Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Powstanie fundusz dla ofiar pedofilii w Kościele? Biskupi debatują

600
Podziel się:

Polscy biskupi debatowali nad problemem pedofilii w Kościele. Pojawił się nawet pomysł powołania specjalnego funduszu dla ofiar. Miałby pokryć koszty terapii, pomocy psychologicznej oraz medycznej dla ofiar.

Biskupi mówią o specjalnym funduszu dla ofiar pedofilii. Ale na razie bez konkretów
Biskupi mówią o specjalnym funduszu dla ofiar pedofilii. Ale na razie bez konkretów (PAP, Grzegorz Michałowski)
bEEqXCaJ

Pedofilia w Kościele była jednym z głównych tematów na zakończonych właśnie na Jasnej Górze obrad Rady Stałej Episkopatu - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Biskupi myślą na przykład nad powołaniem specjalnego funduszu solidarnościowego, którego celem byłaby pomoc ofiarom wykorzystywania seksualnego. Na razie jednak szczegóły planu znane nie są.

- Chodziłoby o niesienie pomocy przeznaczanej na pokrycie kosztów terapii, pomocy psychologicznej i medycznej - podkreśla Konferencja Episkopatu Polski.

bEEqXCaL
Zobacz także: Kościół rozlicza się z pedofilią. Podaje dokładną liczbę ofiar. Obejrzyj wideo:

Biskupi chcą też odpowiednich wytycznych dotyczących prewencji przed wykorzystywaniem seksualnym. - Zaangażowanie większej grupy ludzi zajmującej się tym problemem na terenie danej diecezji umożliwi lepsze i głębsze jego poznanie. Pomoże także w przygotowaniu wytycznych, które odpowiadają specyfice danej diecezji czy prowincji zakonnej - mówił bp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

bEEqXCaR

- Im bardziej jesteśmy skłonni wysłuchać ofiar i towarzyszyć poszkodowanym, tym większą troskę wyrażamy o Kościół. Dobro osób skrzywdzonych przez niektórych duchownych jest dobrem Kościoła - podkreślił arcybiskup.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEqXCbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(600)
Dorcia
2 lata temu
Spotkali się, posiedzieli, popili, pojedli, pobalowali, rozjechali się, a mediom mówią, że debatowali. Tylko że nic z tych debat nie pozostało, żadnych konkretów, jeno pustosłowie.
2sort
2 lata temu
Kościół podał dokładną liczbę ofiar pedofili tzn o wszystkim wiedział a to oznacza że ukrywał przestępców a to oznacza że kościół to organizacja przestępcza to państwo powinno ścigać z urzędu
Odruch wymiot...
2 lata temu
Za kazdym razem kiedy slysze slowo ofiary, zawsze kojarzy mi sie to z wypowiedzia tego degenerata Michalika, odnosnie dzieci wskakujacych tym zwyrodnialcom do lozek. Jakiez to obrzydliwe. I ten belzebub byl glowa tej watykanskiej firmy. Wyobrazcie sobie, co tam sie dzieje poza kulisami, jak kurtyna opada.
bEEqXCbn
katolik
2 lata temu
Niech biskupi utworzą fundusz ze swoich pieniędzy a nie z naszych, a pedofilia będzie się szerzyć. Pedofile wśród duchowieństwa będą się dobrze mieli. A może ten fundusz obejmie wszystkich pedofili i zboczeńców?
wojtek
2 lata temu
Fundusz pedofilski? o jakaś reakcja a jeszcze co z gwałconymi zakonnicami przez księży, czy też powstanie jakiś fundusz? Sodoma i Gomora w tym kościele tak zniszczyć kościół to tylko księża i biskupi potrafią
...
Następna strona