Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Prawie 30 tys. mniejszych wygranych w Eurojackpot w Polsce. Znowu bez głównej wygranej

0
Podziel się:

Za nami dziesięć losowań loterii Eurojackpot, która w Polsce jest dostępna od września. Jeszcze nikomu nie udało się trafić "siódemki", choć trzy osoby wzbogaciły się o co najmniej milion. W ostatnim kupon zwrócił się prawie 30 tys. graczy. W kolejnym losowaniu powalczą o 43 miliony zł.

Wizja dziesiątek milionów złotych przyciąga do kolektur rzesze Polaków.
Wizja dziesiątek milionów złotych przyciąga do kolektur rzesze Polaków. (PAP)

Po piątkowym losowaniu gry Eurojackpot wiemy, że główna wygrana, czyli 43 mln zł trafi do Niemiec. Zwycięskimi numerkami były tym razem: 3, 4, 17, 41, 47 oraz 2, 5.

W Polsce padło wiele wygranych, ale niższych stopni. W sumie po wypłatę uda się do kas 29 965 osób. Ich łączna wygrana to 1 mln 895 tys. 706 zł. Największy szczęśliwiec, trafiając 4/6 liczby pierwszej serii i 2/2 drugiej, wzbogacił się o 624 tys. 781 zł.

Warto podkreślić, że grający w Polsce wygrywają w Eurojackpot znacznie więcej niż w pozostałych 17 krajach, w których dostępna jest gra. Wynika to z faktu, że do wygranych doliczana jest nadwyżka z korzystnej wymiany kursowej złotego na euro. Po dzisiejszym losowaniu została ona doliczona do najwyższej wygranej i dlatego wyniosła ponad 624 tys. zł. W innych krajach za takie samo trafienie płacili 5 083,80 euro, czyli około 21,5 tys. zł.

Za nami dziesięć losowań Eurojackpot w Polsce i ciągle czekamy na główną wygraną naszego rodaka. Najbliższa okazja będzie w piątek 24 listopada. Do zgarnięcia będzie okrągłe 43 mln zł.

Dotychczas najwyższa wygrana padła 29 września i wyniosła ponad 2,5 mln zł. Jeszcze dwukrotnie przekraczała milion. Pieniądze popłynęły do Łańcuta, Środy Wielkopolskiej i Częstochowy.

EuroJackpot to największa gra liczbowa w Europie. Została założona w 2012 roku i od tego czasu zdążyła wyłonić kilkudziesięciu lottomilionerów. Obecnie bierze w niej udział 17 różnych krajów. W Eurojackpot możemy grać w Polsce od 9 września.

Zobacz także: Eurojackpot wchodzi do Polski

Zasady są nieco inne niż w polskim Lotto. Żeby zdobyć główną wygraną trzeba poprawnie wytypować nie tylko 5 liczb od 1 do 50, ale jednocześnie dwie od 1 do 10. Dopiero trafienie 7 liczb oznacza główną wygraną. Cena kuponu to 12,5 zł.

W Lotto szansa na trafienie "szóstki" to jak 1 do 13,9 mln, w Eurojackpot 1 do 95 mln.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(0)