Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: w tej chwili pracujemy na granicy

140
Podziel się

- Sytuacja jest dużo tragiczniejsza niż przedstawił minister - powiedział prof. Andrzej Matyja w TVN24, komentując wystąpienie szefa MZ. Dodał, że medycy pracują na granicy wytrzymałości psychicznej.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: w tej chwili pracujemy na granicy
(PAP, Piotr Nowak)
bDScMmJh

- Minister Niedzielski mówi, że mamy wszystko pod kontrolą i że dajemy radę, uspokaja i nie chce siać paniki. Ale sytuacja jest dużo tragiczniejsza niż przedstawił minister - powiedział prof. Andrzej Matyja w TVN24 po ogłoszeniu decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń.

Restrykcje zostały przedłużone do 18 kwietnia.

- Rzeczywistość jest totalnie inna. W tej chwili pracujemy na granicy, takiej czysto ludzkiej - dodał prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

bDScMmJj
Zobacz także: E-handel rośnie dzięki pandemii. Brzoska: miliony nowych klientów

- Myślałem, że choćby w dniu jaki dzisiaj mamy, dniu pracowników Służby Zdrowia - usłyszymy podziękowania za to, co robimy. Odniosłem wrażenie, że lekarze są elementem nieistotnym - ocenił Matyja.

Dziennikarka zwróciła uwagę, że Niedzielski podziękował na Twitterze.

bDScMmJp

- To powinno być rozpoczęcie konferencji prasowej – odparł lekarz.

Szef NRL został też zapytany o to, co rząd ma do zaproponowania pracownikom medycznym, którzy od miesięcy praktycznie nie wychodzą z pracy.

- Dostaliśmy 19 zł propozycji podwyżki – skwitował prof. Matyja.

bDScMmJq

Obostrzenia do 18 kwietnia

We wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że wszystkie obowiązujące obecnie obostrzenia i restrykcje rząd przedłuża do 18 kwietnia. To oznacza, że zamknięte pozostaną firmy z branż m.in. beauty, gastronomiczno-hotelarskiej, czy fitness.

- Sytuacja jeszcze jest daleka od optymizmu - tłumaczył na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

bDScMmJr

Minister mówił, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest niejednolita. - Mamy województwa, gdzie sytuacja względnie spokojna, ale mamy też takie, w których jest zła - tłumaczył.

Dlatego też Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o przedłużeniu obecnych obostrzeń o ponad tydzień do 18 kwietnia. A do kiedy potrwają obostrzenia?

- Myślę, że majówka to jeszcze zbyt wcześnie, by zakładać duże poluzowanie obostrzeń - odpowiedział na pytanie dziennikarzy Adam Niedzielski, a które dotyczyło ewentualnego otwarcia m.in. ogródków gastronomicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDScMmJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(140)
Konstytucjoła...
4 dni temu
Jak to sytuacja jest tragiczna? Przecież wirus jest w odwrocie i nie ma się go co bać. Rząd radzi sobie świetnie z pandemią. Mamy respiratory od handlarza bronią, maseczki od instruktora narciarskiego i z antonowa no i łózka od agencji zatrudniającej hostessy. I wspaniały szpital na narodowym. Sytuacja jest opanowana.
przecież
4 dni temu
Niedzielski nie jest lekarzem to skąd ma to wiedzieć?
BBAABB
4 dni temu
Ja nie wiem......czy lekarze są tak mało inteligentni.....Już od paru lat lekarze, prawnicy, nauczyciele, artyści, dziennikarze a nawet Policja czy Straż Pożarna i zwykli obywatele, których wspólnym mianownikiem jest jedynie to, że nie zakochali się bezgranicznie w PIS ....są NIEISTOTNI to przecież takie oczywiste....
bDScMmJL
hurra
4 dni temu
Ocieplenie klimatu też dziś spore.
swojakk
4 dni temu
Dzięki braku odpowiedzialności i złym zachowaniem części społeczeństwo niestety służba zdrowia ma już dość - nic nowego
...
Następna strona