Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Premier podpisał decyzję. Spółki zbudują szpitale tymczasowe

258
Podziel się:

- Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał duże spółki Skarbu Państwa lub te z większościowym udziałem SP do budowy kolejnych szpitali tymczasowych na ponad 3 tys. łóżek; powstaną one m.in. w Płocku i Ostrołęce, a także na Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM.

Premier podpisał decyzję. Spółki zbudują szpitale tymczasowe
Mateusz Morawiecki (East News)

- Przyrosty zachorowań pokazują, że szpitale tymczasowe są potrzebne, dlatego są budowane we wszystkich województwach - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk.

Odnosząc się do szpitala polowego na Stadionie Narodowym szef KPRM powiedział, że trwają tam już szkolenia stanowiskowe.

- Łóżka i cała infrastruktura, która była budowana przez 12 dni, została przekazana lekarzom i personelowi szpitala MSWiA, to filia tego szpitala - wyjaśnił.

Zobacz także: Stadion Narodowy szpitalem. Mazowiecka konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych zdradza szczegóły

- Najprawdopodobniej w weekend szpital uzyska gotowość do przyjmowania pacjentów - dodał Michał Dworczyk. Jak powiedział, udostępnione pierwsze 300 łóżek to nie koniec budowy. - Za tydzień przekazujemy kolejne 200 łóżek, w kolejnym etapie 700 łóżek - zapowiedział.

Nowe szpitale tymczasowe

Dworczyk zapytany został również o konieczność wprowadzenia nadzwyczajnych rozwiązań. Przyznał, że "sytuacja jest bardzo poważna, z czego chyba nie wszyscy sobie zdają sprawę".

- Premier podpisał 6 decyzji administracyjnych zobowiązujących duże spółki Skarbu Państwa, albo takie, w których Skarb Państwa ma większościowy udział, do budowy kolejnych szpitali tymczasowych na ponad 3000 miejsc dla pacjentów covidowych - wyjaśnił.

Decyzje administracyjne prezesa Rady Ministrów wskazują w większości wypadków na województwa, poza Mazowszem - dodał. Wskazane konkretne miasta to Płock i Ostrołęka.

W czwartek na Stadionie Narodowym został uruchomiony pierwszy szpital tymczasowy; jest to oddział szpitala MSWiA. Docelowo będzie on dysponował 1200 łóżkami. "W pierwszym etapie, który dzisiaj właśnie się kończy, uruchamiany 300 łóżek. Kolejny etap, to będzie za tydzień, dojdziemy do 500 łóżek. I potem w kolejnym etapie łącznie 1200 łóżek” – powiedział.

Zaznaczył, że na te 1200 łóżek sto to będą łóżka intensywnej terapii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(258)
Obywatel
3 lata temu
Izolalatornie, obozy koncentracyjne, takie jak już są w Australii i Kanadzie!!!
Kuba
3 lata temu
To następny fanatyczny krok ku masonerii. Ten człowiek jest opętany.
jar
3 lata temu
każdy szpital to spółka , póżniej kto odda taki interes
blady
3 lata temu
Potrzebne są respiratory. Jeśli nie możecie ich kupić zapytajcie szumowskiego gdzie się je kupuje. On wie.
abc
3 lata temu
Że co? Rozumiem że np. taki PKN ma wiedzę dot. prowadzenia szpitali... Śmiech na sali. Rząd właśnie pokazał że nad niczym nie ma kontroli i nie wie co robi.
...
Następna strona