Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki zainaugurował nowe 500+. "Zamieniliśmy złote karuzele VAT-owskie na ten wspaniały program"

310
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował dziś program Rodzina 500+ w nowej formule, która obejmuje każde dziecko.

Konferencja inaugurująca program Rodzina 500+ w nowej formule
Konferencja inaugurująca program Rodzina 500+ w nowej formule (Twitter KPRM, Twitter KPRM)
bDyXNAyd

- To polisa, którą dajemy każdemu dziecku. Mnożąc 500 zł przez 18 lat, wychodzi kwota 108 tys. zł – powiedział szef rządu.

Wyraził nadzieję, że "będzie to impuls do lepszego życia".

- Te 6 tys. zł rocznie to swego rodzaju wsparcie dla realizacji potrzeb takich, jak zakup odzieży czy bilet do kina dla całej rodziny albo jakieś inne ważne potrzeby. To dla niektórych sprawy małe, ale dla milionów polskich rodzin mają znaczenie zasadnicze – powiedział Morawiecki.

bDyXNAyf

Szef rządu przypomniał, że w Polsce jest ok. 4,3 mln "pierwszych dzieci".

Zobacz także: Obejrzyj: Program 500+ po nowemu. Wiceminister pracy: nie boimy się strajku

- Już część dostawała wsparcie dotychczas ze względu na kryterium dochodowe.Około 3 mln dzieci takiego wsparcia nie otrzymywało. Chcemy zakończyć badanie dochodu i weryfikacji i przeznaczyć pieniądze na każde dziecko.

bDyXNAyl

Morawiecki zachęcił, by rodzice składali wnioski w formie elektronicznej. W kolejnych dniach urzędnicy będą odwiedzali kolejne województwa, by wyjaśnić ewentualne wątpliwości możliwie szerokiej grupie zainteresowanych. Dziś specjalne autobusy pojawią się w kilku miejscowościach na Mazowszu.

bDyXNAym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyXNAyG
KOMENTARZE
(310)
podatnik
2 lata temu
500 PLUS z jakiej racji ? Żeby jednym dać to drugim trzeba zabrać ! Kto chce mieć dzieci niech pracuje, a nie czeka że mu państwo da. My chcieliśmy mieć dzieci pracowaliśmy, kształciliśmy je, nikt nam nic nie dawał . Młodzi zdrowi siedzą w domach, latem wylegują się na ławkach, o pracy nie myślą , a potem będzie lament bo będą mieli niskie emerytury i znów będą żądać od państwa pieniędzy. TO CHORY SYSTEM. W Polsce daje się pieniądze za darmo na dzieci, że ktoś ma / to jego sprawa / i tych co nie pracowali się nagradza / daje się DODATKI, podnosi się emerytury niskie / . TO NIENORMALNE !
Ludzie, obywa...
2 lata temu
Spokojnie. Tak długo jak finanse publiczne utrzymują się na pozytywnym poziomie, to tych pieniędzy starczy
Mędrzec podwó...
2 lata temu
Jeszcze nigdy tak niewielu nie żyło tak dobrze kosztem tak wielu.
bDyXNAyH
Adaśko
2 lata temu
Kto będzie za to płacił?Kupujecie wyborców,kraj upada!Deficyt rośnie!Co wy robicie!
emeryt
2 lata temu
Dość niesprawiedliwości ! Posłom kwota wolna od podatku 30 tyś zł , po 300 zł dodatku mieszkaniowego dla posłów i senatorów, innym „DODATKI 400 zł miesięcznie za walkę z komunizmem ”, drugim 500 PLUS na dzieci , rolnikom "RENTY dla ROLNIKÓW " , niektórym podwyżki po kilkaset złotych , a dla emerytów jałmużna zwana ‘waloryzacją „ w 2016 r. waloryzacja 100,24 % - 4 zł miesięcznie czyli 0, 13 zł dziennie natomiast w 2017 r. waloryzacja 100,44 % - 8,10 zł miesięcznie czyli 0,27 zł dziennie , waloryzacja w 2018 r. wynosi 102,98 proc. w rezultacie najniższa emerytura wzrosła o 29,80 zł. czyli około 1 zł dziennie . W 2019 r. waloryzacja wynosi 102,86 %., nie mniej jednak niż o 70 zł brutto czyli 56 zł netto czyli 1,86 zł dziennie . Mamy dość dzielenia Polaków! PYTAMY jak żyć ?
...
Następna strona