Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Prezes PKN Orlen nie jest rozczarowany decyzją o zawieszeniu finansowania Ostrołęki C przez koncerny energetyczne

43
Podziel się

PKN Orlen ocenia, że decyzja o zawieszeniu przez Energę i Eneę finansowania projektu Ostrołęka C jest słuszna. Spółki poinformowały o tym w czwartek. Zadecydowały o tym "ważne czynniki otoczenia rynkowego w połączeniu z trudnością pozyskania zewnętrznego finansowania".

Daniel Obajtek zabrał głos w sprawie decyzji o zawieszeniu finansowania  projektu Ostrołęka C przez spółki Energa i Enea
Daniel Obajtek zabrał głos w sprawie decyzji o zawieszeniu finansowania projektu Ostrołęka C przez spółki Energa i Enea (PAP, Piotr Nowak/PAP)
bDzvSDWt

Energa poinformowała 13 lutego, że wspólnie ze spółką Enea podjęły wspólną decyzję o zawieszeniu finansowania projektu Ostrołęka C. Prezes PKN Orlen nie wydaje się tą decyzją zawiedziony ani zaskoczony. Przynajmniej oficjalnie.

"Spółki Energa i Enea podjęły słuszną decyzję biznesową. Przyjmujemy ją z zadowoleniem. Jako podmiot, który ogłosił wezwanie na zakup akcji Grupy Energa, nie mamy wątpliwości, że inwestycja w Ostrołęce będzie realizowana. Analizujemy jednak różne warianty tego projektu, tak aby wpisywały się w strategię Orlenu" - powiedział Obajtek w komentarzu.

bDzvSDWv

Z czego wynika ta decyzja? Spółki wyjaśniły to w czwartkowym komunikacie.

Zobacz także: Obejrzyj: Jaki kredyt może wziąć mikroprzedsiębiorca?
bDzvSDWB

"Strony porozumienia postanowiły zawiesić finansowanie budowy Ostrołęki C z uwagi na wystąpienie ważnych czynników otoczenia rynkowego w połączeniu z trudnością pozyskania zewnętrznego finansowania. Zmienne warunki wymagają przeprowadzenia szeregu dalszych analiz w tym parametrów technicznych oraz ekonomicznych" - czytamy w oficjalnje wiadomości.

I dalej: "Istotnymi okolicznościami znacząco wpływającymi na decyzję o zawieszeniu finansowania projektu są planowane zmiany polityki Unii Europejskiej w odniesieniu do sektora energii elektrycznej, w tym wprowadzenie tzw. Zielonego Ładu, nowa polityka kredytowa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) wobec sektora elektroenergetycznego oraz publiczne wezwanie PKN Orlen na sprzedaż 100 proc. akcji Energi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzvSDWW
KOMENTARZE
(43)
cmok
11 miesięcy temu
asan wójt dopiero teraz sypnie kasą za 1 akcje energii i będzie zadowoleni 7 zł i 1 gr, a wartość księgowa 20 zł z okładem, w ofercie publicznej 17 zł ale kogo to obchodzi pan minister jest zajęty i zawzięcie pozował do zdjęć z Kubicą i wójtem , a akcjonariusze , skarb państwa, że stracą to ich problem, kogo to obchodzi, no kogo.....
Seba A .
11 miesięcy temu
Panie wójt dlaczego na Orlenie jest tak drogie paliwo . Sponsoring kosztuje a na giełdzie akcje w dół .
Kient wonta
11 miesięcy temu
Panie wójcie, w MOPSIE pustki
bDzvSDWX
Cynik
11 miesięcy temu
W ciągu 2 lat rządów Obajtka Orlen stracił 50% na wartości, akcje spadły ze 135 zł na 75 zł a zysk z 6,5 miliarda na 4,5 miliarda. Ile zarobili kolesie partyjni wójta nie wiadomo.
wef
11 miesięcy temu
pis przewalił całą kase
...
Następna strona