Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Kryzys na granicy zażegnany. Jest porozumienie między ministrem i rolnikami

40
Podziel się:

Protest rolników na przejściu w Medyce zostaje zawieszony. W sobotę po południu minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski oraz wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul podpisali porozumienie z rolnikami "Podkarpackiej oszukanej wsi".

Kryzys na granicy zażegnany. Jest porozumienie między ministrem i rolnikami
Rolnicy z "Podkarpackiej oszukanej wsi" wznowili protest w pobliżu przejścia granicznego w Medyce (PAP, PAP/Darek Delmanowicz)

- W dniu dzisiejszym zostało zawarte porozumienie na okoliczność zawieszenia protestu rolników na granicy polsko-ukraińskiej w Medyce – ogłosiła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul na briefingu w sobotę późnym popołudniem, po zakończeniu spotkania.

Jak dodała, stronami porozumienia są: minister rolnictwa Czesław Siekierski, wojewoda podkarpacki oraz lider "Podkarpackiej Oszukanej Wsi" Roman Kondrów.

W porozumieniu zapisano, że minister rolnictwa akceptuje i przyjmuje do realizacji wszystkie trzy postulaty rolników: uruchomienie dopłaty do kukurydzy 1 mld zł, zwiększenie akcji kredytowej dla kredytów płynnościowych o kwotę 2,5 mld zł i utrzymanie wysokości podatku rolnego na poziomie z roku 2023.

Postulaty opisane powyżej zostaną zrealizowane po zakończeniu procesu legislacyjnego oraz uzyskaniu niezbędnych akceptacji komisji europejskich – odczytała wojewoda.

Zobowiązała się także do powołania zespołu doradczego do spraw rolnictwa z udziałem przedstawicieli rolników reprezentujących organizacje działające w obszarze wsi i rolnictwa związane z procesem produkcji i przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych.

"Lider 'Oszukanej wsi' działając imieniem protestujących rolników oświadcza, że z chwilą podpisania porozumienia protest na przejściu granicznym w Medyce zostaje zawieszony na okres niezbędny do przeprowadzenia zmian prawnych, notyfikacyjnych oraz na czas konieczny na wprowadzenie w życie dodatkowych zmian" – odczytała Kubas-Hul.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
uuuuu
7 miesięcy temu
postulaty??? dopłaty do kukurydzy ?...... z pieniędzy polskiego podatnika , ulgi ?..... z pieniędzy polskiego podatnika to jest jakaś kpina . Ciężko pracujący Polacy robią zrzutki na wszystkich łącznie z dezerterami z batalionów Wrocław Gdańsk Warszawa itp
pseudo rolnik
7 miesięcy temu
A co to za pseudo grupka? Bo rolnicy protestowali przeciwko zalewaniu Polski produktami rolnymi z ukr.
Mikołaj 22
7 miesięcy temu
W środę będzie budżet i będzie wiadomo co dadzą. Przewiduję że nic z tych ustaleń nie zostanie zrealizowane. Rozmawiać z KE powinni już miesiąc temu. Teraz obiecują przecież to jakieś jaja.
XXX
7 miesięcy temu
Afera wiatrakowa tam się wałki robi! Rolnicy chcą produkować. Cena ma być opłacalna.....w sklepie to widać jak rolników oszukują!
Medal
7 miesięcy temu
Jak zwykle ładuja dla jednej grupy i to pieniądze podatników jak długo tak będzie.Dzialalnosc jednoosobowa musi coraz większe koszty jakoś nikt się nie martwi
...
Następna strona