Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Postawił dwa domy. Koszty? Nie płaci żadnych rachunków

- Dbamy o swoją prywatność, ale czujemy się jakbyśmy byli cały czas razem – mówi Wojciech Wojtaszka, który zamiast jednego dużego domu postawił dwa małe do 35 mkw. Dzięki temu córki mogą robić co chcą w swoim budynku, a on z żoną ma spokój u siebie. Domki na działce usadowione są tuż obok siebie, komunikacja jest więc stosunkowo prosta. Kwestia prywatności to jedna, kwestia kosztów to druga rzecz, która zachęciła Wojciecha do postawienia dwóch domków. Dzięki temu nie musiał ciągnąć przyłączy, ani starać się o pozwolenie na budowę. Wojciech musiał jednak zadbać o niezależność energetyczną. Panele fotowoltaiczne, magazyn energii, biologiczna oczyszczalnia ścieków, ogrzewanie na prąd. Efekt? Absolutny brak rachunków. Pytanie tylko ile to kosztowało… Tego dowiesz się z kolejnego odcinka programu money.pl „Pomysł na dom”.

61 reakcji
13
4
44
Podziel się
Komentarze (44)
zobacz więcej komentarzy (44)
KOMENTARZE
(44)
Motyl
rok temu
A ja mam mieszkanie 25m2 w bloku i muszę żyć z zasiłku 650 zł ,bo jestem ciężko chora od dziecka ,ale renty dla mnie nie ma ,bo nie zaczęłam diagnozowania, www tedy kiedy pracowałam,bo i lekarze wyzywali mnie od hipochondrykiem,w mieście wojewódzkim zasiłek o 100 zł wyższy ,jak można było zostawić chorych i biednych zależnychod wieśniaków,a nie od centralnego biura pomocy spolecznej i podwyżki energii,czynszów,smieci. od wójta gminy,który oszczędza na chorych by robić asfalt,parkingi i wy.miane kanalizacji i wodociągowej,a teraz oczyszczalnie ścieków, zamiast nam podwyższyć zasiłek ,który od 8u lat stoi w miejscu nie jest waloryzowany,bo my chorzy nie musimy jeść ,a drożyzna od 2ch lat. Ten człowiek lepiej by wyszedł na 2ch kawalerkach na tym samym piętrze,tyle co włożył kasy i lat i sił,gdzie tu logika,jak u wójtów gmin,rzeczy materialne ważniejsze od ludzi i ich żołądków podstawowej potrzeby naszego gatunku ludzkiego. Bestie.
elka
rok temu
Ni na lato, ni na zimę. W lecie ukrop, w zimie lodowiec :(
elka
rok temu
Ja swego czasu zapłaciłam czynsz za mieszkanie, za kilka miesięcy z góry. Nie wiedziałabym o tym ( do pierszego zerkniecia na konto) ale pani z administracji sama do mnie zadzwoniła i powiedziała o pomyłce, nadpłacone pieniążki odesłano mi na konto :)
Kkk
rok temu
Piękne, jak z wizualizacji. Mieszkałabym. ;)
Www
rok temu
Szkoda że „zapomnieli” dodać : domki są letniskowe, a koszty nie uwzględniają mediów.
...
Następna strona