Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Premia wyborcza w firmach. Giertych mobilizuje przedsiębiorców

388
Podziel się

Roman Giertych zwrócił się do przedsiębiorców o ustanowienie w firmach premii wyborczej wypłacanej już po ogłoszeniu wyników. "Oznaczałoby to koniec rządów PiS" - napisał w liście otwartym.

Roman Giertych zapowiedział, że w swoich firmach zobowiąże się do zapłaty premii wyborczej dla swoich współpracowników, czy pracowników,
Roman Giertych zapowiedział, że w swoich firmach zobowiąże się do zapłaty premii wyborczej dla swoich współpracowników, czy pracowników, (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bDBgolMB

Roman Giertych zapowiedział, że w swoich firmach zobowiąże się do zapłaty premii wyborczej dla pracowników i współpracowników, jeśli obecna partia rządząca nie będzie miała większości pozwalającej na sformułowanie rządu. W liście otwartym zachęca do tego innych przedsiębiorców

"Apeluję do wszystkich przedsiębiorców, a szczególnie do właścicieli małych i średnich firm o ustanowienie w swoich firmach specjalnej premii wyborczej wypłacanej już tydzień po wyborach, o ile oczywiście obecna partia rządząca nie będzie miała większości pozwalającej na sformułowanie rządu. Nie ma żadnego zakazu w kodeksie wyborczym, aby ustanowić taką premię i sam deklaruję, że zapowiem ją w moich firmach" - napisał na Facebooku.

bDBgolMD

Jak dodał, PiS lekceważy i szydzi z polskich pracodawców, a jego program zagraża stabilności gospodarczej kraju. Jeśli jednak choć połowa z przedsiębiorców zobowiąże się do wypłacenia takiej premii, oznaczać to może zmianę wyniku wyborów, a nawet odsunięcie PiS od władzy. Jak zaznaczył, ludzi zatrudnianych przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest bowiem prawie 7 milionów.

"Z całego mojego wieloletniego doświadczenia mogę Państwa zapewnić, że podjęcie przez chociażby połowę z tych właścicieli firm, którzy narzekają codziennie na PiS, zobowiązania do zapłaty premii wyborczej dla swoich współpracowników, czy pracowników oznaczałoby przesunięcie wyborcze nie o 2-3 punkty procentowe, ale o 7-8. Oznaczałoby to innymi słowy koniec rządów PiS" - podkreślił.

Prócz tego, jak twierdzi dalej Roman Giertych, "skutkiem takiego działania byłoby również upodmiotowienie polityczne polskich przedsiębiorców, o których w każdych następnych wyborach musiałyby zabiegać partie polityczne".

bDBgolMJ

Jak zauważa, "środowisko przedsiębiorców od wielu lat jest w Polsce nieobecne w sensie politycznym. W takich krajach jak Niemcy, czy USA bez poparcia biznesu nie robi się żadnych działań politycznych".

Na koniec Giertych zaapelował o "determinację w dążeniu do zapewnienia dobrej przyszłości gospodarczej dla całego kraju".
"Pokażmy, że czujemy się odpowiedzialni za Polskę!" - napisał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBgolMK
bDBgolNe
KOMENTARZE
(388)
Joz
rok temu
Prawnik a nawołuje do przekupstwa żenada
Wd
rok temu
A co wy myślicie, że przedsiębiorcy to leci kasa z nieba? Oni są cwani, bo obiecują podwyżki a przedsiębiorcy zapłacą... Masakra. Wy dostaniecie kasę a wszystko pójdzie tak w górę, że będziecie w jeszcze gorszej sytuacji niż teraz.. Zobaczcie co się stało z Wenezuela... Tamten rząd też miał takie pomysły... A poza tym zamiast większej płacy, możecie zostać bez pracy!!! Bo wasz szef nie będzie w stanie tego uniesc
No a
rok temu
Cóż to za hejtowanie? Nie lubicie dostawać premii?? To jak to jest jedna forsa wam śmierdzi a inna nie?
bDBgolNf
joker
rok temu
kto nie skacze ten jest z Pisem hop hop hop yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa kóń
przedsiębiorc...
rok temu
Giertych płać ze swoich pieniędzy
...
Następna strona