Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy zaszczepieni. Jest projekt PiS

66
Podziel się:

Zgłaszamy projekt ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. Projekt zgłosi grupa posłów PiS - poinformował poseł Czesław Hoc (PiS).

Pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy zaszczepieni. Jest projekt PiS
Będzie projekt posłów PiS w sprawie szczepień pracowników (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

- Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 – poinformował w środę poseł PiS Czesław Hoc. Dodał, że będzie to projekt grupy posłów PiS.

Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami – 

- wskazał w rozmowie z PAP poseł Czesław Hoc (PiS).

Dodał, że jest to projekt grupy posłów PiS. To zmiana strategii partii rządzącej. Wcześniej bowiem Ministerstwo Zdrowia zapowiadało, że projekt pojawi się na na posiedzeniu Rady Ministrów.

Szczepienie na COVID-19. Pracodawca sprawdzi pracowników?

Drugi filar projektu dotyczy podmiotów leczniczych. - Szef każdego podmiotu leczniczego, np. hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika – powiedział Hoc. Dodał, że jeśli pracownik nie zaszczepi się, "będzie mogło się to wiązać z restrykcjami w postaci zwolnienia z pracy".

Hoc powiedział też o trzecim kluczowym elemencie projektu. - Jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że całe przedsiębiorstwo, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej – nie będą go dotyczyć żadne restrykcje – wyjaśnił.

Wyraził nadzieję, że projekt będzie procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia.

Zobacz także: Lockdown dla niezaszczepionych. Polak o nowych surowych zasadach w Austrii

Pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy zaszczepieni

Regulacji szczepień przeciw koronawirusowi w zakładach pracy podjęła się już m.in. Łotwa. Parlament łotewski w piątek przyjął ustawę, która umożliwia przedsiębiorcom zwalnianie pracowników odmawiających zaszczepienia się przeciw COVID-19 bądź przejścia na pracę zdalną. W kraju w pełni zaszczepionych jest ok. 61 proc. dorosłych, przy średniej unijnej 75 proc.

Nowe zasady wejdą w życie 15 listopada. Nie obejmą osób, które ze względów medycznych nie mogą przyjąć szczepionki przeciw COVID-19, ani tych, które niedawno przeszły tę chorobę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(66)
aaa
miesiąc temu
Już wszyscy zapomnieli?
Noi
2 miesiące temu
Absolutny skandal i dyskryminacja pracownikow ze wzgledu na stan zdrowia.
kursaq
rok temu
i znów horror psychiczny ludziom nie kazdemu jest potrzebna szczepionka a ludzie po chorobach raka maja maja odpowiednie leczenie gdzie im ta trucizna nie potrzebna a moze ta grupa posłów jest w spisku podobnie jak wojna na ukrainie i ma na celu wymordowac naród polski ja od 12 lat nie mam ani przeziebienia czy grypy temperatura dlaczego mnie sie zmusza do szczepien ale mam powazne problemy z krazeniem a ta szczepionka dla mnie jest zabójcza albo lepszy sposóbpo co terrelizowac ludzi wyprowadzic pod mur i od razu strzelac mode wziasc z załeckiego bo jak on morduje to wszystko porzadku a jak putin odda to putin morderca pomyscie w kobcu kto tu morderca czy ten co prowokuje do wojny i wszczyna bójki wysadza magazyny itp na terenie rosji czy ten co delikatnie odda dla swietego spokoju zeby putin zaatakował ukraine byłby cały kraj pod okupacja a na tym terenie moze byc pitin jak załecki kto strzela tego tez nikt nie wie podobnie ze szczepionkami chcecie wymordowac naród polski nigdzie nie ma takiego cyrku jak u nas a moze tak ukraine trzeba szczepic bo to tam wirusy czemiczne biologiczne fruwaja i z wiaterm moga zakazic cały swiat
Janusz
2 lata temu
tego waszgo franzolenia nikt normalny się nie boi. Ile dostaliście za tą sanitarną propagandę?
Janusz
2 lata temu
Coś chyba wam nie wyszło, bo nadal pracodawca nie może sprawdzać.
...
Następna strona