Notowania

Powstanie fundusz dla ofiar pedofilii w Kościele? Biskupi debatują

Polscy biskupi debatowali nad problemem pedofilii w Kościele. Pojawił się nawet pomysł powołania specjalnego funduszu dla ofiar. Miałby pokryć koszty terapii, pomocy psychologicznej oraz medycznej dla ofiar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Biskupi mówią o specjalnym funduszu dla ofiar pedofilii. Ale na razie bez konkretów (Fot: Grzegorz Michałowski)

Pedofilia w Kościele była jednym z głównych tematów na zakończonych właśnie na Jasnej Górze obrad Rady Stałej Episkopatu - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Biskupi myślą na przykład nad powołaniem specjalnego funduszu solidarnościowego, którego celem byłaby pomoc ofiarom wykorzystywania seksualnego. Na razie jednak szczegóły planu znane nie są.

- Chodziłoby o niesienie pomocy przeznaczanej na pokrycie kosztów terapii, pomocy psychologicznej i medycznej - podkreśla Konferencja Episkopatu Polski.

Kościół rozlicza się z pedofilią. Podaje dokładną liczbę ofiar. Obejrzyj wideo:

Biskupi chcą też odpowiednich wytycznych dotyczących prewencji przed wykorzystywaniem seksualnym. - Zaangażowanie większej grupy ludzi zajmującej się tym problemem na terenie danej diecezji umożliwi lepsze i głębsze jego poznanie. Pomoże także w przygotowaniu wytycznych, które odpowiadają specyfice danej diecezji czy prowincji zakonnej - mówił bp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

- Im bardziej jesteśmy skłonni wysłuchać ofiar i towarzyszyć poszkodowanym, tym większą troskę wyrażamy o Kościół. Dobro osób skrzywdzonych przez niektórych duchownych jest dobrem Kościoła - podkreślił arcybiskup.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-05-2019

1953Na ten fundusz oczywiście mają składać się wierni. Szczyt bezczelności purpurowych cwaniaków.

03-05-2019

zatroskanyZamiast maskować objawy trzeba leczyć źródło choroby! Wywalić księży że szkół!

03-05-2019

Konradoczywiście to będą składki wiernych i biernych,Złożą się na ten fundusz, wszystkie owieczki do strzyżenia

Rozwiń komentarze (600)