Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Potężne śnieżyce w Polsce. Wstrzymanie ruchu kolejowego

101
Podziel się:

Od piątku intensywnie pada śnieg. Bardzo trudne warunki panują na kolei. Zamrożone trakcje i śnieg zalegający na torach powodują opóźnienia w ruchu pociągów. Problem są też na drogach i lotnisku w Pyrzowicach. W sobotę po południu IMGW podniósł do drugiego stopień zagrożenia opadami.

Potężne śnieżyce w Polsce. Wstrzymanie ruchu kolejowego
Zalegający śnieg i lód na przejeździe kolejowym (zdjecie ilustracyjne) (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)

Od 10 do nawet ponad 100 minut – takie opóźnienia miały w sobotę wieczorem pociągi Kolei Śląskich – wynika z danych publikowanych na stronie internetowej tego regionalnego przewoźnika. W woj. śląskim z powodu intensywnych opadów śniegu utrudniony jest zarówno ruch drogowy, jak i kolejowy.

Na odcinku Pszczyna-Chybie wstrzymano ruch kolejowy, uruchomiono tam autobusową komunikacją zastępczą. Pociąg z Pszczyny, który o 21.37 miał być w Katowicach, został odwołany z powodu wtórnych utrudnień na trasie.

Wstrzymanie ruchu kolejowego

Jak wynika z informacji KŚ, wiele pociągów notuje opóźnienia, np. w przypadku składu z Żywca do Katowic wynosiło ono 105 minut, pociągu z Katowic do Tychów - 40 minut. Pociąg relacji Wisła Głębce-Katowice był opóźniony około godziny. "Na odc. Chybie-Pszczyna uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa ZKA(BUS) w związku z pracami torowymi oraz wiążącą się z tym koniecznością wstrzymania ruchu kolejowego. Za utrudnienia przepraszamy" - podały Koleje Śląskie.

Pociąg relacji Zwardoń-Katowice miał opóźnienie na trasie wynoszące ok. 25 minut od stacji Pszczyna z powodu oczekiwania na zastępczą komunikacje autobusową. Na odcinku Bielsko-Biała Główna-Pszczyna również uruchomiono zastępczą komunikację autobusową w związku z pracami torowymi na stacji Czechowice-Dziedzice. Pociąg Wisła Głębce-Gliwice był opóźniony na trasie ok. 30 minut od stacji Pszczyna. Od stacji Katowice zwiększył opóźnienie do ok. 90 minut z powodu krzyżowania z innym pociągiem. Pociąg Katowice-Żywiec był opóźniony ok. 30 minut z powodu wtórności związanych z opóźnieniem innego składu.

Skład Wisła Głębce-Gliwice był pierwotnie opóźniony na trasie ok. 10 minut. Od stacji Żory zwiększył opóźnienie do ok. 20 minut, a od stacji Rybnik do ok. 40 minut z przyczyn technicznych. Od stacji Knurów opóźnienie z powodu utrudnień na trasie wzrosło do ok. 90 minut. Pociąg relacji Goleszów-Cieszyn był opóźniony na odjeździe ok. 70 minut, natomiast pociąg relacji Katowice-Cieszyn miał ok. 35 minut opóźnienia z przyczyn technicznych. Od stacji Pszczyna pociąg zwiększył opóźnienie do ok. 60 minut z powodu krzyżowania z innym pociągiem, a od stacji Skoczów zwiększył opóźnienie do ok. 70 minut.

Jak zaznacza przewoźnik, wiele wskazanych przez niego opóźnień może ulec zmianie.

Śląsk w zaspach

W woj. śląskim od piątku intensywnie pada śnieg. Bardzo trudne warunki panują nie tylko na kolei, ale też na drogach i lotnisku w Pyrzowicach. W sobotę po południu IMGW podniósł do drugiego stopień zagrożenia opadami dla powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Jastrzębia-Zdroju, Jaworzna, Katowic, powiatu mikołowskiego, Mysłowic, powiatów: pszczyńskiego, raciborskiego, rybnickiego, a także Rybnika, Sosnowca, Tychów, powiatu wodzisławskiego i Żor.

Alert obowiązuje od sobotniego popołudnia do 3 w nocy. Do 4 rano obowiązuje wydane w piątek wieczorem ostrzeżenie drugiego stopnia o opadach dla Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Na pozostałym obszarze woj. śląskiego do 6 rano w niedzielę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

"Zima zostanie z nami przez cały kolejny tydzień. Opady śniegu nie będą już tak intensywne. W nocy trzeba spodziewać się ujemnych temperatur. Na południu i południowym wschodzie te temperatury będą spadać poniżej minus 10 stopni Celsjusza" – powiedziała w niedziele rano synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(101)
Dziwny89
miesiąc temu
dziękuje wszystkim specjalistom prawa dziękuję ludziom którzy są wykształceni w dziedzinach bardziej niż ja utożsamionych sprawach. Ja jestem Prostym człowiekiem całe Życie tak Żyłem nie tylko swoje ale każde pielęgnowałem . Stare doświadczenie musi odejść trzeba wam nowych wodzów
Dziwny89
2 miesiące temu
często to były rzeczy niemożebne
Dziwny89
2 miesiące temu
często współpracowaliśmy pracowaliśmy w różnych sytuacjach
Dziwny89
2 miesiące temu
też z Sayetey 13 czy Izraelska Super jadnostką Magav
Dziwny89
2 miesiące temu
ja Ćwiczyłem z Izrael Navy Force Shatetyet Matkal Przypominają nasz Grom w działaniach są powtarzalni
...
Następna strona