Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Powtórka z emerytury plus? 500+ na pierwsze dziecko może zmienić się w 1500+

1459
Podziel się:

Trzynasta emerytura się sprawdziła. Wypłacenie jej w miesiącu wyborów pozwoliło PiS te wybory wygrać. Podobny manewr czeka nas przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi – zamiast 500+ będzie miesiąc 1500+.

Jarosław Kaczyński znalazł sposób na wyborcze zwycięstwa
Jarosław Kaczyński znalazł sposób na wyborcze zwycięstwa (PAP, Tomasz Gzell)

Ponad 10 mln emerytów i rencistów otrzymało w maju razem ze standardowym świadczeniem "trzynastkę". Termin nie był przypadkowy. Każdy z uprawnionych swoje 1100 zł brutto, czyli około 888 zł "na rękę", otrzymał najpóźniej na dwa dni przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, a te skończyły się przytłaczającym zwycięstwem ekipy rządzącej.

Wiele wskazuje na to, że na "podobny manewr" Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Jarosław Kaczyński rozszerzenie programu 500+ na każde dziecko w rodzinie zapowiedział jeszcze w lutym, ale odpowiednią ustawę prezydent podpisał dopiero w maju. W efekcie zacznie obowiązywać od 1 lipca, ale to nie znaczy, że rodzice już w lipcu zobaczą pieniądze.

Dokument jest bowiem tak skonstruowany, że możliwe będzie wypłacenie pieniędzy z opóźnieniem. Np. dopiero we wrześniu z wyrównaniem od 1 lipca. To oznacza przelew w wysokości 1500 zł na kilka tygodni przed wyborami do Sejmu i Senatu, które muszą odbyć się pomiędzy 12 października a 12 listopada. Możliwe zatem są daty: 13, 20, 27 października lub 3, 10 lub listopada. Dzień wybierze i ogłosi prezydent.

Zobacz także: Pułapka 500+. "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1459)
wicek
3 lata temu
Kasa się zbiera wymyślili przestawienie kolejności w kasach fiskalnych a serwisantowi trzeba zapłacić .Od każdej kasy wpadnie ok 13 zł x 5 milionów kas już mają 600 milionów a ci co nie są płatnikami VAT-u dodatkowe 16-17 zł za to co nic nie daje zarobią grubo ponad miliard zł . za dwa lata zrobią powtórkę z rozrywki podniosą VAT na 26% i hulaj dusza piekła rodem i będze 1000+ i 2000+ jednych łupią drugim dają Ha Ha Ha
Majka
4 lata temu
Widać naród zadowala się łapówką raz na cztery lata, jak wielu niewiele potrzeba do szczęścia
lolol
4 lata temu
benzyna już 5.35, jakoś trzeba się zrzucić na te wszystkie + + + a ciemnota nadal myśli że oni rozdają jakieś pieniądze z magicznego worka...
toja
4 lata temu
Głupota rządzących i ciemnota ludzi zgubi nasz kraj.
emeryt janek
4 lata temu
ALE DURNE WPISY , JUŻ NIE POTRAFIA NIC MĄDRZEJSZEGO WYMYŚLEĆ . ZDEJM W KOŃCU PODATKI KACZYŃSKI OD EMERYTUR , BO ILE LAT MOŻNA PŁACIĆ PODATKI ? BĘDZIEMY NAD TRUMNĄ I JESZCZE BEDZIECIE ZEROWAĆ I ZABIERAĆ EMERYTOM .
...
Następna strona