Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Powrót do szkół. Broniarz pyta o szczepienia nauczycieli

266
Podziel się:

- Cieszymy się, że część nauczycieli wróci. Mamy jednak masę wątpliwości. Testowanie bez szczepienia to wyrzucanie pieniędzy w błoto - mówi money.pl Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP.

Powrót do szkół. Broniarz pyta o szczepienia nauczycieli
Powrót dzieci do szkół. (money.pl, Rafał Parczewski)
bETEStKJ

Od 18 stycznia młodsze dzieci wrócą do szkół, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Zdecydowaliśmy, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III- mówił.

Jak dodał podczas konferencji prasowej szef MEN Przemysław Czarnek, uruchomienie nauczania stacjonarnego jest bardzo ważne. - Zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli - dodał.

bETEStKL

Bezpieczeństwo powrotu do szkół ma podnieść ogólnopolskie testowanie nauczycieli, które ma potrwać do piątku, a także opracowane zalecenia dla dyrektorów szkół.

- Cieszymy się, że część nauczycieli wróci. Mamy jednak masę wątpliwości - mówi money.pl Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. Jak podkreśla, niezrozumiałe jest pominięcie w tych działaniach np. pań pracujących w świetlicach.

Poza tym, jak podkreśla Sławomir Broniarz, samo testowanie nauczycieli to za mało. Podkreśla konieczność szybkiego zaszczepienia pracowników oświaty.

- Testowanie bez szczepionek to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Należałoby zgrać działania. Dziś wynik ujemny testu jutro powinien oznaczać zaszczepienie. Poza tym kupno szczepionki jest 2 razy tańsze niż testowanie - zaznacza Broniarz.

bETEStKR
Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"

Jak zauważa, jest jeszcze inny problem. Jeśli duża część nauczycieli miałaby, zgodnie z zapowiedziami rządu, zostać zaszczepiona w okolicach kwietnia, będzie to najgorszy z możliwych terminów w oświacie.

- Kwiecień to kluczowy moment dla edukacji, kończący się maturą. To gorący okres przygotowania organizacyjnego. Jeśli wówczas będziemy mieli zawirowania, możemy położyć egzamin państwowy - zaznacza szef ZNP.

bETEStKS

Jak podsumował, cieszy się z powrotu młodszych dzieci i części nauczycieli do szkół, jednak podkreśla konieczność niezwłocznych szczepień wśród nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETEStLm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(266)
zyta
11 miesięcy temu
Panie Broniarz nauczyciel jakoś chodzi do sklepu , robi zakupy i wtedy nic mu nie przeszkadza i niczego się nie boi??????????????? są nauczyciele w PRZEDSZKOLACH którzy cały czas pracują i nawet nie zająknął się pan żeby o nich wspomnieć???????????
ewulinka
11 miesięcy temu
Panu jest zawsze nie po drodze. Od samego narzekania i krzyczenia pan tam jest?
ala
11 miesięcy temu
Ten dziadek powinien roboty sie chwycić, albo iść na emeryturę, nie jątrzyć.
bETEStLn
podatnik
11 miesięcy temu
A może w pierwszej kolejności zaszczepimy tych wszystkich co pracują, płacą podatki i utrzymują to całe bezproduktywne towarzystwo różańcowe, z nauczycielami włącznie. Każdy ma swoją kolejkę .
nick
11 miesięcy temu
To on jeszcze żyje ?
...
Następna strona