Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy zaszczepieni. Jest projekt PiS

63
Podziel się:

Zgłaszamy projekt ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. Projekt zgłosi grupa posłów PiS - poinformował poseł Czesław Hoc (PiS).

Pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy zaszczepieni. Jest projekt PiS
Będzie projekt posłów PiS w sprawie szczepień pracowników (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)
bFeNcxzF

- Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 – poinformował w środę poseł PiS Czesław Hoc. Dodał, że będzie to projekt grupy posłów PiS.

Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami – 

- wskazał w rozmowie z PAP poseł Czesław Hoc (PiS).

bFeNcxzH

Dodał, że jest to projekt grupy posłów PiS. To zmiana strategii partii rządzącej. Wcześniej bowiem Ministerstwo Zdrowia zapowiadało, że projekt pojawi się na na posiedzeniu Rady Ministrów.

Szczepienie na COVID-19. Pracodawca sprawdzi pracowników?

Drugi filar projektu dotyczy podmiotów leczniczych. - Szef każdego podmiotu leczniczego, np. hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika – powiedział Hoc. Dodał, że jeśli pracownik nie zaszczepi się, "będzie mogło się to wiązać z restrykcjami w postaci zwolnienia z pracy".

Hoc powiedział też o trzecim kluczowym elemencie projektu. - Jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że całe przedsiębiorstwo, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej – nie będą go dotyczyć żadne restrykcje – wyjaśnił.

bFeNcxzN

Wyraził nadzieję, że projekt będzie procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia.

Zobacz także: Lockdown dla niezaszczepionych. Polak o nowych surowych zasadach w Austrii

Pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy zaszczepieni

Regulacji szczepień przeciw koronawirusowi w zakładach pracy podjęła się już m.in. Łotwa. Parlament łotewski w piątek przyjął ustawę, która umożliwia przedsiębiorcom zwalnianie pracowników odmawiających zaszczepienia się przeciw COVID-19 bądź przejścia na pracę zdalną. W kraju w pełni zaszczepionych jest ok. 61 proc. dorosłych, przy średniej unijnej 75 proc.

bFeNcxzO

Nowe zasady wejdą w życie 15 listopada. Nie obejmą osób, które ze względów medycznych nie mogą przyjąć szczepionki przeciw COVID-19, ani tych, które niedawno przeszły tę chorobę.

bFeNcxAi
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(63)
Janusz
4 dni temu
tego waszgo franzolenia nikt normalny się nie boi. Ile dostaliście za tą sanitarną propagandę?
Janusz
4 dni temu
Coś chyba wam nie wyszło, bo nadal pracodawca nie może sprawdzać.
;-)
miesiąc temu
Pewne grupy nie wiedzą gdzie jest granica przyzwoitości. A w ogóle co pracodawcę ma to obchodzić!
bFeNcxAj
;-)
miesiąc temu
Ze względu na własne zdrowie wolę się nie szczepić tymi "preparatami".
Tak uważam
2 miesiące temu
Proszę o całą listę tej "grupy posłów" abym już NIGDY na nich i partię , która ich zgłosi do wyborów nie głosował. Mam prawo znać swoich "prześladowców z wyboru". Taką listę należy upowszechnić dla wszystkich wyborców.
...
Następna strona