Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Premier inauguruje 500+ na każde dziecko. "To wielkie święto dla wszystkich Polaków"

283
Podziel się:

- Nie chcemy Polski biednej, której trudno związać koniec z końcem – mówił podczas pikniku rodzinnego w województwie kujawsko-pomorskim premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zachęcał, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku po świadczenie.

Dzięki zmianom z programu 500+ skorzysta ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej, niż do tej pory.
Dzięki zmianom z programu 500+ skorzysta ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej, niż do tej pory. (PAP)

Już od poniedziałku 1 lipca rodzice mogą składać wnioski w programie „Rodzina 500 plus” na nowych zasadach. Niezależnie od dochodów rodziny, będzie przysługiwać na wszystkie dzieci do 18. roku życia, czyli także na pierwsze dziecko.

- Wychowanie dzieci to wiele nieprzespanych nocy. Rodzice dbają o to, aby dzieci były dobrze odchowane i wykształcone. A my dokładamy swoją cegiełkę. Dokładamy, prawda? – zwracał się do gości pikniku rodzinnego w powiecie nakielskim premier Mateusz Morawiecki.

- Nie chcemy Polski bidnej, której trudno związać koniec z końcem. Staramy się przestawić te zwrotnice gospodarcze, aby gospodarka działała najlepiej dla najmłodszych. Stąd brak podatku do 26 roku życia. Wszystkie nasze działania mają służyć temu, aby nasze dzieci były w jak najlepszych warunkach wychowywane i kształcone, aby potem start w życie był jak najlepszych – tłumaczył premier.

Morawiecki wyjaśniał, że dbanie o społeczeństwo i gospodarkę może iść w parze. Zaznaczył jednak, że pieniędzy by nie było, gdyby nie stanowcze działania rządu: - Te pieniądze nie wzięły się z nieba, tylko z walki z mafią vatowską. I dzięki temu mamy na 500+ i trzynastą emeryturę. Świadczenie dla seniorów będzie stałe, jeśli wszyscy nam zaufają podczas kolejnych wyborów.

Dzięki zmianom z programu skorzysta ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej, niż do tej pory.

Zobacz także: Obejrzyj: Szef PPL o porcie lotniczym w Modlinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(283)
Brrrr zimno
5 lata temu
Za pożyczone pieniądze super się żyje panie ministrze. Pożyczamy skąd się da i od kogo się da. Ciekawe czy pan też tak gospodaruje budżetem swojej rodziny? Jestem w 100% pewny że ta gospodarka finansami jest diametralnie odmienna od tej którą pan proponuje Polsce. Inaczej bankrutctwo pewne.
ZK590
5 lata temu
Jak to jest, że przy miliardowych transferach socjalu wzrósł odsetek ludzi żyjących w ubóstwie ?
ZK590
5 lata temu
Lenin także nie chciał biednej Rosji.
polski animat...
5 lata temu
Animacje ja w tureckim hotelu.
Zm
5 lata temu
A zasiłek pielęgnacyjny wzrósł o 30 zł czemu o tym nie mówi
...
Następna strona