Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Powrót do szkół już wkrótce. Kiedy wracają poszczególne roczniki?

27
Podziel się

Już od poniedziałku najmłodsi uczniowie z 11 województw odbywają zajęcia w trybie hybrydowym. W pierwszych dniach maja dołączą do nich kolejne roczniki, a już w połowie miesiąca także najstarsi uczniowie. Jak wygląda harmonogram powrotu uczniów?

Powrót do szkół już wkrótce. Kiedy wracają poszczególne roczniki?
Już w maju wszyscy uczniowie wrócą do szkół (Unsplash.com)
bEpKiNIl

Powrót do szkół kolejnych roczników czeka nas już lada moment. Podczas środowej konferencji rządu dot. obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce poinformowano o powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół już we wtorek 4 maja.

Jak z kolei podkreślił Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia, sam powrót do szkół starszych uczniów ma być podzielony na etapy, które będą skonstruowane w taki sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły.

bEpKiNIn

Powrót do szkół - harmonogram:

  • 4 maja – powrót uczniów klas 1-3 szkół podstawowych do nauki stacjonarnej
  • 15 maja – uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół średnich przejdą na naukę hybrydową
  • 29 maja – nauka stacjonarna we wszystkich szkołach podstawowych i średnich

Nie każdy jednak cieszy się wizją powrotu. Protest Uczniowski, by nie wracać już przed wakacjami na normalne lekcje, zebrał ponad 400 tysięcy podpisów. Młodzież twierdzi, że to za duży stres związany między innymi z nieustającymi obawami o zdrowie i życie bliskich.

bEpKiNIt

- My też się boimy, ale w powrocie do szkół chodzi o większe dobro - komentuje Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zobacz także: Pełny powrót do szkół wkrótce? Ekspert o słowach Czarnka: to jeszcze za wcześnie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpKiNIO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Majkel
2 miesiące temu
Szkoda że u nas w szkolę nauczyciele już zapowiedzieli kartkówki jak wrócimy do szkoły.
czesio
2 miesiące temu
Jak sobie eugeniusze od organizacji nauczania wyobrazaja nauczyciel ma 2 godz nauczania stacjonarnego dalej 2 godz zdalnego i jak ma prowadzić zdalne jak w tym czasie do sali wchodzi inny nauczyciel z inna klasa i korzysta z kompa. Gdzie i na jakim sprzęcie nauczyciele w szkole mają prowadzić zdalne naucz gdzie brakuje sprzętu z kamerkami a i szybkość szkolnych łączy to wiele do życzenia. Ale kogo to obchodzi, za organizację nauczania jest odp dysr szkoły. Pomoc dla szkół to nawet nie było 0,5 laptopa!.
twój nick
2 miesiące temu
na co to komu, a komu to potrzebne
bEpKiNIP
Rozczarowana
3 miesiące temu
Jak można pisać że to jest dla dobra naszych dzieci mój zły Chodzi do ósmej klasy od tamtego roku czyli od siódmej klasy dziecko było parę miesięcy w szkole Co ma dać teraz pójście jego do szkoły i jak i innych dzieci na miesiąc Jedynie chyba stres nerwy których sobie chyba nie wyobrażają ci którzy rządzą naszym krajem jest to dla mnie niezrozumiałe nie będę tutaj wyrażać swoich emocji ale chyba każdy Domyślam się co by można to napisać na ten temat nie jestem za tym aby moje dziecko szkło do szkoły ponieważ nic mu to nie da tylko stres co teraz chcą tym uzyskać aby dzieci codziennie miały sprawdziany taka jest prawda że nikt jej nie uczy od prawie dwóch lat śmieszna nauka przez internet a każdy wie jak ta nauka wygląda w większości dzieci siedzi sucha jednym uchem a drugim uczestniczy w grach komputerowych
xyz
3 miesiące temu
xxcd
...
Następna strona