Notowania

praca w polsce
05.10.2019 15:13

Praca w HR. Tyle zarabia się w tej branży

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń do sierpnia 2019 roku uczestniczyło 5 741 pracowników zatrudnionych na stanowiskach HR. Najliczniejszą grupę stanowili specjaliści ds. personalnych (18 proc.) oraz specjaliści ds. kadr i płac (34 proc.). W przypadku 11 na 13 omawianych stanowisk większość pracowników stanowiły kobiety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w działach HR wahała się od 3 200 zł wśród doradców zawodowych do 15 745 zł w przypadku dyrektorów ds. personalnych.

Mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w działach HR wahała się od 3 200 zł wśród doradców zawodowych do 15 745 zł w przypadku dyrektorów ds. personalnych. Na większości stanowisk miesięczne wynagrodzenie nie przekraczało 5 000 zł.

(wynagrodzenia.pl)

W przypadku większości stanowisk mężczyźni zarabiali więcej. Różnice wahały się od 182 zł w przypadku specjalistów ds. rekrutacji, do 4 200 zł na stanowisku dyrektora ds. personalnych. W przypadku czterech stanowisk wynagrodzenia mężczyzn były wyższe o ponad 1 000 zł. Płace kobiet były wyższe jedynie na stanowisku koordynatora ds. personalnych.

(wynagrodzenia.pl)

Z uwagi na liczebność próby poniżej porównano wynagrodzenia w województwach małopolskim, mazowieckim i śląskim. Niezależnie od stanowiska najwyższe wynagrodzenia otrzymywali zatrudnieni w województwie mazowieckim.

Obejrzyj też: Praca w Chinach mało popularna. Oto powody

Pod względem wysokości wynagrodzeń w przypadku czterech stanowisk województwo małopolskie znalazło się na drugim miejscu. Różnice w wynagrodzeniach między województwami wahały się od 1 100 do 1 782 zł.

(wynagrodzenia.pl)

Wyższe wynagrodzenia otrzymywali zatrudnieni w firmach z przewagą kapitału zagranicznego. Największe różnice występowały wśród dyrektorów lub kierowników, gdzie różnice wyniosły nawet 8 500 zł (74 proc.).

(wynagrodzenia.pl)

Wśród pracowników HR z maksymalnie 5 letnim stażem najniższe wynagrodzenia otrzymywali zatrudnieni na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac. Najwyższe wynagrodzenia stwierdzono wśród HR biznes partnerów i specjalistów ds. personalnych. W przypadku pracowników, których doświadczenie zawodowe wynosi od 6 do 10 lat najwyższe pensje otrzymywali HR Biznes Partnerzy.

W przypadku pozostałych stanowisk dolny kwartyl wynagrodzeń nie przekraczał 4 000 zł, górny natomiast w większości stanowisk przekraczał 6 000 zł. Wśród pracowników z najdłuższym stażem pracy (11-15 lat) najwyższe pensje zanotowano wśród HR Biznes Partnerów.

(wynagrodzenia.pl)

Wyższe wynagrodzenia otrzymywali zatrudnieni w firmach z przewagą kapitału zagranicznego.

Autor: Paweł Rusocki, Sedlak & Sedlak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca w polsce, kariera, gospodarka, wiadomości
Źródło:
wynagrodzenia.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2019

Bari 76Hr to branza wyzyskiwania ludzi.... Zazwyczaj do tej pracy zatrudniani sa ludzie bez sumienia honoru i jakichkolwiek wartosci ludzkich ... Kieruja … Czytaj całość

06-10-2019

alaNie ma gorszego chama nad HR-mana

06-10-2019

AlexDlaczego nasze narodowe firmy placa gorzej..duzo gorzej niz ci wstretni zachodni kapitalisci?

Rozwiń komentarze (9)