Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

500+ od lipca. "Rodzice nie zwlekajcie" - apel minister rodziny Bożeny Borys-Szopy

82
Podziel się

Minister rodziny Bożena Borys-Szopa zachęca rodziców do składania wniosków o 500+ drogą elektroniczną. To zagwarantuje szybszą wypłatę. Przed jesiennymi wyborami na konta beneficjentów - z wyrównaniem za trzy miesiące - wpłynie 1500 zł na dziecko.

500+ po nowemu. Minister Bożena Borys-Szopa zachęca rodziców, by nie zwlekali ze składaniem wniosków
500+ po nowemu. Minister Bożena Borys-Szopa zachęca rodziców, by nie zwlekali ze składaniem wniosków (PAP)
bDzBIwJh

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa zachęca rodziców, by nie czekali ze składaniem wniosków o 500+. - Zależy nam, żeby rodzice nie zwlekali ze złożeniem wniosku w programie "Rodzina 500 plus" i żeby pieniądze trafiły do rodzin jak najszybciej. Jesteśmy państwem cyfrowym, nowoczesnym. Zachęcam do tego, żeby jak najwięcej osób złożyło te wnioski w sposób elektroniczny - stwierdziła minister. Dodała, że środki na realizację programu są zapewnione.

Minister Borys-Szopa w poniedziałek zainaugurowała akcję informacyjną dot. 500+ w Katowicach i Świerklanach. Resort rodziny przypomina, że od 1 lipca program "Rodzina 500+" obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia możliwe będzie składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną.

bDzBIwJj

- Mamy zamiar dotrzeć do mieszkańców wszystkich gmin i miasteczek. Bardzo zależy nam na tym, żeby rodzice nie zwlekali z wypełnieniem wniosku. Wnioski online możemy składać już od 1 lipca, jednocześnie występując o 500 plus możemy online wystąpić również o wyprawkę szkolną, czyli dodatkowe 300 plus kierowane do wszystkich dzieci, a od 1 sierpnia drogą papierową w gminach można te wnioski złożyć - powiedziała minister.

Zobacz także: Obejrzyj: Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

Nie dziwi fakt, że Bożena Borys-Szopa zachęca rodziców do jak najszybszego składania wniosków o 500+. Co prawda Jarosław Kaczyński rozszerzenie programu zapowiedział jeszcze w lutym, ale odpowiednią ustawę prezydent podpisał dopiero w maju. W efekcie zacznie obowiązywać od 1 lipca, ale to nie znaczy, że rodzice już w lipcu zobaczą pieniądze.

bDzBIwJp

Dokument jest bowiem tak skonstruowany, że możliwe będzie wypłacenie pieniędzy z opóźnieniem. Np. dopiero we wrześniu z wyrównaniem od 1 lipca. To oznacza przelew w wysokości 1500 zł na kilka tygodni przed wyborami do Sejmu i Senatu, które muszą odbyć się pomiędzy 12 października a 12 listopada.

Rząd zaczął wielką akcję informacyjną, "busy 500+ ruszyły w Polskę" - chwali się resort rodziny. Specjalni doradcy będą udzielać informacji bezpośrednio w gminach. Ministerstwo tłumaczy, że w przypadku złożenia wniosku w okresie lipiec-wrzesień, świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca (czyli 1500 zł na dziecko wypłacone w październiku - przed wyborami parlamentarnymi). Złożenie wniosku po 30 września oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, czyli bez wyrównania za miesiące minione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzBIwJq
bDzBIwJK
KOMENTARZE
(82)
Ewa
2 lata temu
500 plus powinno byc tylko dla rodzicow pracujacych. To zacheciloby ludzi do pracy. Dla bezrobotnych opieka spoleczna. Polska zmierza szybkimi krokami do bankructwa i totalnego bezrobocia.
Aaa
2 lata temu
Zamiast 500+ proponuje darmowe leki, leczenie stomatologiczne, obiady w szkole i kolonie dla każdego dziecka. Nie byłoby problemu na co "rodzice" wydali kasę
KB.
2 lata temu
A kiedy będzie apel do uchylajacych sie od pracy i innych niepracujacych, że mają zgłosić się do urzędu pracy po skierowanie do pracy, bo w przeciwnym razie 500 plus nie bedzie przysługiwać.
bDzBIwJL
Ja
2 lata temu
Kupowanie durnych ludzi....płacą na to wszyscy pracujący....potem trzeba przez lata spłacać...
Jan
2 lata temu
Dlaczego nie zwiększono kwoty wolnej od podatku zamiast 500+?
...
Następna strona