Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Pracownicy Biedronki chcą podwyżek. Sieć odpowiada

34
Podziel się:

4 tys. pracowników Biedronki podpisało się pod petycją z żądaniem polepszenia warunków pracy. Chcą większej obsady oraz liczą na "zbiorowe podwyżki wynagrodzeń". Sieć odpowiedziała na petycję pracowników.

Pracownicy Biedronki chcą podwyżek. Sieć odpowiada
Biedronka odpowiada na petycje pracownikó (Adobe Stock)

- Pracownicy sieci są już zmęczeni pracą ponad siły za wynagrodzenie niewiele wyższe od płacy minimalnej, czemu dali wyraz podpisując się pod petycją do pracodawcy - powiedziała w marcu Gabriela Kaim, przewodnicząca NSZZ Solidarność w Biedronce, cytowana przez Wiadomości Handlowe.

Pracownicy chcą podwyżek. Biedronka odpowiada

Pod petycją skierowaną do zarządu oraz właściciela sieci - Jeronimo Martins - podpisało się 4 tys. osób, czyli 5 proc. całej załogi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miał zrujnować rodzinną firmę, a teraz ma 120 salonów i podbija rynek w Polsce - Marcin Ochnik

Pracownicy liczą na większą obsadę. Związkowcy chcą również podwyżek dla osób pracujących przy ladach mięsnych. Ponadto zatrudnieni domagają się także "zbiorowych podwyżek wynagrodzeń", o których informował serwis wiadomoscihandlowe.pl

Teraz Biedronka odpowiedziała na te postulaty.

"Zatrudnienie w sklepach Biedronka, w przeliczeniu na jedną placówkę handlową, wzrosło z 18,58 w 2023 roku do 18,77 etatów w roku 2024 i wzrost ten był kontynuowany w roku bieżącym, gdzie tylko w lutym zatrudnienie przyrosło średnio o 0,12 etatu per sklep. Przypominamy też, że sieć Biedronka jako pierwsza podniosła w tym roku, już od stycznia, wynagrodzenia swoim pracownikom, średnio o ok. 17 proc., podczas gdy podwyżki żadnego z rynkowych konkurentów nie przekroczyły poziomu 10 proc." - wiadomoscihandlowe.pl cytują Katarzynę Strugalską, dyrektor ds. relacji pracowniczych w sieci Biedronka.

"Uważamy, że zarówno wynagrodzenie podstawowe, jak i dodatkowe świadczenia oraz benefity, pozycjonują sieć Biedronka jako najbardziej konkurencyjną firmę w naszej branży" - dodaje przedstawicielka sieci.

Rekordowo wysokie nagrody w Biedronce

Biedronka wypłaci w kwietniu po 4 tys. zł nagrody specjalnej za 2023 r. dla prawie 60 tys. pracowników - podała Biedronka w komunikacie prasowym. Łącznie na wypłatę nagród w tym roku sieć przeznaczy prawie 291 mln zł.

Nagrodą zostali objęci pracownicy sieci Biedronka zarówno w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych i biurach, pracujący na stanowiskach niemenedżerskich. W ubiegłym roku wynosiła ona 3.750 zł brutto, w 2022 r. – 2.800 zł brutto, a w 2021 r. – 2.500 zł brutto.

Spółka podała, że w marcu jej pracownicy otrzymali pierwsze w tym roku zasilenie e-kodu pracowniczego w związku z wymagającą sytuacją gospodarczą. Kwoty zasilenia wynoszą od 240 do 300 zł w zależności od osiąganego dochodu. E-kodem można płacić za zakupy w sklepach Biedronka i drogeriach Hebe. Na ten benefit firma przeznaczyła prawie 22 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Mariola
miesiąc temu
Phi...zarobki powyżej średniej, żadnego wymaganego wykształcenie i tylko wyłożyć towar w półkę wystarczy i jeszcze narzekają!!! Oj poprzewracało wam się kobiety od tego siedzenia w domu na L4, to przez was pozostałe uczciwie pracujące muszą wasza pracę wykonać. Wstyd
Maciek
miesiąc temu
Zapraszamy panią dyrektor Katarzynę Strugalską do pracy fizycznej w jednym ze sklepów za te pieniądze.Niech pokaże wszystkim jak realizować plany narzucone pracownikom, gdy cześć ludzi jest np.na L4. I gdy ceny zmienione zostały powieszone po aktualizacji są już nie prawidłowe.
Adr
miesiąc temu
18 etatów? Nigdy tyle nie było, chyba, że w wielkich miastach. Zaledwie 11 jest. 1 osoba na L4 i już się nie wyrabiamy. Ta ich odpowiedź to jakaś bzdura
Beata
miesiąc temu
Wlasnie zakończyłam współpracę w ta siecia. Nigdy więcej! Po kolchozie jestem przeciorana fizycznie i psychicznie. Praca pomad sily. Ponad cZas. Wymagania kierowniczek nieraz z kosmosu. Mala obsada. Śmieszne pienadze. Czasami brak nawet 5min przerwy... A te ich premie to śmiech na sali... Dodatek na pranie 18zl itp ... Zero zycia przez ta firmę.czlowiek wraca i pada na twarz...
Kacper15#
miesiąc temu
Sama pracowałam do marca ale kobiety samotnie wychowujące dzieci w Biedronce się nie liczą
...
Następna strona