Notowania

polityka
16.07.2019 07:06

Premier Mateusz Morawiecki powołał dwóch nowych wiceministrów

Senator PiS Adam Gawęda został nowym wiceszefem resortu energii, zajmie się też sprawami restrukturyzacji górnictwa. Z kolei nowym wiceszefem resortu inwestycji został poseł PiS Grzegorz Puda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Energii)
Nowi wiceministrowie w resortach energii oraz inwestycji

Obaj nowo powołani wiceministrowie zastąpili na stanowiskach innych polityków - Adam Gawęda wskoczył na miejsce po Grzegorzu Tobiszowskim, który został europosłem, z kolei Grzegorz Puda objął wakat po Małgorzacie Zielińskiej, która trafiła do zarządu PKP.

Gawęda jest absolwentem Politechniki Śląskiej, ukończył studia na Wydziale Górnictwa i Geologii. Pracował w Kompanii Węglowej w KWK Rydułtowy-Anna. Teraz został pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Jak podaje resort energii, nowy minister będzie odpowiadał za sektor górnictwa oraz za innowacje i technologie.

Nowy wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda - jak podaje resort - jest posłem na Sejm, zastępcą przewodniczącego Komisji Infrastruktury. Pracuje także w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Wcześniej pracował w samorządzie, ma również doświadczenia biznesowe.

Obejrzyj: "Zapraszam ministra do apteki". Stanowcza reakcja ws. leków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2019

kucharzbojar z nowogrodzkiej oświadczył uroczyście,że polska idzie tak szybko,ze niebawem przegoni zachód.zaskoczenie nie docenił siebie .byłem rano na … Czytaj całość

16-07-2019

MariaW jakiej wysokości były odprawy dla tych którzy zostali odwołani ze stanowisk wiceministrów? Podatnik znowu zapłaci.

16-07-2019

jakTaki kompetentny wiceminister od węgla... Teraz wszystkie kopalnie będą przynosiły zyski i węgla narodowego w Polsce będzie w bród!

Rozwiń komentarze (122)