Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Popieramy rolników w strajku. To nie solidarność, ale strach przed Zielonym Ładem

74
Podziel się:

Choć rolnicy zablokowali pół kraju, a ich demonstracje bywały kontrowersyjne – np. obrzucali brukiem policję czy blokowali przejazd karetek – to poparcie społeczeństwa dla rolniczych protestów jest bardzo wysokie. Ponad 72 proc. badanych popiera protesty - poinformowała we wtorek "Rzeczpospolita".

Popieramy rolników w strajku. To nie solidarność, ale strach przed Zielonym Ładem
Protesty rolników wciąż z dużym poparciem (WP, Łukasz Kuczera)

W gazecie wyjaśniono, że 51,6 proc. ankietowanych zdecydowanie popiera protesty, a 21 proc. deklaruje, że raczej je popiera.

Jak podał dziennik, spośród osób ankietowanych w badaniu IBRiS przeprowadzonym dla "Rzeczpospolitej" na pytanie o stopień poparcia dla demonstracji zdecydowany sprzeciw wyraża jedynie co dziesiąty badany.

Według gazety taki poziom poparcia dla rolniczych demonstracji może być zaskoczeniem dla mieszkańców Warszawy czy innych metropolii stojących w korkach wywołanych przez protestujących.

Nie dziwi jednak zupełnie socjologów: w ich badaniach te postawy przejawiają się od dawna. Nie o solidarność z rolnikami czy wiedzę o ich trudnej sytuacji tu jednak chodzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na koncie ma 9,5 mln zł. Jak do tego doszedł? "Byłem młodym pelikanem" Marcin Iwuć w Biznes Klasie

Boimy się Zielonego Ładu

Gazeta podała, że Polacy obawiają się, iż w wyniku zielonej transformacji sami mogą stracić cywilizacyjne dobra i wyznaczniki awansu, których dopiero niedawno się doczekali.

Boją się, że będą musieli zrezygnować z posiadania samochodu spalinowego, a na elektryczny ich nie będzie stać, co spowoduje, że będą musieli wrócić do transportu publicznego. To w Warszawie nie jest problemem, ale spróbujmy skorzystać z takiego transportu na prowincji, gdzie żyje 60 proc. obywateli kraju.

W Polsce powiatowej bez samochodu jest jak bez ręki. Pojawia się także wrażenie, że koszty transformacji zostały zrzucone na barki zwykłych obywateli, a zyski z tego procesu trafiają do wielkich korporacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(74)
Ernest
4 miesiące temu
Kwestia konstrukcji badania. Im większa skala tym łatwiej o poparcie. Jeśli pytają popierasz czy nie popierasz, musisz zdecydować i wtedy odpowiedź jest miarodajna. Jeśli zapytano jak bardzo popierasz w skali od 0 do 9.... 5 to poparcie, choć dlla kogoś, kto odpowiedział bez zastanowienia 5 to środek czyli nie mam zdania/w zadzie to man. Stosowanie rozpìętej skali z podanymi tylko granicznymi definicjami to klucz do wyników na zamówienie. W mniej oficjalnych oddolnych, ale o większej puli i losowości wyniki są zgoła odwrotne. Jeśli usunąć guzik nie wiem 3/4 ludzi nie popiera rolników. Przy guziku nie wiem nie popiera 60-66%
Pol
4 miesiące temu
Nie zielony lad tylko zielony przekret kolejny wymyslone przez lobbystow i przepchniety przez komisje europejska za pare baniek
Red
4 miesiące temu
Przestańcie kłamać. Polacy nie stoją murem za rolnikami. NIE CHCEMY CHEMII I TONY PESTYCYDÓW W JEDZENIU.!!!
Rollo
4 miesiące temu
A jak dojdzie do ludzi że to europarlamentarzyści obecnego rządu w styczniu 2020 byli za zielonym ładem to koniec rządu murowany.
Pytam
4 miesiące temu
Zostałem zablokowany za cytat z powyższego tekstu. Cytuję: Choć rolnicy zablokowali pół kraju, a ich demonstracje bywały kontrowersyjne – np. obrzucali brukiem policję czy blokowali przejazd karetek ...... Dodałem też niestety zbyt łagodną ocenę umiejętności autora. Co go tak poruszyło ?
...
Następna strona