Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Poniedziałek Wielkanocny. Zakaz handlu - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

0
Podziel się:

W związku z zakazu handlu w Polsce zakupów nie zrobimy przez kilkanaście dni w roku oraz większość niedziel. Podpowiadamy, czy w Poniedziałek Wielkanocny sklepy są otwarte.

Poniedziałek Wielkanocny. Zakaz handlu - czy dzisiaj sklepy są otwarte?
Poniedziałek Wielkanocny. Zakaz handlu - czy dzisiaj sklepy są otwarte? (East News)

Poniedziałek Wielkanocny i zakaz handlu. Czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Z uwagi na zakaz handlu w Poniedziałek Wielkanocny nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów i galerii handlowych. Zgodnie z ustawą w Polsce z handlu wyłączonych jest kilkanaście dni w roku oraz znacząca ilość niedziel.

We wskazane dni zakazana jest nie tylko sprzedaż, ale również inne czynności związane z handlem, m.in. przeładunki, dystrybucja, magazynowanie oraz logistyka. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. apteki i stacje benzynowe.

Zakaz handlu - kwiecień 2019

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. W nowym roku został on dodatkowo zaostrzony i zakupy najczęściej możemy zrobić jedynie raz w miesiącu. Niedziele handlowe w kwietniu przypadają jednak częściej. Wszystko za sprawą zbliżających się Świąt Wielkanocnych (Wielkanoc - 21 kwietnia).

Zobacz także: Zobacz: Wielkanoc. Jak bezpiecznie przechowywać żywność, która zostanie nam po świętach

Niedziele niehandlowe - kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia (Wielkanoc)

Niedziele handlowe - kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Zgodnie z przepisami od 2020 r. wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu. Jak wynika jednak z badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną, tylko 19 proc. Polaków jest zwolennikami ograniczenia handlu we wszystkie niedziele.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)