Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes Budimexu o 4 czerwca '89. "Chciałem aby Polska była taka jak Zachód, który znałem z filmów"

10
Podziel się:

- Chciałem aby Polska była nowoczesna, sprawiedliwa i szanowała prawa studentów. Tak jak na Zachodzie, oglądanym z filmów - wspomina 4 czerwca, Dariusz Blocher, prezes Budimexu.

Dariusz Blocher, prezes Budimexu o 4 czerwca 1989 r.
Dariusz Blocher, prezes Budimexu o 4 czerwca 1989 r. (Materiały prasowe, Budimex)

W tamtych czasach niestety nie było maila i iphona wiec trudno sprawdzić co robiłem, ale to chyba była to niedziela, a ja na 3 roku studiow politechniki częstochowskiej między zaliczeniami z podstawy i obrobki skrawaniem a termidynamika przepływów, (sprawdziłem w indeksie, który mam do dzisiaj).

Dzialałem także w NZS co jeszcze nie było mile widziane na uczelni i przysporzyło mi sporo problemów.

W tamtym czasie nie mysłalem specjalnie o swojej karierze zawodowej, która do dzisiaj jest pewnym spoltem rożnych wydarzeń losowych i nigdy nie była planowana.

Pracowałem już wówczas w GDDKiA kosząc rowy przy drogach oraz w PKP, sprzątajac nocą wagony. Prace zdobywałem za pośrednictwem społdzielni studenckich. Zarabiało sie 40 usd za tydzień pracy, podczas gdy moj tata jako zawodowy kierowca zarabiał 25 usd.

Jesli chodzi o Polskę to będąc w NZS chciałem aby było nowoczesnie, sprawiedliwie i z poszanowaniem praw studentów. Tak jak na Zachodzie, ogladanym z filmów i radia Wolna Europa. Tak sobie wyobrażałem Polskę w przyszłości.

Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex SA

Z okazji 30 rocznicy pierwszych wyborów z udziałem demokratycznej opozycji money.pl opublikuje specjalny materiał #BiznesMówi o 4 czerwca 89’. Poprosiliśmy liderów biznesu, prezesów największych polskich spółek, byłych ministrów resortów gospodarczych o ich wsponienia z tamtego okresu. Oto ich historie.

Zobacz także: Zobacz także: Prezes Budimexu: "Potrzebne 700 miliardów na nowe mieszkania"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
konkurencja
5 lata temu
po takich słowach zamówienia rządowe sypną się jak z rękawa
gg
5 lata temu
termidynamika ???
tombo
5 lata temu
no cóż, Panie Prezesie nich Pan popatrzy co za wcześniejszy błogostan Pan dostał do prowadzenia. Było dwóch komunistycznych Bogów : Universal Przywieczerski i Budimex Tuderek. Ten pierwszy oddany psom przez WSi a Tudi uniknął tragicznej śmierci , przejął gospodarstwo po nim gość sprzedający chałupę w Kazimierzu Dolnym Kwaśniewskiemu. Taki polski dziki zachód. Ciekaw ile WSI dostało za przejęcie Budimexu przez hiszpanów?
ziomek
5 lata temu
Proszę przeczytać i poprawić literówki
R.F.
5 lata temu
Przez Pana firme stracilem milosc swojego zycia...