Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WS
|

Premie dla piłkarzy. Rzecznik rządu nie odpowiada wprost

28
Podziel się:

Mateusz Morawiecki według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski miał obiecać piłkarzom reprezentacji 30 mln zł nagrody za wyjście z grupy. Podano, że pieniądze najprawdopodobniej mają trafić nie do Polskiego Związku Piłki Nożnej, a bezpośrednio do członków drużyny, czyli piłkarzy, selekcjonera i całego sztabu. Dzisiaj podczas konferencji rzecznik rządu odniósł się do tych doniesień.

Premie dla piłkarzy. Rzecznik rządu nie odpowiada wprost
Piotr Müller odpowiedział na pytanie, czy to prawda, że polscy piłkarze dostaną po 30 mln zł premii za wyjście z grupy (PAP, Piotr Nowak)

Autorzy artykułu przygotowanego przez Wirtualną Polskę potwierdzili informację w trzech niezależnych źródłach. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza stwierdził, że słyszał o premii od premiera, ale nie uczestniczył w rozmowach z szefem rządu i nie zna szczegółów obietnicy.

Dzisiaj podczas konferencji rzecznika rządu Piotra Müllera dziennikarze poruszyli tę kwestię. Redaktor Polsat News zapytał, czy w takim razie premier nie mówił piłkarzom, że dostaną 30 mln zł nagrody.

W kwestii funduszu – on będzie zasilany z różnych źródeł, będzie również zasilany z budżetu państwa, to już jest kwestia tego, jak to umocujemy w ustawie. Jeśli chodzi o kwestie szkoleniowe, infrastruktury sportowe i innego rodzaju inwestycji, to to będzie większy fundusz niż 30 mln, to są środki finansowe, które są potrzebne na rozwój młodzieży, na rozwój infrastruktury sportowej, więc mogę powiedzieć, że z samego budżetu państwa będzie to kwota nawet wyższa – mówił rzecznik rządu.

Natomiast jeśli PZPN, podejmie własne decyzje w kwestii nagród, to oczywiście pozostaje to w ich gestii – dodał podczas konferencji prasowej Piotr Müller.

W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik rządu podał natomiast, że żadne decyzje w tym obszarze nie zostały podjęte.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Jan
rok temu
Premier obiecał 30 ml. Nagrody... A dziennikarze WP "dotarli" do tej "obietnicy"... I gdzie jest ta "obietnica" premiera. Przecież "dotarli" do niej... Szukam i nie znajduje tej nie widzialnej obietnicy którą to widzieli dziennikarze WP... Ta "obietnice" "widzieli" wszyscy totalni dziennikarze... i nikt inny !
Obywatel
rok temu
Oddziały psychiatryczne są zamykane dla młodzieży, nauczycieli zlinczowano za próbę buntu, niepełnosprawni nie mają wsparcia w tym kraju, małe wiejskie kluby pozostają bez wsparcia a tu taki gest od naszych mądrych rządzących Nich ze swojego konta wypłaci premier , jestem oburzona gdzie przyszło nam żyć !
Loko
rok temu
Dajcie ludziom na węgiel ,Ja już czekam od dwóch miesięcy a już zima w pełni.
Stach
rok temu
Mateusz Morawiecki ma swoje oszczędności 40 mln przekazać,jako premie za wyjście z grupy,to bardzo miły gest z jego strony.
Hmmm.....
rok temu
A ja na uczelni po doktoracie zarabiam 4.5tys ....
...
Następna strona