRAWICA
 / 
Tarcia w koalicji. Gowin nie chce stawiać Ziobrze ultimatum

- Nie widzę żadnego powodu, by Solidarnej Polsce stawiać ultimatum przed sejmowym głosowaniem ws. funduszu odbudowy – powiedział Jarosław Gowin. Zapytany został o to, czy należy koalicjantowi stawiać warunek: głosownie za ratyfikacją ustaleń z Brukseli lub wyjście z koalicji.

68
11.12.2020 6:32

SZCZYT UE
 / 
Budżet UE. Niemieckie media komentują porozumienie

Berlin odniósł sukces, ale pierwotny pomysł, by ściśle powiązać unijny budżet z praworządnością, został utrącony - tak porozumienie w sprawie unijnego budżetu komentuje część niemieckich mediów.

bDJYKFpp
142
11.12.2020 6:14

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Budżet UE zatwierdzony. Ekonomista wyjaśnia, co to oznacza dla polskiej gospodarki

Do Polski popłyną pieniądze nie tylko z unijnego budżetu. Środki z Funduszu Odbudowy, które do nas trafią, to nawet 25 proc. tegorocznych dochodów budżetowych - wylicza profesor Marian Noga w rozmowie z money.pl. - Te pieniądze mogą zostać przeznaczone praktycznie na wszystko - wskazuje ekonomista.

13
09.12.2020 18:21

NEGOCJACJE
 / 
Brexit. Ważą się losy porozumienia handlowego. Johnson: Nikt nie zaakceptowałby warunków UE

Żaden premier Wielkiej Brytanii nie zaakceptowałby warunków postawionych nam przez Unię Europejską - stwierdził Boris Johnson. Szef brytyjskiego rządu spotka się w środę w Brukseli z Ursulą von der Leyen. Stawką ewentualnego porozumienia (lub jego braku) jest relacja handlowa Wielkiej Brytanii i UE po końcu 2020 roku.

927
09.12.2020 17:50

BUDŻET UE
 / 
Budżet UE. Jest wstępny projekt kompromisu z Polską i Węgrami

Państwa członkowskie Unii Europejskiej debatują właśnie nad projektem kompromisu z Polską i Węgrami. Te dwa kraje groziły wetem dla budżetu UE opartego o zasadę praworządności.

8
29.09.2020 6:20

RZĄD
 / 
Jarosław Gowin wróci do rządu. Głosował, ale się nie cieszył. Kilka razy jednak postawił na swoim

Według informacji płynących z obozu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin ma wrócić do rządu. Polityk - wbrew nazwie partii, na której czele stoi - nie raz był już na kursie kolizyjnym z obozem Zjednoczonej Prawicy. Dr hab. Jarosław Flis w rozmowie z money.pl wskazuje jednak, że Gowinowi, mimo głosów sprzeciwu polityków PiS, udało się przeforsować m.in. reformę szkolnictwa wyższego.

bDJYKFpq
4
27.09.2020 15:17

RZĄD
 / 
Zjednoczona Prawica nie zapomina o Jadwidze Emilewicz. "Talenty zostaną wykorzystane"

Wszystko wskazuje na to, że Jadwiga Emilewicz będzie musiała się pożegnać z funkcją wicepremiera, ale jest dla niej miejsce w Zjednoczonej Prawicy - zapewnił wiceminister SWiA Paweł Szefernaker.

591
25.09.2020 14:25

GÓRNICTWO WĘGLOWE
 / 
To już pewne. Rząd zlikwiduje górnictwo. "Nie ma powodów, aby świętować ten dzień"

W roku 2049 zostanie w Polsce zamknięta ostatnia kopalnia. To najważniejsze ustalenie rozmów pomiędzy górnikami a rządem. Bogusław Ziętek z "Sierpnia 80" przyznaje, że to ponury dzień dla branży. - Polski rząd nie skorzystał z możliwości, aby zabezpieczyć interesu kraju – ocenił.

2
24.08.2020 9:32

HANDEL
 / 
Ważne porozumienie na linii UE-USA ws. obniżek ceł

Unia Europejska zawarła porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie pakietu obniżek ceł, dzięki którym wymiana towarowa między USA a krajami Wspólnoty ma się zwiększyć. Jak dodano w komunikacie, ma to być dopiero początek procesu obniżek ceł.

42
14.08.2020 16:12

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na koronawirusa. Komisja Europejska zawarła porozumienie ws. ich zakupu

300 mln potencjalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 Komisja Europejska zakupi od firmy farmaceutycznej AstraZeneca. KE poinformowała o finalizacji rozmów w komunikacie prasowym. Przed kilkoma dniami do porozumienia w sprawie wspólnego zakupu szczepionek przystąpiła też Polska.

2
29.07.2020 20:59

AMC
 / 
Film po 17 dniach od premiery na VOD. Przełomowa umowa Universal i sieci kin AMC

Filmy już wkrótce trafią na VOD po 17 dniach od premiery w kinie. Taki zapis znalazł się w podpisanej umowie pomiędzy wytwórnią Univerasal a siecią kin AMC. To może być początek rewolucji, ponieważ dotychczas studia mogły udostępnić swoje filmy najwcześniej po trzech miesiącach od premiery na wielkim ekranie.