Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Pożar w Elektrowni Bełchatów. "Infrastruktura nie została znacznie uszkodzona"

13
Podziel się:

Trwają prace nad usunięciem skutków pożaru taśmociągu w Elektrowni Bełchatów, do którego doszło w sobotę. Jak podaje spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, infrastruktura elektrowni nie została poważnie uszkodzona.

Pożar w Elektrowni Bełchatów. "Infrastruktura nie została znacznie uszkodzona"
Pożar w Elektrowni Bełchatów. Uszkodzenia są niewielkie. (Twitter.com/BekonKewin)
bEJKejSd

Po wybuchu pożaru powołano komisję, która dokonała już wstępnych oględzin i oceny zniszczeń.

Przegląd instalacji wykazał, że infrastruktura związana z transportem węgla do bloku energetycznego nr 14 została nieznacznie uszkodzona. Po zakończeniu prac porządkowych rozpocznie się remont.

"Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci. Blok o mocy 858 MW oraz pięć innych jednostek - każda o mocy około 390 MW - produkują energię elektryczną. Blok nr 14 o mocy 858 MW, ze względu na przerwanie ciągu podawania węgla do tej jednostki, zostanie wyłączony po wyczerpaniu zapasów węgla, którymi obecnie dysponuje" - informuje Iwona Paziak z PGE GIEK.

bEJKejSf
Zobacz także: Kopalnia Turów musi wstrzymać wydobycie. Borowski: każdy kolejny dzień pracy będzie nas kosztować

Elektrownia dysponuje dodatkowo czterema blokami o łącznej mocy około 1600 MW, które w każdej chwili, po zgłoszeniu zapotrzebowania przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, mogą zasilić system energetyczny.

Do pożaru w Elektrowni Bełchatów doszło w sobotę ok. godziny 11. Zapalił się taśmociąg do podawania węgla do jednego z bloków na długości ok. 200 metrów i wysokości 30 metrów.

bEJKejSl

Taśmociąg szybko ugaszono, ale ogień dostał się do wnętrza budynku. Objął zasobnik, czyli miejsce, gdzie zrzucany jest węgiel, elewację i dach.

Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu. Znajdował się on na znacznej wysokości. W pożarze nikt nie został poszkodowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJKejSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
jan
5 miesięcy temu
niemcy zaplacili komus w polsce zeby podpalil u nasz elektrownie
Krzyś
5 miesięcy temu
Włacha!
Górnik
5 miesięcy temu
U mnie so ale niechce mi się iść
bEJKejSH
Kot
5 miesięcy temu
A MOZE TO BYC SABOTAZ???????
Koksiarz
5 miesięcy temu
Cześć chłopaki macie może na stanie używane rolki do taśmy transportującej bo chciałem sobie taki wózeczek nisko zawieszony pospawać, a u nas nima?